See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa kompleksowego utrzymania czystości w latach 2026-2027
Beschreibung: Dotyczy Zadania nr 1 – 4: Usługa kompleksowego utrzymania czystości w budynkach obejmuje m.in. sprzątanie: pomieszczeń biurowych, technicznych (m.in. magazyny), szatni i ciągów komunikacyjnych, socjalnych i sanitarnych, sal konferencyjnych i pomieszczeń szkoleniowych oraz pozostały zakres czynności (dotyczy m.in. drzwi, grzejników, lamp oświetleniowych, mycia okien, parapetów zew., kratek wentylacyjnych, czyszczenie i zabezpieczenie podłóg z tarkettu, prania wertikali, zakupu i/lub uzupełniania szczotek klozetowych, dozowników do mydła, pojemników na ręczniki papierowe, pojemników na papier toaletowy). Usługa sprzątania w budynkach realizowana jest od poniedziałku do piątku (dni robocze) w godzinach od 06:00 do 14:00, jak również dla niektórych zakresów od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 21:00, w soboty, niedziele i święta. Dotyczy Zadania nr 3, 4: Usługa kompleksowego utrzymania czystości na terenach zewnętrznych w okresie od 1 kwietnia do 31 października (od poniedziałku do piątku /dni robocze/ w godzinach od 06:00 do 14:00) obejmuje m.in.: sprzątanie ciągów komunikacyjnych pieszych, dróg dojazdowych, parkingów, utrzymanie czystości i porządku na terenach zewnętrznych, sprzątanie altan i wiat, usuwanie plam oleju, tłuszczów i innych zabrudzeń z powierzchni jezdni, chodników i parkingów, pielęgnacja trawników (nawożenie raz w roku, koszenie, dosiewanie traw, odchwaszczanie, odkwaszanie, napowietrzanie, wertykulację), żywopłotów (przycinanie, uzupełnianie, zapobieganie chorobom), drzew i krzewów (wykonywanie cięć korekcyjnych, prześwietlanie koron drzew, usuwanie połamanych oraz suchych drzew i gałęzi, usuwanie jemioły, usuwanie odrostów korzeniowych i pniowych, podlewanie, zapobieganie chorobom, bieżąca pielęgnacja mająca na celu utrzymanie roślin w dobrej kondycji). Usługa kompleksowego utrzymania czystości na terenach zewnętrznych w okresie od 1 stycznia do 31 marca i od 1 listopada do 31 grudnia obejmuje m.in.: sprzątanie ciągów komunikacyjnych pieszych, dróg dojazdowych, parkingów, utrzymanie czystości i porządku na terenach zewnętrznych, sprzątanie altan i wiat, usuwanie plam oleju, tłuszczów i innych zabrudzeń z powierzchni jezdni, chodników i parkingów, odśnieżanie i posypywanie piaskiem dróg, schodów, chodników (ciągów komunikacyjnych pieszych), parkingów (w przypadku opadów śniegu, które wystąpiły w porze nocnej, Wykonawca odśnieży drogi, schody, chodniki (ciągi komunikacyjne piesze), parkingi przed godziną 7:00), odśnieżanie dachów budynków, usuwanie oblodzeń ze schodów i chodników. Przedmiot zamówienia podzielony jest na 4 zadania: Zadanie nr 1 - usługa kompleksowego utrzymania czystości na terenie kompleksów przy ulicy B. Potockiego 14 w Bydgoszczy - budynki nr 2, 4, 140, 145, 147, 149, 270 (część), 271, Zadanie nr 2 - usługa kompleksowego utrzymania czystości na terenie kompleksu przy ulicy Szubińskiej 2 w Bydgoszczy - budynki nr 2 (część), 4, 5, 11, Zadanie nr 3 - usługa kompleksowego utrzymania czystości na terenie kompleksu przy ulicy Szubińskiej 2 w Bydgoszczy – budynki nr 1, 2 (część), 3, 6, 10, 12 i tereny zewnętrzne, Zadanie nr 4 - usługa kompleksowego utrzymania czystości na terenie kompleksów przy ulicy Szubińskiej 105 - budynki i tereny zewnętrzne i przy ul. B. Potockiego 14 w Bydgoszczy - tereny zewnętrzne. Zamawiający dodatkowo wymaga realizacji dla poszczególnych Zadań nw. czynności: Dotyczy Zadania nr 3, 4: W określonych budynkach magazynowych, garażowych, warsztatowych, dodatkowo jest wymagane mycie okien i naświetleń. Ww. usługa nie podlega częstotliwości świadczenia usługi określonej w ramach kryterium OKNA. Ponadto, w jednym z budynków dodatkowo jest wymagane sprzątanie pomieszczeń mieszkalnych (obejmujące m.in. wymianę pościeli i ręczników, wycieranie kurzu z mebli, radioodbiorników i telewizorów, wietrzenie, mycie naczyń kuchennych, czyszczenie kuchenek mikrofalowych odkamienianie czajników, sprawdzenie zawartości lodówek). Dotyczy Zadania nr 3: Na jednym z kompleksów na terenie zewnętrznym dodatkowo wymagane są następujące czynności: konserwacja systemu nawadniania, sprzątanie obiektu sportowego, mycie zadaszenia patio, czyszczenie elementów zadaszenia ze szkła hartowanego, mycie znaków logo i ławek, uzupełnianie szutru, zagęszczenie szutru, wyrównywanie powierzchni szutrowej, sprzątanie powierzchni chodnika. Powierzchnie objęte usługą utrzymania czystości z podziałem na zadania: Zadanie nr 1 - powierzchnia budynków - 14 497 m2; Zadanie nr 2 - powierzchnia budynków - 11 008 m2; Zadanie nr 3 - powierzchnia budynków - 5 145 m2, powierzchnia terenów zewnętrznych - 49 927 m2; Zadanie nr 4 - powierzchnia budynków - 9 568 m2, powierzchnia terenów zewnętrznych - 277 211 m2; 7. Kryteria udzielenia zamówienia: Dotyczy wszystkich zadań 1. Kryterium CENA oferty brutto - „C” - waga 60%, maksymalnie 60 pkt.; 2. Kryterium JAKOŚĆ oferowanych środków i artykułów utrzymania czystości - „J” - waga 30%, maksymalnie 30 pkt.; 3. Kryterium OKNA - „O”- waga 5%, maksymalnie 5 pkt. Z przedmiotowego kryterium jest wykluczone mycie okien i naświetleń w budynkach magazynowych, garażowych, warsztatowych (dotyczy Zadania nr 3 i 4); 4. Kryterium KONTROLA dokonywanie kontroli jakości wykonanych usług, wraz z przedstawicielem Zamawiającego - „K” - waga 5% - maksymalnie 5 pkt. Kryteria kwalifikacji: Zamawiający wymaga zatrudnienia osób, wykonujących określone czynności w ramach niniejszej usługi, na podstawie umowy o pracę przez cały okres obowiązywania umowy. Dotyczy Zadania nr 1-2: Wykonawca powinien posiadać aktualne świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego min. III stopnia stwierdzające, że jednostka (Wykonawca) posiada zdolność do zapewnienia ochrony informacji niejawnych oznaczonych klauzulą min. „NATO SECRET”. Ponadto, Wykonawca powinien realizować usługę za pomocą osób posiadających aktualne zaświadczenia stwierdzające odbycie przeszkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego oraz aktualn
Interne Kennung: 3/PO/2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90914000 Parkplatzreinigung, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 - usługa kompleksowego utrzymania czystości na terenie kompleksów przy ulicy B. Potockiego 14 w Bydgoszczy - budynki nr 2, 4, 140, 145, 147, 149, 270 (część), 271,
Beschreibung: Dotyczy Zadania nr 1 – 4: Usługa kompleksowego utrzymania czystości w budynkach obejmuje m.in. sprzątanie: pomieszczeń biurowych, technicznych (m.in. magazyny), szatni i ciągów komunikacyjnych, socjalnych i sanitarnych, sal konferencyjnych i pomieszczeń szkoleniowych oraz pozostały zakres czynności (dotyczy m.in. drzwi, grzejników, lamp oświetleniowych, mycia okien, parapetów zew., kratek wentylacyjnych, czyszczenie i zabezpieczenie podłóg z tarkettu, prania wertikali, zakupu i/lub uzupełniania szczotek klozetowych, dozowników do mydła, pojemników na ręczniki papierowe, pojemników na papier toaletowy). Usługa sprzątania w budynkach realizowana jest od poniedziałku do piątku (dni robocze) w godzinach od 06:00 do 14:00, jak również dla niektórych zakresów od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 21:00, w soboty, niedziele i święta.
Interne Kennung: cz. I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość wznowienia- tj. wydłużenia terminu realizacji zamówienia na okres niezbędny do przeprowadzenia kolejnego postepowania o udzielenie zamówienia publicznego, jednak nie dłużej niż 3 miesiące.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 - usługa kompleksowego utrzymania czystości na terenie kompleksu przy ulicy Szubińskiej 2 w Bydgoszczy - budynki nr 2 (część), 4, 5, 11,
Interne Kennung: Cz. II
Beschreibung der Optionen: OPCJE - TAK:Dotyczy Zadania nr 2 – prace dodatkowe. Usługa polega na zapewnieniu jednorazowo maksymalnie do 10 dodatkowych osób do wykonywania prac pomocniczych (np. pomoc przy ustawianiu i składaniu namiotów, stołów, ławek, pomoc przy obsłudze szatni, pomoc przy wnoszeniu, wynoszeniu mebli, sprzętu, itp. z magazynów, itp.) na terenie kompleksu przy zabezpieczaniu przedsięwzięć Zamawiającego. Zamawiający przewiduje możliwość wznowienia- tj. wydłużenia terminu realizacji zamówienia na okres niezbędny do przeprowadzenia kolejnego postepowania o udzielenie zamówienia publicznego, jednak nie dłużej niż 3 miesiące.
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 - usługa kompleksowego utrzymania czystości na terenie kompleksu przy ulicy Szubińskiej 2 w Bydgoszczy – budynki nr 1, 2 (część), 3, 6, 10, 12 i tereny zewnętrzne,
Beschreibung: Dotyczy Zadania nr 1 – 4: Usługa kompleksowego utrzymania czystości w budynkach obejmuje m.in. sprzątanie: pomieszczeń biurowych, technicznych (m.in. magazyny), szatni i ciągów komunikacyjnych, socjalnych i sanitarnych, sal konferencyjnych i pomieszczeń szkoleniowych oraz pozostały zakres czynności (dotyczy m.in. drzwi, grzejników, lamp oświetleniowych, mycia okien, parapetów zew., kratek wentylacyjnych, czyszczenie i zabezpieczenie podłóg z tarkettu, prania wertikali, zakupu i/lub uzupełniania szczotek klozetowych, dozowników do mydła, pojemników na ręczniki papierowe, pojemników na papier toaletowy). Usługa sprzątania w budynkach realizowana jest od poniedziałku do piątku (dni robocze) w godzinach od 06:00 do 14:00, jak również dla niektórych zakresów od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 21:00, w soboty, niedziele i święta. Dotyczy Zadania nr 3, 4: Usługa kompleksowego utrzymania czystości na terenach zewnętrznych w okresie od 1 kwietnia do 31 października (od poniedziałku do piątku /dni robocze/ w godzinach od 06:00 do 14:00) obejmuje m.in.: sprzątanie ciągów komunikacyjnych pieszych, dróg dojazdowych, parkingów, utrzymanie czystości i porządku na terenach zewnętrznych, sprzątanie altan i wiat, usuwanie plam oleju, tłuszczów i innych zabrudzeń z powierzchni jezdni, chodników i parkingów, pielęgnacja trawników (nawożenie raz w roku, koszenie, dosiewanie traw, odchwaszczanie, odkwaszanie, napowietrzanie, wertykulację), żywopłotów (przycinanie, uzupełnianie, zapobieganie chorobom), drzew i krzewów (wykonywanie cięć korekcyjnych, prześwietlanie koron drzew, usuwanie połamanych oraz suchych drzew i gałęzi, usuwanie jemioły, usuwanie odrostów korzeniowych i pniowych, podlewanie, zapobieganie chorobom, bieżąca pielęgnacja mająca na celu utrzymanie roślin w dobrej kondycji). Usługa kompleksowego utrzymania czystości na terenach zewnętrznych w okresie od 1 stycznia do 31 marca i od 1 listopada do 31 grudnia obejmuje m.in.: sprzątanie ciągów komunikacyjnych pieszych, dróg dojazdowych, parkingów, utrzymanie czystości i porządku na terenach zewnętrznych, sprzątanie altan i wiat, usuwanie plam oleju, tłuszczów i innych zabrudzeń z powierzchni jezdni, chodników i parkingów, odśnieżanie i posypywanie piaskiem dróg, schodów, chodników (ciągów komunikacyjnych pieszych), parkingów (w przypadku opadów śniegu, które wystąpiły w porze nocnej, Wykonawca odśnieży drogi, schody, chodniki (ciągi komunikacyjne piesze), parkingi przed godziną 7:00), odśnieżanie dachów budynków, usuwanie oblodzeń ze schodów i chodników. Dotyczy Zadania nr 3, 4: W określonych budynkach magazynowych, garażowych, warsztatowych, dodatkowo jest wymagane mycie okien i naświetleń. Ww. usługa nie podlega częstotliwości świadczenia usługi określonej w ramach kryterium OKNA. Ponadto, w jednym z budynków dodatkowo jest wymagane sprzątanie pomieszczeń mieszkalnych (obejmujące m.in. wymianę pościeli i ręczników, wycieranie kurzu z mebli, radioodbiorników i telewizorów, wietrzenie, mycie naczyń kuchennych, czyszczenie kuchenek mikrofalowych odkamienianie czajników, sprawdzenie zawartości lodówek). Dotyczy Zadania nr 3: Na jednym z kompleksów na terenie zewnętrznym dodatkowo wymagane są następujące czynności: konserwacja systemu nawadniania, sprzątanie obiektu sportowego, mycie zadaszenia patio, czyszczenie elementów zadaszenia ze szkła hartowanego, mycie znaków logo i ławek, uzupełnianie szutru, zagęszczenie szutru, wyrównywanie powierzchni szutrowej, sprzątanie powierzchni chodnika. Powierzchnie objęte usługą utrzymania czystości z podziałem na zadania: Zadanie nr 1 - powierzchnia budynków - 14 497 m2; Zadanie nr 2 - powierzchnia budynków - 11 008 m2; Zadanie nr 3 - powierzchnia budynków - 5 145 m2, powierzchnia terenów zewnętrznych - 49 927 m2; Zadanie nr 4 - powierzchnia budynków - 9 568 m2, powierzchnia terenów zewnętrznych - 277 211 m2;
Interne Kennung: CZ. III
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 - usługa kompleksowego utrzymania czystości na terenie kompleksów przy ulicy Szubińskiej 105 - budynki i tereny zewnętrzne i przy ul. B. Potockiego 14 w Bydgoszczy - tereny zewnętrzne.
Interne Kennung: Cz. IV
Beschreibung der Optionen: OPCJE - tak:Dotyczy Zadania nr 4 - sprzątanie pomieszczeń w dodatkowych budynkach. Usługa polegająca na możliwości sprzątania pomieszczeń biurowych, szkoleniowych, socjalnych, sanitarnych, sal konferencyjnych, ciągów komunikacyjnych, szatni, jadalni wraz z pozostałym zakresem czynności w dodatkowych budynkach znajdujących się na terenie kompleksu. Zamawiający przewiduje możliwość wznowienia- tj. wydłużenia terminu realizacji zamówienia na okres niezbędny do przeprowadzenia kolejnego postepowania o udzielenie zamówienia publicznego, jednak nie dłużej niż 3 miesiące.