2. Verfahren
Verfahren
Titel: Golvläggning
Beschreibung: Denna upphandling syftar till att teckna ramavtal som ska täcka huvuddelen av kommunens behov av löpande golvarbeten. Då verksamheterna är under ständig utveckling kan förändring av deltagande bolag ske under avtalstiden. Alla bolag som ingår i kommunkoncernen ska kunna avropa från avtalet. Upphandlingen omfattar planerade och oplanerade golvarbeten. Syftet är att täcka merparten av de golvarbeten som kan efterfrågas av verksamheterna och inte större byggprojekt eller enskilda eller unika byggentreprenader. Den typen av projekt kan komma att upphandlas separat.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sundsvall syd, område 11, 14 och 16
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123660:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45400000 Baufertigstellung, 45432100 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, 45432110 Bodenverlegearbeiten
Los: LOT-0002
Titel: Sundsvall nord, område 12, 13 och 15
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123660:Lot:2
Los: LOT-0003
Titel: Mitthem nord
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123660:Lot:3
Los: LOT-0004
Titel: Mitthem syd
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123660:Lot:4