418478-2026 - Wettbewerb
Polen – Video-Überwachungssystem – Dostawa, montaż i uruchomienie systemu do monitoringu przeciwpożarowego lasów wraz z wyposażeniem PAD.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa, montaż i uruchomienie systemu do monitoringu przeciwpożarowego lasów wraz z wyposażeniem PAD.
BeschreibungZamówienie realizowane jest w ramach projektu: „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2)” współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko 2021-2027. Zamówienie jest dofinansowane z Programu FENIKS 2021-2027. Cel projektu: zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie systemu do monitoringu przeciwpożarowego lasów - sprzęt dofinansowany w ramach projektu FEnIKS pn.: Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu - zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2). System będą stanowić urządzenia, których zadaniem będzie umożliwienie automatycznej detekcji dymu oraz lokalizacji pożarów lasów w skład których wchodzą kamery dalekiego zasięgu montowane na dostrzegalniach wraz z niezbędnymi akcesoriami oraz wyposażeniem punku alarmowo-dyspozycyjnego nadleśnictwa (PAD). 3.2. Wykonawca po dostawie, montażu i uruchomieniu przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego. Szkolenie powinno obejmować zakresem obsługę i działanie, instalację i konfigurację oprogramowania i urządzeń systemu. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do konsultacji oraz doradztwa w zakresie prezentowanego systemu, jego funkcjonalności, parametrów technicznych oraz innych właściwości oferowanego przedmiotu zamówienia. lokalizacja montażu urządzeń i systemu: Dostrzegalnia w miejscowości Giby – Wysokość 52 m. Wieża kratowa stalowa wolnostojąca, zasilanie 230V - obiekt firmy Polkomtel Współrzędne geograficzne: 54.0304 N; 23.3509E Dostrzegalnia w miejscowości. Rygol – Wysokość 52 m. Wieża kratowa stalowa wolnostojąca, zasilanie 230V - obiekt firmy Polkomtel na terenie Nadleśnictwa Pomorze Współrzędne geograficzne: 53.8974N; 23.4197E Maszt przy Punkcie Alarmowo-Dyspozycyjnym w siedzibie Nadleśnictwa Pomorze – wieża wolnostojąca metalowa; wys. 44,8 m. Punk Alarmowo-Dyspozycyjny w siedzibie Zamawiającego tj. Pomorze 8G, 16-506 Giby. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 2 do SWZ.
Interne KennungSA.270.4.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten Verfahrensart. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Zentrale Elemente des VerfahrensKomunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu Platformy e-Zamówienia („Platforma”), która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl lub poczty elektronicznej, z zastrzeżeniem, że złożenie oferty następuje wyłącznie przy użyciu Platformy. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy określa „Regulamin korzystania z Platformy e-Zamówienia”, dostępny pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/ oraz informacje zamieszczone na stronie Platformy w zakładce „Centrum Pomocy”. Komunikacja w postępowaniu (z wyłączeniem składania ofert), odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej; a) Złożenie oferty w postępowaniu prowadzonym na Platformie wymaga, aby Wykonawca posiadał aktywowane konto na Platformie. Wykonawca przygotowuje ofertę z wykorzystaniem formularza Oferty opracowanego przez Zamawiającego stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ. W celu pobrania wzorów formularza Oferty oraz pozostałych dokumentów postępowania Wykonawca powinien przejść do szczegółów postępowania, pobrać i zapisać te formularze na swoich lokalnych zasobach (na dysku komputera użytkownika). Uzupełnić formularz Oferty i pozostałe formularze składane wraz z ofertą danymi wymaganymi przez Zamawiającego. Następnie ponownie zapisać te dokumenty na dysku komputera użytkownika oraz podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym. b) Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu zakładki „Oferty/wnioski”, należy wybrać przycisk „Złóż ofertę”. c) Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola typu drag&drop („przeciągnij” i „upuść”) służące do dodawania plików. d) Na formularzu do składania ofert w sekcji „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę” Wykonawca dodaje wybrane z dysku i uprzednio podpisane formularz Oferty oraz pozostałe pliki stanowiące ofertę lub składane wraz z ofertą, zgodnie z pkt 13.4 SWZ. Po wprowadzeniu plików należy wcisnąć przycisk „Wyślij plik i złóż ofertę” a następnie potwierdzić, że chce się złożyć ofertę. W tym momencie System rozpoczyna proces walidacji składanych plików, ich automatycznego szyfrowania, pakowania i składania na Platformie. e) Jeżeli wraz z ofertą składane są dokumenty zawierające tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tekst jedn. Dz. U, z 2022 r. poz. 1233) Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku - z zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. Zarówno załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa jak i uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa należy dodać w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”. f) Formularz Oferty podpisuje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Rekomendowanym wariantem podpisu jest typ wewnętrzny. Podpis formularza Oferty wariantem podpisu w typie zewnętrznym również jest możliwy, tylko w tym przypadku, powstały oddzielny plik podpisu dla tego formularza należy załączyć w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”. Pozostałe dokumenty wchodzące w skład oferty lub składane wraz z ofertą, które opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, mogą być zgodnie z wyborem Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby opatrzone podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę” dodaje się uprzednio podpisane dokumenty: (i) wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub (ii) dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). g) W przypadku przekazywania dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z opatrzeniem wszystkich dokumentów zawartych w tym pliku odpowiednio kwalifikowanym podpisem elektronicznym. h) System sprawdza, czy złożone pliki są podpisane i automatycznie je szyfruje, jednocześnie informując o tym Wykonawcę. Potwierdzenie czasu przekazania i odbioru oferty znajduje się w Elektronicznym Potwierdzeniu Przesłania (EPP) i Elektronicznym Potwierdzeniu Odebrania (EPO). i) EPP i EPO dostępne są dla zalogowanego Wykonawcy w zakładce „Oferty/Wnioski”. j) Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert. Oferta złożona po terminie nie zostanie przyjęta. Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert wycofać ofertę. Wykonawca wycofuje ofertę w zakładce „Oferty/wnioski” używając przycisku „Wycofaj ofertę”. k) Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. l) Zalecane jest by w procesie sporządzania i składania oferty Wykonawca korzystał z Instrukcji interaktywnej – „Oferta wnioski i prace konkursowe” dostępnej pod adresem: https://media.ezamowienia.gov.pl/pod/2021/10/Oferty-5.2.pdf m) Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym), w formatach danych określonych w rozporządzeniu w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32323500 Video-Überwachungssystem
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32333200 Camcorder, 32421000 Netzverkabelung, 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen, 34971000 Geschwindigkeitskontrollkameras, 30213000 Personalcomputer, 32260000 Datenübertragungsanlagen, 30230000 Computerbezogene Geräte, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungZamówienie realizowane jest w ramach projektu: „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2)” współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko 2021-2027. Cel projektu: zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie systemu do monitoringu przeciwpożarowego lasów - sprzęt dofinansowany w ramach projektu FEnIKS pn.: Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu - zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2). System będą stanowić urządzenia, których zadaniem będzie umożliwienie automatycznej detekcji dymu oraz lokalizacji pożarów lasów w skład których wchodzą kamery dalekiego zasięgu montowane na dostrzegalniach wraz z niezbędnymi akcesoriami oraz wyposażeniem punku alarmowo-dyspozycyjnego nadleśnictwa (PAD). 3.2. Wykonawca po dostawie, montażu i uruchomieniu przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego. Szkolenie powinno obejmować zakresem obsługę i działanie, instalację i konfigurację oprogramowania i urządzeń systemu. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do konsultacji oraz doradztwa w zakresie prezentowanego systemu, jego funkcjonalności, parametrów technicznych oraz innych właściwości oferowanego przedmiotu zamówienia. lokalizacja montażu urządzeń i systemu: Dostrzegalnia w miejscowości Giby – Wysokość 52 m. Wieża kratowa stalowa wolnostojąca, zasilanie 230V - obiekt firmy Polkomtel Współrzędne geograficzne: 54.0304 N; 23.3509E Dostrzegalnia w miejscowości. Rygol – Wysokość 52 m. Wieża kratowa stalowa wolnostojąca, zasilanie 230V - obiekt firmy Polkomtel na terenie Nadleśnictwa Pomorze Współrzędne geograficzne: 53.8974N; 23.4197E Maszt przy Punkcie Alarmowo-Dyspozycyjnym w siedzibie Nadleśnictwa Pomorze – wieża wolnostojąca metalowa; wys. 44,8 m. Punk Alarmowo-Dyspozycyjny w siedzibie Zamawiającego tj. Pomorze 8G, 16-506 Giby. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 2 do SWZ.