2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywne dostawy oleju napędowego do silników Diesla z odbiorem własnym
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju napędowego w ilości 2 000 000 litrów z odbiorem własnym, na stacji paliw Wykonawcy, do silników Diesla klasy B, D, F1 spełniającego wymagania jakościowe zgodnie z PN – EN 590 : 2013 – 12 określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 roku w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1018). Wykonawca musi zapewnić możliwość zakupu paliwa kartą paliwową-flotową w ilości około 63 sztuk. Zamawiający zastrzega sobie, że w trakcie trwania umowy, ilość kart paliwowych-flotowych może ulec zmianie. Szczegóły korzystania z tych kart będą określone w załączniku nr 1 do umowy. Wszelkie koszty manipulacyjne związane z wytworzeniem i dostarczeniem kart paliwowych-flotowych ponosi Wykonawca.
Interne Kennung: KZK/PN 01/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, oznaczone numerem sprawy: KZK/PN 01/2026 prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2025 r., poz. 1173), zwanej dalej ,,ustawa Pzp”, w związku z art. 362 pkt 1 i art. 376 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje skorzystanie w niniejszym postępowaniu z tzw. ,,procedury odwróconej’’, w wyniku której, najpierw zostanie dokonane badanie i ocena złożonych ofert, a następnie – kwalifikacja podmiotowa Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 139 ustawy Pzp. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp (z wyłączeniem pkt. 1 lit. h oraz pkt. 2 – jeżeli osoba, o której mowa w tym przepisie została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt. 1 lit. h). Zamawiający przewiduje wykluczenie Wykonawcy na podst. art. 109 ust. 1 pkt 1, 4 ustawy Pzp. Zamawiający wykluczy Wykonawcę na podstawie: 1) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizujących sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), 2) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. W CELU POTWIERDZENIA, ŻE WYKONAWCA: 1. nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu Wykonawca dołącza do oferty: - Jednolity Europejski Dokument Zamówienia/ESPD (zwany dalej „JEDZ”) – o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp - na lub wg Załącznika nr 2 do SWZ. Oświadczenie należy wypełnić zgodnie z instrukcją, która znajduje się na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/uzp zakładka: E-usługi/JEDZ. (https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia). Formularz wstępnie przygotowany przez Zamawiającego dla przedmiotowego postępowania w formie elektronicznej (w formacie .xml - do zaimportowania w serwisie ESPD) jest dostępny na Platformie e-Zamówienia. Uwaga: W części IV JEDZ (Kryteria kwalifikacji) Wykonawca może wypełnić wyłącznie sekcję α (ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji). 2.nie podlega wykluczeniu z postępowania określonego w rozdz. 8 ust. 3 SWZ, Wykonawca dołącza do oferty: - oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (zwane dalej „sankcyjne”) - na lub wg Załącznika nr 2a do SWZ. Wykaz podmiotowych środków dowodowych składanych na wezwanie Zamawiającego znajduje się w rozdziale 9 SWZ. Oferta powinna być złożona w języku polskim i musi być czytelna, w postaci elektronicznej, w formacie danych; .pdf, .doc, .docx, .rtf, .xps, .odt, i opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134220 Dieselkraftstoff (EN 590)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30163100 Tankstellenkreditkarten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju napędowego w ilości 2 000 000 litrów z odbiorem własnym, na stacji paliw Wykonawcy, do silników Diesla klasy B, D, F1 spełniającego wymagania jakościowe zgodnie z PN – EN 590 : 2013 – 12 określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 roku w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1018) Wykonawca musi zapewnić możliwość zakupu paliwa kartą paliwową-flotową w ilości około 63 sztuk. Zamawiający zastrzega sobie, że w trakcie trwania umowy, ilość kart paliwowych-flotowych może ulec zmianie. Szczegóły korzystania z tych kart będą określone w załączniku nr 1 do umowy. Wszelkie koszty manipulacyjne związane z wytworzeniem i dostarczeniem kart paliwowych-flotowych ponosi Wykonawca.
Menge: 2 000 000 Liter
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje prawa opcji