418889-2026 - Wettbewerb
Finnland – Beratung im Bereich Forschung – PYHÄJOEN KUORMITUS-, VESISTÖ- JA KALATALOUSTARKKAILU VV. 2026–2032 hankinta
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: PYHÄJOEN KUORMITUS-, VESISTÖ- JA KALATALOUSTARKKAILU VV. 2026–2032 hankinta
Beschreibung: Pyhäjärven kaupungin Tekniset palvelut pyytää Pyhäjoen tarkkailuvelvollisten puolesta tarjoustannevuosina 2026–2032 tehtävästä Liitteen 1 mukaisen tarkkailun kokonaispalvelun toteuttamisesta.Tarjouspyynnön kohteina ovat ohjelman mukaiset vesistö-, kalatalous- ja laitoskohtaisetkuormitus-/päästötarkkailut. Tarjouksessa tulee huomioida seuraavat tarkennukset, lisäykset ja muutokset.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: katso tarjouspyyntöasiakirjat
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73210000 Beratung im Bereich Forschung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90733100 Überwachung oder Eindämmung von Oberflächengewässerverschmutzungen
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-051796-LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: ei lisähankintoja