419055-2026 - Ergebnis
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Zakup energii elektrycznej dla biurowca zlokalizowanego przy ul. Kordylewskiego 11 oraz nieruchomości Business Park Nad Drwiną zlokalizowanej przy ul. Nad Drwiną 10 w Krakowie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup energii elektrycznej dla biurowca zlokalizowanego przy ul. Kordylewskiego 11 oraz nieruchomości Business Park Nad Drwiną zlokalizowanej przy ul. Nad Drwiną 10 w Krakowie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla biurowca zlokalizowanego przy ul. Kordylewskiego 11 w Krakowie oraz nieruchomości Business Park Nad Drwiną zlokalizowanej przy ul. Nad Drwiną 10 w Krakowie w okresie: od dnia 1 lipca 2026 r. do dnia 30 czerwca 2027 r. lub do wyczerpania maksymalnego łącznego wynagrodzenia brutto tj. całkowitej ceny brutto wskazanej w formularzu oferty. Energia elektryczna powinna spełniać parametry techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne (Dz. U. 2026 poz. 43) oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy i Polskimi Normami. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania koncesji na obrót energią elektryczną wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z art. 32 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (Dz. U. 2026 poz. 43), ważnej w okresie realizacji zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania Generalnej Umowy Dystrybucyjnej zawartej z TAURON Dystrybucja S.A. (OSD) lub promesy umowy, umożliwiającej sprzedaż energii elektrycznej do obiektów Zamawiającego za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej OSD. Punkty poboru energii: Biurowiec przy ul. Kordylewskiego 11 w Krakowie – dwa przyłącza; łączne dla dwóch przyłączy, prognozowane roczne zużycie energii szacowane jest na poziomie 330 MWh (słownie: trzysta trzydzieści MWh) z zastrzeżeniem, że minimalne zużycie energii w okresie obowiązywania umowy wyniesie 230 MWh (słownie: dwieście trzydzieści MWh). nieruchomość Business Park Nad Drwiną przy ul. Nad Drwiną 10 w Krakowie – dwa przyłącza, łączne dla dwóch przyłączy, prognozowane roczne zużycie energii szacowane jest na poziomie 9 870 MWh (słownie: dziewięć tysięcy osiemset siedemdziesiąt MWh) z zastrzeżeniem, że minimalne zużycie energii w okresie obowiązywania umowy wyniesie 6 900 MWh (słownie: sześć tysięcy dziewięćset MWh). Prognozy mają charakter orientacyjny, służą do porównania ofert i nie stanowią ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego szacowanej ilości energii. Szczegóły w załączniku nr 1 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do TAURON Dystrybucja S.A.(OSD).Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży energii elektrycznej do obiektów Zamawiającego z zachowaniem obowiązujących standardów jakościowych obsługi odbiorców zgodnych z obowiązującymi przepisami Prawa energetycznego. Ilość pobranej przez Zamawiającego mocy i energii elektrycznej ustalana będzie w oparciu o bezpośrednie odczyty wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych. Rozliczenia za dostarczoną energię elektryczną odbywać się będą przy stałej i nie zmiennej cenie za 1 MWh na podstawie faktycznego zużycia energii elektrycznej na podstawie odczytów rozliczeniowych układów pomiarowo – rozliczeniowych dokonywanych przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego zgodnie z okresem rozliczeniowym, którym jest miesiąc kalendarzowy.
Vorherige Bekanntmachung219793-2026
Interne KennungZP/04/26/DIZN
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungZP/04/26
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität