2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług telefonii ruchomej wraz z dostawą telefonów komórkowych, modemów i kart SIM
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług telefonii ruchomej wraz z dostawą telefonów komórkowych, modemów i kart SIM dla Jednostek Administracji Państwowej wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ, który stanowi odrębny plik w formacie Excel. 2. Na usługi wymienione w ust. 1 składać się będą m.in.: 1) świadczenie usługi mobilnej łączności głosowej, tekstowej SMS i MMS, 2) świadczenie usługi mobilnego dostępu do Internetu w technologii LTE i 5G z obustronną transmisją danych, 3) dostawa kart SIM skonfigurowanych do pracy w sieci Wykonawcy, 4) dostawa fabrycznie nowych, wolnych od wad fizycznych i prawnych urządzeń, tj. telefonów komórkowych i modemów, 5) świadczenie usługi serwisu dla urządzeń dostarczonych w ramach tego zamówienia. 3. Świadczone usługi telekomunikacyjne mają zapewnić m.in.: 1) zachowanie dla aktywacji głosowych dotychczas używanych numerów telefonicznych MSISDN, 2) przeniesienie numeru na zasadach zgodnych z ustawą z dnia 12 lipca 2024 r. – Prawo komunikacji elektronicznej (Dz. U. z 2024 r. poz. 1221 z późn. zm.), 3) łączność głosową, tekstową SMS i MMS oraz mobilny dostęp do Internetu. 4. Realizacja usługi odbywać się będzie poprzez wykorzystanie dostarczonych przez Wykonawcę kart SIM lub e-SIM (na życzenie Jednostki), oraz fabrycznie nowych wolnych od wad fizycznych i prawnych urządzeń, tj. telefonów komórkowych oraz modemów do transmisji danych z możliwością dostępu do Internetu w technologii LTE i 5G z obustronną transmisją danych. 5. Działając na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga, aby przez cały okres obowiązywania Umowy Głównej, osoby (konsultanci) dedykowane do obsługi infolinii w zakresie zgodnym z opisem wskazanym w § 15 załącznika nr 3 do SWZ stanowiącego Projektowane postanowienia Umowy Głównej, były zatrudnione przez Wykonawcę lub/i jego Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, zgodnie z art. 22 § 1 ustawy z 26.06.1974 r. - Kodeks Pracy. Szczegółowe wymagania w tym zakresie opisane zostały w Projektowanych postanowieniach Umowy Głównej stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 6. W przypadku zaistnienia uzasadnionych wątpliwości co do spełnienia wymogu określonego w ust. 5, Zamawiający zastrzega sobie prawo na każdym etapie realizacji Umowy Głównej weryfikacji sposobu zatrudnienia osób, o których mowa w ust. 5 m.in. poprzez: 1) zażądanie przedłożenia zanonimizowanych umów o pracę tych osób (za wyjątkiem imienia i nazwiska), i/lub: 2) złożenie wniosku do Państwowej Inspekcji Pracy o kontrolę sposobu zatrudnienia ww. pracowników. 7. Wykonawca przed zawarciem Umowy Głównej przekaże Zamawiającemu opis organizacji infolinii zawierający: dane zespołu konsultantów dedykowanych do obsługi infolinii na cały okres Umowy Głównej (imię, nazwisko, nr telefonu, adres email), a także dane osób pełniących nadzór na zespołem konsultantów (imię, nazwisko, adres email, nr telefonu). 8. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w oparciu o: 1) zawartą w wyniku niniejszego postępowania Umowę Główną, której projektowane postanowienia stanowią załącznik nr 3 do SWZ, pomiędzy Wykonawcą a Centrum Obsługi Administracji Rządowej i obejmującą świadczenie usług telefonii ruchomej w zakresie wskazanym powyżej dla każdej z Jednostek Administracji Państwowej wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ, oraz 2) umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych, dalej zwanych UoŚUT, które zostaną zawarte z Wykonawcą indywidualnie przez każdą z Jednostek Administracji Państwowej. Umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych zawierać będzie co najmniej dane wskazane w art. 285 ustawy z dnia 12 lipca 2024 r. – Prawo komunikacji elektronicznej (Dz. U. z 2024 r. poz. 1221 z późn. zm.). 9. Do wyznaczenia zakresu zamówienia w załączniku nr 1 do SWZ, zostały podane następujące dane: 1) określające podstawowy zakres zamówienia (aktywacje głosowe w abonamentach G1 i G2, aktywacje dostępu do internetu w abonamentach M1 i M2 oraz urządzenia dla aktywacji G1 i M1), do zrealizowania w trakcie trwania Umowy Głównej, 2) określające przewidywany dodatkowy (opcjonalny, bez gwarancji realizacji) zakres zamówienia (aktywacje głosowe w abonamentach G1 i G2, aktywacje dostępu do internetu w abonamentach M1 i M2, pakiety, usługa stałego adresu IP oraz urządzenia dla aktywacji G1 i M1). 10. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 3 do SWZ – Projektowanych postanowieniach Umowy Głównej. 11. Wszystkie pozostałe wymagania nie ujęte w przedmiotowym ogłoszeniu zawarte są w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: WIP.261.3.2026.WW
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64212000 Mobiltelefondienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32250000 Mobilfunkgeräte, 32260000 Datenübertragungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług telefonii ruchomej wraz z dostawą telefonów komórkowych, modemów i kart SIM dla Jednostek Administracji Państwowej wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ, który stanowi odrębny plik w formacie Excel. 2. Na usługi wymienione w ust. 1 składać się będą m.in.: 1) świadczenie usługi mobilnej łączności głosowej, tekstowej SMS i MMS, 2) świadczenie usługi mobilnego dostępu do Internetu w technologii LTE i 5G z obustronną transmisją danych, 3) dostawa kart SIM skonfigurowanych do pracy w sieci Wykonawcy, 4) dostawa fabrycznie nowych, wolnych od wad fizycznych i prawnych urządzeń, tj. telefonów komórkowych i modemów, 5) świadczenie usługi serwisu dla urządzeń dostarczonych w ramach tego zamówienia. 3. Realizacja usługi odbywać się będzie poprzez wykorzystanie dostarczonych przez Wykonawcę kart SIM lub e-SIM (na życzenie Jednostki), oraz fabrycznie nowych wolnych od wad fizycznych i prawnych urządzeń, tj. telefonów komórkowych oraz modemów do transmisji danych z możliwością dostępu do Internetu w technologii LTE i 5G z obustronną transmisją danych. 4. Zamawiający informuje, że w ramach przedmiotowego zamówienia wyspecyfikował cztery grupy telefonów komórkowych oraz jedną grupę modemów do transmisji danych, których wymagania techniczne określone zostały w załączniku nr 2 do SWZ, stanowiącym Specyfikację techniczną urządzeń. 5. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dla każdej wyspecyfikowanej w załączniku nr 2 do SWZ grupy telefonów komórkowych, zaoferował telefony komórkowe zgodnie z wymaganiami określonymi w załączniku nr 2 do SWZ. Zamawiający wymaga, by dla grupy modemów do transmisji danych, Wykonawca zaoferował modem do transmisji danych, zgodnie z wymaganiami określonymi w załączniku nr 2 do SWZ. Zamawiający w załączniku nr 4 do SWZ stanowiącym Formularz oferty, określił maksymalne ceny dla wymaganych modeli urządzeń. 6. Zamawiający wymaga, by Wykonawca w celu potwierdzenia, że oferowane urządzenia (telefony komórkowe i modemy) spełniają określone przez Zamawiającego wymagania lub cechy, złożył wraz z ofertą dokument (kartę katalogową urządzenia lub specyfikację urządzenia lub oświadczenie producenta lub oświadczenie autoryzowanego przedstawiciela producenta), potwierdzający spełnianie przez każde oferowane w pkt 9 Formularza oferty urządzenie, wszystkich parametrów określonych w Specyfikacji technicznej urządzeń stanowiącej załącznik nr 2 do SWZ. 7. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w ust. 7 wraz z ofertą lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba, że pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. Zamawiający może żądać wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 8. Zamawiający wymaga, by Wykonawca zapewnił Jednostkom objętym zamówieniem dostęp do elektronicznego systemu umożliwiającego bezpieczną i samodzielną obsługę konfiguracji konta każdej Jednostki, zwanego dalej Portalem Obsługi. 9. Zamawiający, wymaga by Portal Obsługi, o którym mowa w ust. 9 spełniał wymagania określone w § 14 załącznika nr 3 do SWZ stanowiącego Projektowane postanowienia Umowy Głównej. 10. Zamawiający wymaga, by na potwierdzenie że oferowany Portal Obsługi spełnia wymagania określone przez Zamawiającego, Wykonawca złożył wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe, tj.: Opis Portalu Obsługi zawierający informację o zgodności oferowanego Portalu Obsługi z wymaganiami zawartymi w § 14 ust. 2 – 7 Projektowanych postanowień Umowy Głównej, ze wskazaniem adresu strony internetowej, pod którym dostępny jest oferowany przez Wykonawcę Portal Obsługi. 11. Zamawiający wyjaśnia, że ocena oferty w zakresie wymagań określonych dla Portalu Obsługi nastąpi w siedzibie Zamawiającego w terminie wskazanym przez Zamawiającego, jednak nie wcześniej niż w następnym dniu po upływie terminu składania ofert, podczas prezentacji portalu (jego wersji testowej) przez Wykonawcę (jego upoważnionych przedstawicieli), w zakresie wskazania funkcjonalności o których mowa w § 14 ust. 2 – 7 Projektowanych postanowień Umowy Głównej. Ocena prezentowanego Portalu Obsługi odbędzie się przy udziale przedstawicieli Wykonawcy, którzy zaprezentują Portal i członków Komisji Przetargowej, którzy dokonają jego oceny na zasadzie „spełnia / nie spełnia”. Udział w prezentacji Portalu Obsługi przedstawicieli innych Wykonawców, jest możliwy, po wyrażeniu zgody przez Wykonawcę prezentującego Portal Obsługi. Zamawiający może żądać wyjaśnień dotyczących przedmiotowych środków dowodowych zarówno w zakresie Opisu Portalu Obsługi jak i w zakresie prezentacji Portalu Obsługi. 12. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w ust. 11 wraz z ofertą lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba, że pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. Zamawiający może żądać wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 13. Zamawiający wymaga, by w ramach wynagrodzenia wskazanego w ofercie, Wykonawca przygotował szkolenie z obsługi Portalu Obsługi na zasadach określonych w § 14 załącznika nr 3 do SWZ stanowiącego Projektowane postanowienia Umowy Głównej. 15. Zamawiający wymaga, by Wykonawca zapewnił dedykowaną infolinię, obsługiwaną przez zespół dedykowany do obsługi Jednostek objętych niniejszym zamówieniem, spełniającą wymagania określone w § 15 załącznika nr 3 do SWZ stanowiącego Projektowane postanowienia Umowy Głównej. 16. Wszystkie pozostałe wymagania nie ujęte w przedmiotowym ogłoszeniu zawarte są w SWZ i załącznikach do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje prawo opcji na niżej wskazanych zasadach: 1) Zakres zamówienia opcjonalnego obejmuje aktywacje i usługi (w tym pakiety dodatkowe oraz usługi stałego adresu IP) oraz urządzenia dodatkowe, zgodnie z szacunkowymi ilościami określonymi w załączniku nr 1 do SWZ. 2) Usługi i dostawy urządzeń w zakresie zamówienia opcjonalnego będą wykonywane sukcesywnie przez cały czas trwania Umowy Głównej, wg potrzeb i zamówień Jednostek, z zastrzeżeniem postanowień § 8 ust. 9 Projektowanych postanowień Umowy Głównej. 3) Zakres opcjonalny (dodatkowy) związany z zakupem dodatkowych usług lub/i urządzeń, o których mowa w załączniku nr 1 do SWZ zależny będzie od możliwości sfinansowania zakupu i potrzeb danej Jednostki oraz zaistnienia określonych w umowie okoliczności. 4) Sposób realizacji zamówień opcjonalnych określono w Projektowanych postanowieniach Umowy Głównej (załącznik nr 3 do SWZ). 5) Wykorzystanie prawa opcji nie jest obowiązkowe dla Jednostek. W przypadku nie skorzystania przez Jednostki z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6) Ceny jednostkowe określone w ofercie będą obowiązywać przez cały okres realizacji zamówienia, także dla zamówień opcjonalnych. 7) Prawo opcji będzie realizowane poprzez zamówienia, kierowane przez Jednostkę do Wykonawcy, drogą elektroniczną, tj.: e-mailem lub poprzez Portal Obsługi. Zamówienia będą określały m.in. ilość usług i/lub urządzenia, termin i miejsce ewentualnej dostawy oraz numer Umowy Głównej na podstawie której realizowane jest prawo opcji.