2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór z ZUOK w Olsztynie i zagospodarowanie odpadów o kodzie 17 09 04 (zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03) pochodzących z nieruchomości zamieszkałych oraz z punktów PSZOK
Beschreibung: Odbiór z ZUOK w Olsztynie i zagospodarowanie odpadów o kodzie 17 09 04 (zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03) pochodzących z nieruchomości zamieszkałych oraz z punktów PSZOK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów budowlanych o kodzie 17 09 04 (zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03) pochodzących z nieruchomości zamieszkałych oraz z punktów PSZOK, powstałych w wyniku robót budowlanych prowadzonych przez osoby fizyczne niebędące przedsiębiorcami. 2. Przekazanie odpadów objętych zamówieniem nastąpi w sposób zapewniający przejście odpowiedzialności za gospodarowanie odpadami na następnego posiadacza odpadów (w tym wymagane prawem rozsortowanie odpadu co najmniej na: drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips i odpady mineralne (w tym beton, cegłę, płytki i materiały ceramiczne oraz kamienie). 3. Ilość odpadu przeznaczona do odbioru i zagospodarowania w ramach zamówienia podstawowego wynosi do 2400 Mg. 4. Zamawiający, w ramach niniejszego zamówienia, dopuszcza skorzystanie z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP. Zamawiający może skorzystać z opcji w całości lub w części, jednorazowo bądź w kilku częściach. Przewiduje się opcję dotyczącą zwiększenia ilości odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania dodatkowo o 1000 Mg. 5. Zamawiający skorzysta z opcji, jeżeli wystąpi zapotrzebowanie na dalszą realizację ww. usług. 6. Biorąc powyższe pod uwagę łączna ilość odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania wynosi do 3400 Mg, w tym: 2400 Mg w ramach zamówienia podstawowego oraz do 1000 Mg w ramach opcji. 7. Wykonawca będzie odbierał ww. odpady od Zamawiającego – siedziba ZGOK Sp. z o.o. w Olsztynie, ul. P. Poleskiego 3, 10-410 Olsztyn. 8. Odpady odebrane od Zamawiającego zostaną przekazane do podmiotu posiadającego decyzję określoną w art. 27 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach wskazanego przez Wykonawcę przed podpisaniem umowy. 9. Ze względu na przedmiot, zamówienie musi być realizowane, w szczególności zgodnie z nw. przepisami: 1) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach); 2) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska; 3) ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. 10. Do rozliczeń pomiędzy Stronami, ilość odpadów odbieranych określana będzie wg pomiaru na elektronicznej wadze samochodowej Zamawiającego. 11. Przekazanie odpadów zostanie potwierdzone poprzez kartę przekazania odpadów – zgodnie z obowiązującymi przepisami. 12. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki w współpracy zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ pn. Projektowane postanowienia umowy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający, w ramach niniejszego zamówienia, dopuszcza skorzystanie z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP. Zamawiający może skorzystać z opcji w całości lub w części, jednorazowo bądź w kilku częściach. Przewiduje się opcję dotyczącą zwiększenia ilości odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania dodatkowo o 1000 Mg. 5. Zamawiający skorzysta z opcji, jeżeli wystąpi zapotrzebowanie na dalszą realizację ww. usług. 6. Biorąc powyższe pod uwagę łączna ilość odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania wynosi do 3400 Mg, w tym: 2400 Mg w ramach zamówienia podstawowego oraz do 1000 Mg w ramach opcji.