See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zarządzanie, prowadzenie i utrzymanie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego PARK AVIA, Stadionu Miejskiego, Kortów Tenisowych oraz Obszaru Parkowego AVIA w okresie 01.01.2025 - 31.12.2025
Beschreibung: Część 1: Zarządzanie, prowadzenie i utrzymanie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej 3 w Świdniku – PARK AVIA. Zarządca zobowiązuje się do zapewnienia prawidłowego, zgodnego z obowiązującym stanem prawnym i przeznaczeniem obiektu, funkcjonowania Kompleksu Sportowo - Rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej 3 w Świdnik - PARK AVIA, zlokalizowanego na działkach nr 148/3, nr 148/4 i nr 150/4 położonych przy ul. Fabrycznej 3 w Świdniku. Część 2: Zarządzanie, prowadzenie i utrzymanie Stadionu Miejskiego w Świdniku. Zarządca zobowiązuje się do zapewnienia prawidłowego, zgodnego z obowiązującym stanem prawnym i przeznaczeniem obiektu, funkcjonowania Stadionu Miejskiego w Świdniku, zlokalizowanego na działkach nr 139/1, nr 139/3, nr 139/4 i nr 140/2 położonych przy ul. Sportowej 2 w Świdniku. Część 3: Zarządzanie, prowadzenie i utrzymanie Kortów Tenisowych w Świdniku. Zarządca zobowiązuje się do zapewnienia prawidłowego, zgodnego z obowiązującym stanem prawnym i przeznaczeniem obiektu, funkcjonowania Kortów Tenisowych w Świdniku zlokalizowanego na działkach nr 148/3 i nr 148/4 położonych przy ul. Fabrycznej 5 w Świdniku. Część 4: Zarządzanie, prowadzenie i utrzymanie Obszaru Parkowego AVIA w Świdniku. Zarządca zobowiązuje się do zapewnienia prawidłowego, zgodnego z obowiązującym stanem prawnym i przeznaczeniem, funkcjonowania Obszaru Parkowego AVIA objętego projektem Zielony LOF (Lubelski Obszar Funkcjonalny), wraz z terenem przyległym zlokalizowanym na działkach nr 148/3 i nr 148/4 położonych przy Alei Lotników Polskich i ul. Strażackiej w Świdniku (dalej jako "Zielony LOF").
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70330000 Immobilienverwaltung gegen Einzelhonorar oder auf Vertragsbasis
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zarządzanie, prowadzenie i utrzymanie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej 3 w Świdniku – PARK AVIA
Beschreibung: Zarządca zobowiązuje się do zapewnienia prawidłowego, zgodnego z obowiązującym stanem prawnym i przeznaczeniem obiektu, funkcjonowania Kompleksu Sportowo - Rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej 3 w Świdnik - PARK AVIA, zlokalizowanego na działkach nr 148/3, nr 148/4 i nr 150/4 położonych przy ul. Fabrycznej 3 w Świdniku. Do obowiązków Zarządcy należy m.in.: 1. Bieżące administrowanie Parkiem AVIA, 2. Zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji Parku AVIA, 3. Zapewnienie właściwej gospodarki ekonomiczno – finansowej Parku AVIA, 4. Wykonywanie czynności i obowiązków przewidzianych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane i przepisach wykonawczych związanych z zarządzaniem nieruchomościami, 5. Zapewnienie pełnej dostępności Parku AVIA oraz sprawności wszystkich instalacji i urządzeń, 6. Zapewnienie korzystania zainteresowanym podmiotom z krytej pływalni i basenu zewnętrznego na zasadach komercyjnych (odpłatnie), 7. Zapewnienie korzystania zainteresowanym podmiotom z boisk o nawierzchni piaszczystej i syntetycznej, placu sprawnościowego, siłowni zewnętrznej – nieodpłatnie, 8. Eksponowanie i zapewnienie przestrzegania zapisów Regulaminu korzystania z Parku AVIA uchwalonego Uchwałą Rady Miasta Świdnik oraz regulaminów i instrukcji na poszczególne obiekty i urządzenia, 9. Zapewnienie funkcjonowania obiektu w godzinach określonych ww. Regulaminem, 10. Zawieranie umów na korzystanie z Parku AVIA zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. Do obowiązków Zarządcy należy także wykonywanie innych obowiązków związanych z zarządzaniem obiektem, opisanych szczegółowo w projekcie umowy.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Zarządzanie, prowadzenie i utrzymanie Stadionu Miejskiego w Świdniku
Beschreibung: Do obowiązków Zarządcy należy m.in.: 1. Zapewnienie możliwości korzystania z infrastruktury sportowej dla wszystkich zainteresowanych podmiotów na zasadach komercyjnych, 2. Opracowywanie i aktualizowanie harmonogramu korzystania z obiektów znajdujących się na Stadionie, 3. Zapewnienie możliwości przeprowadzania rozgrywek sportowych, meczów i innych imprez wg wcześniej ustalonego harmonogramu, 4. Udostępnianie Stadionu organizatorom imprez masowych pod warunkiem posiadania przez nich stosownych zezwoleń określonych przepisami prawa, 5. Eksponowanie i zapewnienie przestrzegania zapisów Regulaminu Stadionu Miejskiego uchwalonego Uchwałą Rady Miasta Świdnik, 6. Zawieranie umów najmu, wydawanie pozwoleń i udostępnianie Stadionu na zasadach określonych przez Zamawiającego, 7. Zawieranie umów dotyczących świadczenia na terenie Stadionu usług gastronomicznych i prowadzenia sprzedaży artykułów spożywczych w innych formach, 8. Udostępnianie powierzchni Stadionu pod banery, reklamy oraz inne nośniki reklamowe i zawieranie w tym zakresie niezbędnych umów, 9. Pozyskiwanie sponsorów w uzgodnieniu z Zamawiającym i podpisywanie w tym zakresie niezbędnych umów pod warunkiem uzyskania zgody Zamawiającego, 10. Pobierania i ewidencjonowanie opłat za korzystanie ze Stadionu. Do obowiązków Zarządcy należy także wykonywanie innych obowiązków związanych z zarządzaniem obiektem, opisanych szczegółowo w projekcie umowy.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Zarządzanie, prowadzenie i utrzymanie Kortów Tenisowych w Świdniku
Beschreibung: Zarządca zobowiązuje się do zapewnienia prawidłowego, zgodnego z obowiązującym stanem prawnym i przeznaczeniem obiektu, funkcjonowania Kortów Tenisowych w Świdniku zlokalizowanego na działkach nr 148/3 i nr 148/4 położonych przy ul. Fabrycznej 5 w Świdniku. Do obowiązków Zarządcy należy m.in.: 1. Zapewnienie możliwości korzystania z Kortów Tenisowych zainteresowanym osobom i podmiotom na zasadach komercyjnych, 2. Zapewnienie możliwości przeprowadzania rozgrywek sportowych, meczów tenisowych wg ustalonego harmonogramu, 3. Eksponowanie i zapewnienie przestrzegania zapisów Regulaminu korzystania z Kortów Tenisowych uchwalonego Uchwałą Rady Miasta Świdnik, 4. Zawieranie umów najmu, wydawanie pozwoleń na korzystanie z Kortów na zasadach określonych przez Zamawiającego, 5. Udostępnianie powierzchni Kortów pod banery, reklamy oraz inne nośniki reklamowe i zawieranie w tym zakresie niezbędnych umów, 6. Pobieranie i ewidencjonowanie opłat za korzystanie z Kortów, 7. Prowadzenie pisemnej ewidencji szkód powstałych w zarządzanych nieruchomościach oraz pisemnego informowania Zamawiającego o zaistniałych szkodach, których usunięcie przekracza ramy drobnych i bieżących napraw, 8. Egzekwowanie od podmiotów korzystających z Kortów oraz organizatorów imprez naprawy szkód powstałych podczas ich trwania, 9. Prowadzenie książek obiektów budowlanych zgodnie z przepisami prawa budowlanego. Do obowiązków Zarządcy należy także wykonywanie innych obowiązków związanych z zarządzaniem obiektem, opisanych szczegółowo w projekcie umowy.
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Zarządzanie, prowadzenie i utrzymanie Obszaru Parkowego Avia w Świdniku
Beschreibung: Zarządca zobowiązuje się do zapewnienia prawidłowego, zgodnego z obowiązującym stanem prawnym i przeznaczeniem, funkcjonowania Obszaru Parkowego AVIA objętego projektem Zielony LOF (Lubelski Obszar Funkcjonalny), wraz z terenem przyległym zlokalizowanym na działkach nr 148/3 i nr 148/4 położonych przy Alei Lotników Polskich i ul. Strażackiej w Świdniku (dalej jako "Zielony LOF"). Do obowiązków Zarządcy należy m.in.: 1. Bieżące administrowanie Zielonym LOFem, 2. Opracowanie wymaganych przepisami prawa instrukcji i regulaminów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Zielonego LOFu, 3. Zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji Zielonego LOFu, w tym w szczególności w zakresie bezpieczeństwa osób przebywających na jego obszarze oraz stałego nadzoru nad bezpieczeństwem mienia, 4. Zapewnienie stałej obsługi Zielonego LOFu przez osoby stosownie wykwalifikowane, w szczególności w zakresie obsługi i użytkowania instalacji, urządzeń i obiektów, 5. Zapewnienie możliwości korzystania z Zielonego LOFu dla wszystkich zainteresowanych podmiotów na równych zasadach, nieodpłatnie i niekomercyjnie, 6. Wykonywanie czynności i obowiązków przewidzianych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane i przepisach wykonawczych związanych z zarządzaniem nieruchomościami oraz w przepisach i regulacjach o innym charakterze – dotyczących instalacji, urządzeń i obiektów, w tym w szczególności w zakresie przeprowadzania okresowych przeglądów technicznych, 7. Zapewnienie stałej dostępności Zielonego LOFu oraz sprawności wszystkich instalacji, urządzeń i obiektów, 8. Eksponowanie i zapewnienie przestrzegania zapisów Regulaminu korzystania z Lubelskiego Obszaru Rekreacyjnego przy Alei Lotników Polskich i ul. Strażackiej w Świdniku – Zielony LOF, uchwalonego Uchwałą Rady Miasta Świdnik nr XL/465/2021 oraz regulaminów i instrukcji dotyczących poszczególnych obiektów i urządzeń, w tym w szczególności instrukcji użytkowania zarówno przez Zarządcę jak i przez wszelkie inne osoby korzystające z Zielonego LOFu, 9. Zapewnienie funkcjonowania obiektu w godzinach określonych przez Zarządcę w uzgodnieniu z Zamawiającym, 10. Prowadzenie pisemnej ewidencji szkód powstałych w Zielonym LOFie oraz pisemnego informowania Zamawiającego o zaistniałych szkodach, których usunięcie przekracza ramy drobnych i bieżących napraw, 11. Utrzymanie Zielonego LOFu, zarówno w zakresie dotyczącym urządzeń i obiektów znajdujących się w jego obszarze jak i w zakresie terenów zielonych i ciągów komunikacyjnych, w należytym porządku, czystości oraz właściwym stanie technicznym i sanitarnym, w tym w szczególności poprzez usuwanie skutków opadów śniegu i oblodzenia. Do obowiązków Zarządcy należy także wykonywanie innych obowiązków związanych z zarządzaniem obiektem, opisanych szczegółowo w projekcie umowy.
Interne Kennung: Część 4