See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawa aparatów dla SPZZOZ w Nowej Dębie.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawa aparatów dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Zał. nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Części nr 1 – 20 oraz Zał. nr 2a do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia – Parametry techniczno-użytkowe aparatów w zależności od Części. Część nr 1: Odczynniki wraz z dzierżawą aparatu biochemicznego w systemie suchej chemii. Część nr 2: Odczynniki wraz z dzierżawą aparatu do badań immunochemicznych i wirusologicznych. Część nr 3: Odczynniki wraz z dzierżawą systemu automatycznego z funkcją określania lekowrażliwości i MIC Część nr 4: Odczynniki wraz z dzierżawą aparatu do badań immunochemicznych. Część nr 5: Odczynniki wraz z dzierżawą analizatora do posiewów krwi i innych płynów ustrojowych. Część nr 6: Odczynniki do oznaczeń Borrelia IgM i IgG – test potwierdzenia (WB) wraz z dzierżawą aparatu służącego do odczytu tych oznaczeń. Część nr 7: Odczynniki wraz z dzierżawą aparatury niezbędnej do badań paneli alergicznych i autoimmunologicznych. Część nr 8: Podłoża wraz z dzierżawą komory laminarnej. Część nr 9: Odczynniki wraz z dzierżawą aparatu do badań koagulologii. Część nr 10: Odczynniki wraz z dzierżawą aparatu do badań hematologicznych. Część nr 11: Odczynniki wraz z dzierżawą aparatu do wykonywania badań równowagi kwasowo-zasadowej. Część nr 12: Odczynniki do automatycznego analizatora parametrów krytycznych pracujący w systemie ciągłym model ABL 90 Flex Plus. Część nr 13: Grzyby. Część nr 14: Odczynniki do analityki ogólnej Część nr 15: Szybkie testy lateksowe i diagnostyczne Część nr 16: Odczynniki i podłoża Część nr 17: Odczynniki wraz z dzierżawą aparatu do badań infekcji i reumatologii. Część nr 18: Odczynniki do badań immunotransfuzjologicznych wykonywanych mikrometodą kolumnowo-żelową do posiadanego sprzętu DIAMED ID-SYSTEM/ ID-CENTRIFUGE, ID-INCUBATOR/ z doposażeniem. Część nr 19: Odczynniki laboratoryjne do serologii grup krwi. Część nr 20: Testy do oznaczania parametrów fizykochemicznych oraz osadu moczu połączony z dzierżawą automatycznego systemu do oznaczania właściwości fizykochemicznych oraz osadu moczu. Ilości wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Zał. nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Zał. nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Zał. nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; b) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. c) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. d) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. e) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. f) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. g) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. h) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. i) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. Ciężar udowodnienia, że wyrób/materiał jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. W takim przypadku Wykonawca załączy do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami, który powinien być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie ofert mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących ich parametrów technicznych oraz rozstrzygnąć, czy zaproponowane rozwiązania są równoważne. Liczba części zamówienia, na którą Wykonawca może złożyć ofertę: 20. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na dowolną ilość i na dowolnie wybrany/e Część/ci (może złożyć ofertę na wszystkie części). Zamawiający nie dopuszcza do składania ofert na poszczególne pozycje/elementy z poszczególnych części.
Vorherige Bekanntmachung: 189036-2025
Interne Kennung: SPZZOZ.NT.III.382.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem platformy zakupowej: https://zoznowadeba.ezamawiajacy.pl, strony internetowej Zamawiającego: zoznowadeba.pl oraz poczty elektronicznej podanej w niniejszej SWZ. Link do postepowania:https://zoznowadeba.ezamawiajacy.pl/react/my-procedure/1/201316. Opis przygotowania i składania ofert zgodnie z Roz. XIII, XIV, XVIII SWZ. Ofertę, w tym Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD), sporządza się pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej (podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym).Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert. Oferty złożone po upływie terminu składania ofert zostaną odrzucone. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe lub nieterminowe złożenie oferty. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim. Każdy dokument składający się na ofertę powinien być czytelny. Ofertę wraz z załącznikami Wykonawca składa tylko na Platformie pod ww. adresem. Po zalogowaniu się i przejściu do konkretnego postępowania Wykonawca wybiera kafelek „FORMULARZ OFERTY/WNIOSKU” lub wybiera sekcję „Przygotowanie oferty”. Wykonawca składa ofertę zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. Wykonawca składa Ofertę poprzez:1) wypełnienie Formularza ofertowego (informacje zawarte w Załączniku nr 1 SWZ) oraz opatrzenie go kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby umocowane; 2) dodanie w sekcji "Przygotowanie oferty", w podsekcji "Dokumenty do oferty" dokumentów (załączników) określonych w niniejszej SWZ, podpisanych kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby umocowane. Czynności określone powyżej realizowane są poprzez wybranie polecenia "Przeciągnij tutaj lub Wybierz plik z dysku", w sekcji "Przygotowanie oferty", w podsekcji "Dokumenty do oferty" i wybranie docelowego pliku, który ma zostać wczytany; a) Wykonawca może, z poziomu platformy, podpisać załączone dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym w sekcji „Przygotowanie oferty”, w podsekcji „Dokumenty do oferty” i/lub podsekcji „Jednolity Europejski Dokument Zamówienia”. W tym celu wybiera akcję „Podpisz dokument” (ikona „pióra”), a następnie, po uruchomieniu kontrolki Szafir SDK, składa podpis. Uprzednio należy skonfigurować stanowisko do złożenia podpisu, czyli zainstalować dedykowany komponent Szafir SDK Web (dodatek do przeglądarki) oraz aplikację Szafir Host, która odpowiada za obsługę funkcjonalności podpisu elektronicznego w platformie eZamawiający. Aplikację Szafir Host można pobrać "tutaj". Po zainstalowaniu rozszerzenia Szafir SDK Web oraz aplikacji Szafir Host należy przeładować bieżącą stronę. Przed uruchomieniem platformy eZamawiający zaleca się w pierwszej kolejności podłączyć czytnik z kartą kryptograficzną do komputera. Podpisanie dokumentu za pomocą funkcjonalności systemowej wymaga uprzedniej konfiguracji stanowiska pod podpis, która została szczegółowo opisana w rozdziale XIII pkt. 6 – 11 SWZ. b) Poprawność złożenia podpisu z poziomu systemu potwierdzi: • Komunikat graficzny w kolumnie „Podpis”, w podsekcji „Dokumenty do oferty” i/lub podsekcji „Jednolity Europejski Dokument Zamówienia”. Aktualizacja dokumentu w rozszerzeniu „pdf” o formę podpisu PAdES (typ wewnętrzny). Dołączenie bliźniaczego pliku o tej samej nazwie z rozszerzeniem CADES (typ zewnętrzny) – dotyczy dokumentów w rozszerzeniach innych niż „pdf” 3) Wykonawca winien opisać załącznik nazwą umożliwiającą jego identyfikację; 4) Dokumenty/pliki dołączone do systemu są weryfikowane pod względem złożonego podpisu elektronicznego, a system poprzez odpowiedni komunikat wskazuje czy dany plik jest podpisany, czy nie; 5) Wykonawca załączając dokument oznacza czy jest to: „Dokument jawny” – zawierający informacje niestanowiące tajemnicy przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji lub „Dokument zawiera tajemnicę przedsiębiorstwa” – dokument zawiera informacje stanowiące „tajemnice przedsiębiorstwa”; 6) Złożenie oferty wraz z załącznikami następuje poprzez polecenie „Złóż ofertę"; 7) Potwierdzeniem prawidłowo złożonej Oferty jest komunikat systemowy „Oferta została złożona” oraz wygenerowany raport złożonej oferty. Raport Wykonawca generuje z akcji "Historia zmian" pobierając odpowiedni plik na komputer. O terminie złożenia Oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na Platformie; 8) Po zapisaniu, plik jest w Systemie zaszyfrowany. Jeśli Wykonawca zamieścił niewłaściwy plik, może go usunąć zaznaczając plik i klikając akcję „usuń"; 9) Do upływu terminu składania ofert Wykonawca może samodzielnie wycofać złożoną przez siebie ofertę: W tym celu, w postępowaniu po rozwinięciu sekcji „Przygotowanie oferty” wybiera akcję „Wycofaj część oferty” lub z poziomu sekcji „Podgląd złożonej oferty” wybiera akcję „Wycofaj ofertę”; 10) Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert. 7. Wraz z przekazaniem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Wykonawca zobowiązany jest zastrzec w ofercie, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazać, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. 1) Dokumenty zawierające inf. stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa powinny zostać załączone w osobnym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Dokument zawiera tajemnicę przedsiębiorstwa". Wczytanie załącznika następuje poprzez polecenie "Przeciągnij tutaj lub Wybierz plik z dysku", w sekcji "Przygotowanie oferty", w podsekcji "Dokumenty do oferty". Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests, 33696300 Chemische Reagenzien, 38434000 Analysatoren
5. Los
Los: LOT-0007
Titel: Część nr 7: Odczynniki wraz z dzierżawą aparatury niezbędnej do badań paneli alergicznych i autoimmunologicznych.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawa aparatów dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Części nr 7: Odczynniki wraz z dzierżawą aparatury niezbędnej do badań paneli alergicznych i autoimmunologicznych oraz Załącznik nr 2a do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia – Parametry techniczno-użytkowe aparatów. Ilość pozycji asortymentowych: 12. Ilości wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Informacja na temat rozwiązać równoważnych zgodnie z Rozdziałem IV pkt. 4 SWZ. Liczba części zamówienia, na którą Wykonawca może złożyć ofertę: 20. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na dowolną ilość i na dowolnie wybrany/e Część/ci (może złożyć ofertę na wszystkie części). Zamawiający nie dopuszcza do składania ofert na poszczególne pozycje/elementy z poszczególnych części. Niedopuszczalne jest dzielenie ustalonych części na mniejsze. Każda z części zamówienia będzie badana i oceniana osobno – zamówienie w danej części zostanie udzielone Wykonawcy, który złoży ofertę najwyżej ocenioną dla danej części, według przyjętych kryteriów oceny ofert. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy … r. do dnia 31.05.2027 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawę aparatów, których końcowy termin obowiązywania to: 31.05.2025 r., a w przypadku Części nr 18- 30.06.2025. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. Główne warunki realizacji zamówienia: - Dostawę przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego zapewnia Wykonawca, ponosząc koszty i ryzyko transportu, - Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza będzie zobowiązany do dostarczenia aparatu w ramach dzierżawy ponosząc koszty i ryzyko transportu, montaż oraz uruchomienie wraz ze szkoleniem personelu zgodnie z zapisami dotyczącymi danej części bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji, - Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu szczegółowych instrukcji obsługi w języku polskim oraz konserwacji dla każdego dostarczonego aparatu (w poszczególnych częściach), - Dostawa odczynników będących przedmiotem umowy następować będzie sukcesywnie na podstawie bieżących zamówień wystawianych przez Zamawiającego na piśmie przesłane faxem lub e-mailem na numer/adres Wykonawcy, Okres gwarancji: dostarczone odczynniki będą mieścić się w terminie przydatności do użycia określonym przez producenta, nie krótszym niż 3 miesiące, liczonym od daty ich dostarczenia Zamawiającemu, - Dostawa odczynników do Zamawiającego realizowana będzie staraniem oraz na koszt i ryzyko Wykonawcy w dni robocze od poniedziałku do piątku w wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach urzędowania Zamawiającego, tj. od godz.: 7:00 do 14:35., - Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć towar w zaoferowanym w ofercie terminie (max. 10 dni roboczych od dnia otrzymania zamówienia, zgodnie z ofertą Wykonawcy), - Po zakończeniu okresu obowiązywania umowy wydzierżawiony aparat zostanie zwrócony Wykonawcy na jego koszt i ryzyko. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Laboratorium Analitycznego/Bakteriologii (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT.III.382.4.2025, Część nr 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien, 33696200 Reagenzien für Bluttests, 38434000 Analysatoren
Los: LOT-0008
Titel: Część nr 8: Podłoża wraz z dzierżawą komory laminarnej.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawa aparatów dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Części nr 8: Podłoża wraz z dzierżawą komory laminarnej oraz Załącznik nr 2a do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia – Parametry techniczno-użytkowe aparatów. Ilość pozycji asortymentowych: 25. Ilości wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Informacja na temat rozwiązać równoważnych zgodnie z Rozdziałem IV pkt. 4 SWZ. Liczba części zamówienia, na którą Wykonawca może złożyć ofertę: 20. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na dowolną ilość i na dowolnie wybrany/e Część/ci (może złożyć ofertę na wszystkie części). Zamawiający nie dopuszcza do składania ofert na poszczególne pozycje/elementy z poszczególnych części. Niedopuszczalne jest dzielenie ustalonych części na mniejsze. Każda z części zamówienia będzie badana i oceniana osobno – zamówienie w danej części zostanie udzielone Wykonawcy, który złoży ofertę najwyżej ocenioną dla danej części, według przyjętych kryteriów oceny ofert. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy … r. do dnia 31.05.2027 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawę aparatów, których końcowy termin obowiązywania to: 31.05.2025 r., a w przypadku Części nr 18- 30.06.2025. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. Główne warunki realizacji zamówienia: - Dostawę przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego zapewnia Wykonawca, ponosząc koszty i ryzyko transportu, - Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza będzie zobowiązany do dostarczenia aparatu w ramach dzierżawy ponosząc koszty i ryzyko transportu, montaż oraz uruchomienie wraz ze szkoleniem personelu zgodnie z zapisami dotyczącymi danej części bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji, - Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu szczegółowych instrukcji obsługi w języku polskim oraz konserwacji dla każdego dostarczonego aparatu (w poszczególnych częściach), - Dostawa odczynników będących przedmiotem umowy następować będzie sukcesywnie na podstawie bieżących zamówień wystawianych przez Zamawiającego na piśmie przesłane faxem lub e-mailem na numer/adres Wykonawcy, Okres gwarancji: dostarczone odczynniki będą mieścić się w terminie przydatności do użycia określonym przez producenta, nie krótszym niż 3 miesiące, liczonym od daty ich dostarczenia Zamawiającemu, - Dostawa odczynników do Zamawiającego realizowana będzie staraniem oraz na koszt i ryzyko Wykonawcy w dni robocze od poniedziałku do piątku w wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach urzędowania Zamawiającego, tj. od godz.: 7:00 do 14:35., - Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć towar w zaoferowanym w ofercie terminie (max. 10 dni roboczych od dnia otrzymania zamówienia, zgodnie z ofertą Wykonawcy), - Po zakończeniu okresu obowiązywania umowy wydzierżawiony aparat zostanie zwrócony Wykonawcy na jego koszt i ryzyko. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Laboratorium Analitycznego/Bakteriologii (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT.III.382.4.2025, Część nr 8
Los: LOT-0011
Titel: Część nr 11: Odczynniki wraz z dzierżawą aparatu do wykonywania badań równowagi kwasowo-zasadowej.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawa aparatów dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Części nr 11: Odczynniki wraz z dzierżawą aparatu do wykonywania badań równowagi kwasowo-zasadowej oraz Załącznik nr 2a do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia – Parametry techniczno-użytkowe aparatów. Ilość pozycji asortymentowych: adekwatnie. Ilości wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Informacja na temat rozwiązać równoważnych zgodnie z Rozdziałem IV pkt. 4 SWZ. Liczba części zamówienia, na którą Wykonawca może złożyć ofertę: 20. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na dowolną ilość i na dowolnie wybrany/e Część/ci (może złożyć ofertę na wszystkie części). Zamawiający nie dopuszcza do składania ofert na poszczególne pozycje/elementy z poszczególnych części. Niedopuszczalne jest dzielenie ustalonych części na mniejsze. Każda z części zamówienia będzie badana i oceniana osobno – zamówienie w danej części zostanie udzielone Wykonawcy, który złoży ofertę najwyżej ocenioną dla danej części, według przyjętych kryteriów oceny ofert. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy … r. do dnia 31.05.2027 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawę aparatów, których końcowy termin obowiązywania to: 31.05.2025 r., a w przypadku Części nr 18- 30.06.2025. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. Główne warunki realizacji zamówienia: - Dostawę przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego zapewnia Wykonawca, ponosząc koszty i ryzyko transportu, - Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza będzie zobowiązany do dostarczenia aparatu w ramach dzierżawy ponosząc koszty i ryzyko transportu, montaż oraz uruchomienie wraz ze szkoleniem personelu zgodnie z zapisami dotyczącymi danej części bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji, - Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu szczegółowych instrukcji obsługi w języku polskim oraz konserwacji dla każdego dostarczonego aparatu (w poszczególnych częściach), - Dostawa odczynników będących przedmiotem umowy następować będzie sukcesywnie na podstawie bieżących zamówień wystawianych przez Zamawiającego na piśmie przesłane faxem lub e-mailem na numer/adres Wykonawcy, Okres gwarancji: dostarczone odczynniki będą mieścić się w terminie przydatności do użycia określonym przez producenta, nie krótszym niż 3 miesiące, liczonym od daty ich dostarczenia Zamawiającemu, - Dostawa odczynników do Zamawiającego realizowana będzie staraniem oraz na koszt i ryzyko Wykonawcy w dni robocze od poniedziałku do piątku w wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach urzędowania Zamawiającego, tj. od godz.: 7:00 do 14:35., - Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć towar w zaoferowanym w ofercie terminie (max. 10 dni roboczych od dnia otrzymania zamówienia, zgodnie z ofertą Wykonawcy), - Po zakończeniu okresu obowiązywania umowy wydzierżawiony aparat zostanie zwrócony Wykonawcy na jego koszt i ryzyko. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Laboratorium Analitycznego/Bakteriologii (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT.III.382.4.2025, Część nr 11
Los: LOT-0012
Titel: Część nr 12: Odczynniki do automatycznego analizatora parametrów krytycznych pracujący w systemie ciągłym model ABL 90 Flex Plus
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawa aparatów dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Części nr 12: Odczynniki do automatycznego analizatora parametrów krytycznych pracujący w systemie ciągłym model ABL 90 Flex Plus. Ilość pozycji asortymentowych: 3. Ilości wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Informacja na temat rozwiązać równoważnych zgodnie z Rozdziałem IV pkt. 4 SWZ. Liczba części zamówienia, na którą Wykonawca może złożyć ofertę: 20. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na dowolną ilość i na dowolnie wybrany/e Część/ci (może złożyć ofertę na wszystkie części). Zamawiający nie dopuszcza do składania ofert na poszczególne pozycje/elementy z poszczególnych części. Niedopuszczalne jest dzielenie ustalonych części na mniejsze. Każda z części zamówienia będzie badana i oceniana osobno – zamówienie w danej części zostanie udzielone Wykonawcy, który złoży ofertę najwyżej ocenioną dla danej części, według przyjętych kryteriów oceny ofert. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy … r. do dnia 31.05.2027 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawę aparatów, których końcowy termin obowiązywania to: 31.05.2025 r., a w przypadku Części nr 18- 30.06.2025. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. Główne warunki realizacji zamówienia: - Dostawę przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego zapewnia Wykonawca, ponosząc koszty i ryzyko transportu, - Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza będzie zobowiązany do dostarczenia aparatu w ramach dzierżawy ponosząc koszty i ryzyko transportu, montaż oraz uruchomienie wraz ze szkoleniem personelu zgodnie z zapisami dotyczącymi danej części bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji, - Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu szczegółowych instrukcji obsługi w języku polskim oraz konserwacji dla każdego dostarczonego aparatu (w poszczególnych częściach), - Dostawa odczynników będących przedmiotem umowy następować będzie sukcesywnie na podstawie bieżących zamówień wystawianych przez Zamawiającego na piśmie przesłane faxem lub e-mailem na numer/adres Wykonawcy, Okres gwarancji: dostarczone odczynniki będą mieścić się w terminie przydatności do użycia określonym przez producenta, nie krótszym niż 3 miesiące, liczonym od daty ich dostarczenia Zamawiającemu, - Dostawa odczynników do Zamawiającego realizowana będzie staraniem oraz na koszt i ryzyko Wykonawcy w dni robocze od poniedziałku do piątku w wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach urzędowania Zamawiającego, tj. od godz.: 7:00 do 14:35., - Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć towar w zaoferowanym w ofercie terminie (max. 10 dni roboczych od dnia otrzymania zamówienia, zgodnie z ofertą Wykonawcy), - Po zakończeniu okresu obowiązywania umowy wydzierżawiony aparat zostanie zwrócony Wykonawcy na jego koszt i ryzyko. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Laboratorium Analitycznego/Bakteriologii (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT.III.382.4.2025, Część nr 12
Los: LOT-0015
Titel: Część nr 15: Szybkie testy lateksowe i diagnostyczne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawa aparatów dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Części nr 15: Szybkie testy lateksowe i diagnostyczne. Ilość pozycji asortymentowych: 19. Ilości wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Informacja na temat rozwiązać równoważnych zgodnie z Rozdziałem IV pkt. 4 SWZ. Liczba części zamówienia, na którą Wykonawca może złożyć ofertę: 20. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na dowolną ilość i na dowolnie wybrany/e Część/ci (może złożyć ofertę na wszystkie części). Zamawiający nie dopuszcza do składania ofert na poszczególne pozycje/elementy z poszczególnych części. Niedopuszczalne jest dzielenie ustalonych części na mniejsze. Każda z części zamówienia będzie badana i oceniana osobno – zamówienie w danej części zostanie udzielone Wykonawcy, który złoży ofertę najwyżej ocenioną dla danej części, według przyjętych kryteriów oceny ofert. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy … r. do dnia 31.05.2027 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawę aparatów, których końcowy termin obowiązywania to: 31.05.2025 r., a w przypadku Części nr 18- 30.06.2025. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. Główne warunki realizacji zamówienia: - Dostawę przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego zapewnia Wykonawca, ponosząc koszty i ryzyko transportu, - Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza będzie zobowiązany do dostarczenia aparatu w ramach dzierżawy ponosząc koszty i ryzyko transportu, montaż oraz uruchomienie wraz ze szkoleniem personelu zgodnie z zapisami dotyczącymi danej części bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji, - Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu szczegółowych instrukcji obsługi w języku polskim oraz konserwacji dla każdego dostarczonego aparatu (w poszczególnych częściach), - Dostawa odczynników będących przedmiotem umowy następować będzie sukcesywnie na podstawie bieżących zamówień wystawianych przez Zamawiającego na piśmie przesłane faxem lub e-mailem na numer/adres Wykonawcy, Okres gwarancji: dostarczone odczynniki będą mieścić się w terminie przydatności do użycia określonym przez producenta, nie krótszym niż 3 miesiące, liczonym od daty ich dostarczenia Zamawiającemu, - Dostawa odczynników do Zamawiającego realizowana będzie staraniem oraz na koszt i ryzyko Wykonawcy w dni robocze od poniedziałku do piątku w wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach urzędowania Zamawiającego, tj. od godz.: 7:00 do 14:35., - Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć towar w zaoferowanym w ofercie terminie (max. 10 dni roboczych od dnia otrzymania zamówienia, zgodnie z ofertą Wykonawcy), - Po zakończeniu okresu obowiązywania umowy wydzierżawiony aparat zostanie zwrócony Wykonawcy na jego koszt i ryzyko. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Laboratorium Analitycznego/Bakteriologii (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT.III.382.4.2025, Część nr 15
Los: LOT-0018
Titel: Część nr 18: Odczynniki do badań immunotransfuzjologicznych wykonywanych mikrometodą kolumnowo-żelową do posiadanego sprzętu DIAMED ID-SYSTEM/ ID-CENTRIFUGE, ID-INCUBATOR/ z doposażeniem.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawa aparatów dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Części nr 18: Odczynniki do badań immunotransfuzjologicznych wykonywanych mikrometodą kolumnowo-żelową do posiadanego sprzętu DIAMED ID-SYSTEM/ ID-CENTRIFUGE, ID-INCUBATOR/ z doposażeniem oraz Załącznik nr 2a do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia – Parametry techniczno-użytkowe aparatów. Ilość pozycji asortymentowych: 13. Ilości wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Informacja na temat rozwiązać równoważnych zgodnie z Rozdziałem IV pkt. 4 SWZ. Liczba części zamówienia, na którą Wykonawca może złożyć ofertę: 20. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na dowolną ilość i na dowolnie wybrany/e Część/ci (może złożyć ofertę na wszystkie części). Zamawiający nie dopuszcza do składania ofert na poszczególne pozycje/elementy z poszczególnych części. Niedopuszczalne jest dzielenie ustalonych części na mniejsze. Każda z części zamówienia będzie badana i oceniana osobno – zamówienie w danej części zostanie udzielone Wykonawcy, który złoży ofertę najwyżej ocenioną dla danej części, według przyjętych kryteriów oceny ofert. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy … r. do dnia 31.05.2027 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawę aparatów, których końcowy termin obowiązywania to: 31.05.2025 r., a w przypadku Części nr 18- 30.06.2025. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. Główne warunki realizacji zamówienia: - Dostawę przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego zapewnia Wykonawca, ponosząc koszty i ryzyko transportu, - Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza będzie zobowiązany do dostarczenia aparatu w ramach dzierżawy ponosząc koszty i ryzyko transportu, montaż oraz uruchomienie wraz ze szkoleniem personelu zgodnie z zapisami dotyczącymi danej części bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji, - Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu szczegółowych instrukcji obsługi w języku polskim oraz konserwacji dla każdego dostarczonego aparatu (w poszczególnych częściach), - Dostawa odczynników będących przedmiotem umowy następować będzie sukcesywnie na podstawie bieżących zamówień wystawianych przez Zamawiającego na piśmie przesłane faxem lub e-mailem na numer/adres Wykonawcy, Okres gwarancji: dostarczone odczynniki będą mieścić się w terminie przydatności do użycia określonym przez producenta, nie krótszym niż 3 miesiące, liczonym od daty ich dostarczenia Zamawiającemu, - Dostawa odczynników do Zamawiającego realizowana będzie staraniem oraz na koszt i ryzyko Wykonawcy w dni robocze od poniedziałku do piątku w wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach urzędowania Zamawiającego, tj. od godz.: 7:00 do 14:35., - Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć towar w zaoferowanym w ofercie terminie (max. 10 dni roboczych od dnia otrzymania zamówienia, zgodnie z ofertą Wykonawcy), - Po zakończeniu okresu obowiązywania umowy wydzierżawiony aparat zostanie zwrócony Wykonawcy na jego koszt i ryzyko. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Laboratorium Analitycznego/Bakteriologii (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT.III.382.4.2025, Część nr 18
Los: LOT-0019
Titel: Część nr 19: Odczynniki laboratoryjne do serologii grup krwi.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawa aparatów dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Części nr 19: Odczynniki laboratoryjne do serologii grup krwi. Ilość pozycji asortymentowych: 11. Ilości wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Informacja na temat rozwiązać równoważnych zgodnie z Rozdziałem IV pkt. 4 SWZ. Liczba części zamówienia, na którą Wykonawca może złożyć ofertę: 20. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na dowolną ilość i na dowolnie wybrany/e Część/ci (może złożyć ofertę na wszystkie części). Zamawiający nie dopuszcza do składania ofert na poszczególne pozycje/elementy z poszczególnych części. Niedopuszczalne jest dzielenie ustalonych części na mniejsze. Każda z części zamówienia będzie badana i oceniana osobno – zamówienie w danej części zostanie udzielone Wykonawcy, który złoży ofertę najwyżej ocenioną dla danej części, według przyjętych kryteriów oceny ofert. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy … r. do dnia 31.05.2027 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawę aparatów, których końcowy termin obowiązywania to: 31.05.2025 r., a w przypadku Części nr 18- 30.06.2025. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. Główne warunki realizacji zamówienia: - Dostawę przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego zapewnia Wykonawca, ponosząc koszty i ryzyko transportu, - Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza będzie zobowiązany do dostarczenia aparatu w ramach dzierżawy ponosząc koszty i ryzyko transportu, montaż oraz uruchomienie wraz ze szkoleniem personelu zgodnie z zapisami dotyczącymi danej części bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji, - Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu szczegółowych instrukcji obsługi w języku polskim oraz konserwacji dla każdego dostarczonego aparatu (w poszczególnych częściach), - Dostawa odczynników będących przedmiotem umowy następować będzie sukcesywnie na podstawie bieżących zamówień wystawianych przez Zamawiającego na piśmie przesłane faxem lub e-mailem na numer/adres Wykonawcy, Okres gwarancji: dostarczone odczynniki będą mieścić się w terminie przydatności do użycia określonym przez producenta, nie krótszym niż 3 miesiące, liczonym od daty ich dostarczenia Zamawiającemu, - Dostawa odczynników do Zamawiającego realizowana będzie staraniem oraz na koszt i ryzyko Wykonawcy w dni robocze od poniedziałku do piątku w wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach urzędowania Zamawiającego, tj. od godz.: 7:00 do 14:35., - Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć towar w zaoferowanym w ofercie terminie (max. 10 dni roboczych od dnia otrzymania zamówienia, zgodnie z ofertą Wykonawcy), - Po zakończeniu okresu obowiązywania umowy wydzierżawiony aparat zostanie zwrócony Wykonawcy na jego koszt i ryzyko. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Laboratorium Analitycznego/Bakteriologii (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT.III.382.4.2025, Część nr 19
Los: LOT-0020
Titel: Część nr 20: Testy do oznaczania parametrów fizykochemicznych oraz osadu moczu połączony z dzierżawą automatycznego systemu do oznaczania właściwości fizykochemicznych oraz osadu moczu.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawa aparatów dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Części nr 20: Testy do oznaczania parametrów fizykochemicznych oraz osadu moczu połączony z dzierżawą automatycznego systemu do oznaczania właściwości fizykochemicznych oraz osadu moczu oraz Załącznik nr 2a do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia – Parametry techniczno-użytkowe aparatów. Ilość pozycji asortymentowych: 2. Ilości wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Informacja na temat rozwiązać równoważnych zgodnie z Rozdziałem IV pkt. 4 SWZ. Liczba części zamówienia, na którą Wykonawca może złożyć ofertę: 20. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na dowolną ilość i na dowolnie wybrany/e Część/ci (może złożyć ofertę na wszystkie części). Zamawiający nie dopuszcza do składania ofert na poszczególne pozycje/elementy z poszczególnych części. Niedopuszczalne jest dzielenie ustalonych części na mniejsze. Każda z części zamówienia będzie badana i oceniana osobno – zamówienie w danej części zostanie udzielone Wykonawcy, który złoży ofertę najwyżej ocenioną dla danej części, według przyjętych kryteriów oceny ofert. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy … r. do dnia 31.05.2027 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawę aparatów, których końcowy termin obowiązywania to: 31.05.2025 r., a w przypadku Części nr 18- 30.06.2025. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. Główne warunki realizacji zamówienia: - Dostawę przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego zapewnia Wykonawca, ponosząc koszty i ryzyko transportu, - Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza będzie zobowiązany do dostarczenia aparatu w ramach dzierżawy ponosząc koszty i ryzyko transportu, montaż oraz uruchomienie wraz ze szkoleniem personelu zgodnie z zapisami dotyczącymi danej części bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji, - Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu szczegółowych instrukcji obsługi w języku polskim oraz konserwacji dla każdego dostarczonego aparatu (w poszczególnych częściach), - Dostawa odczynników będących przedmiotem umowy następować będzie sukcesywnie na podstawie bieżących zamówień wystawianych przez Zamawiającego na piśmie przesłane faxem lub e-mailem na numer/adres Wykonawcy, Okres gwarancji: dostarczone odczynniki będą mieścić się w terminie przydatności do użycia określonym przez producenta, nie krótszym niż 3 miesiące, liczonym od daty ich dostarczenia Zamawiającemu, - Dostawa odczynników do Zamawiającego realizowana będzie staraniem oraz na koszt i ryzyko Wykonawcy w dni robocze od poniedziałku do piątku w wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach urzędowania Zamawiającego, tj. od godz.: 7:00 do 14:35., - Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć towar w zaoferowanym w ofercie terminie (max. 10 dni roboczych od dnia otrzymania zamówienia, zgodnie z ofertą Wykonawcy), - Po zakończeniu okresu obowiązywania umowy wydzierżawiony aparat zostanie zwrócony Wykonawcy na jego koszt i ryzyko. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we wzorze umowy - Zał. nr 4 do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Laboratorium Analitycznego/Bakteriologii (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT.III.382.4.2025, Część nr 20