2. Verfahren
Verfahren
Titel: Realisatie bundelroutes Nuenen - Cluster-A
Beschreibung: In het Middengebied tussen Eindhoven en Helmond/Rijk van Dommel en Aa bestaan leefbaarheidsproblemen in kernen en het buitengebied. Deze problematiek heeft een relatie met de mobiliteitsproblemen, hetgeen wordt erkend in de regionale Bereikbaarheidsagenda en bijbehorend Bereikbaarheidsakkoord wat in 2016 is vastgesteld. In de ‘Verkennende regionale studie Bundelroutes’ zijn eind 2018 kaders gedefinieerd voor vijf projectclusters op de Bundelroutes, waarvan projectcluster 3 ‘Planstudie Nuenen inclusief nadere afweging Oostelijke Randweg en N270’ er één is. Dit projectcluster 3 wordt binnen Nuenen afgekort aangeduid als Voorkeurs Alternatief Bundelroutes Nuenen. Het gewenste doel van de bundelroutes: geen nieuw verkeer aantrekken, maar bestaande diffuse stromen autoverkeer bundelen en de leefbaarheid borgen. In Nuenen is vooral sprake van groeiende verkeershinder en verminderde leefbaarheid in de kom (Smits van Oyenlaan) en in de directe omgeving van de A270. Congestie zorgt voor verdere verslechtering van de leefbaarheid (fijnstof) en veroorzaakt diffuse verkeersstromen (hinder in een ruimere omgeving). De Bundelroutes (waar beide wegen onderdeel van zijn) moeten die diffuse stromen opvangen. Bundelen van verkeer op deze routes vormt dus een deel van oplossing voor de leefbaarheid. Ook de autonome groei en eventuele toename van het verkeer dient hierbij in ogenschouw genomen te worden. In 2021 is, in samenwerking met provincie Noord-Brabant, de ‘Studie (verkeers)Leefbaarheid en bereikbaarheid Nuenen’ uitgevoerd (als uitvoering van regionaal projectcluster 3 en voortkomende uit de mobiliteitsvisie en omgevingsvisie). In deze studie heeft een nadere (scenario)afweging plaatsgevonden van een Oostelijke Randweg versus de huidige route door de kern Nuenen. Het gekozen Voorkeurs Alternatief bundelroutes Nuenen (hierna: VKA) bevat een integraal en samenhangend pakket van maatregelen ter verbetering van de (verkeers-)leefbaarheid en bereikbaarheid. Het VKA is in november 2021 door de gemeenteraad van Nuenen vastgesteld. Dit is een samenhangend pakket dat de leefbaarheid en bereikbaarheid verbetert met een investeringsvolume van € 26,7 miljoen. Het pakket is onder te verdelen in 10 projecten. Gemeente en provincie hebben in september 2023 een bestuursovereenkomst ondertekend. Deze overeenkomst vormt de basis voor afspraken over uitvoering en financiering van het VKA. De doelstelling daarbij is om in de periode tot medio 2028 tot uitvoering te komen van alle opgestelde maatregelen en daaruit voortvloeiende projecten uit het VKA. De beschikbare capaciteit binnen de gemeente Nuenen voor de voorbereiding van dit majeure project is gering en de aanpak zou een te zware wissel trekken op de meer reguliere werkzaamheden. Ten behoeve van de voorbereiding en uitvoering van deze projecten gaat de gemeente dan ook een raamovereenkomst afsluiten voor de inhuur van ingenieursdiensten. Voor het projectplan ‘Cluster A’ wil de gemeente een bouwteamovereenkomst sluiten. Door te kiezen voor een bouwteamovereenkomst voegt de gemeente de kennis en kunde van de aannemer in een vroeg stadium van het ontwerp- en prijsvormingsproces toe, maar behoudt het de gewenste flexibiliteit en controle. Door nauwe samenwerking in de ontwerpfase streeft het complete bouwteam naar een effectieve en zo efficiënt mogelijke realisatie en het minimaliseren van faalkosten. Cluster A bestaat uit de volgende deelprojecten; Openstelling van de busbanen voor gemotoriseerd verkeer op de aansluiting Nuenen-zuidwest – A270 via Geldropsedijk Herinrichting Smits van Oyenlaan (zuid) als 50 km/u tussen A270 en rotonde ’t Pluuke Realiseren geluidswerende voorziening noordzijde van de A270, tussen Geldropsedijk en Smits van Oyenlaan ter verbetering leefbaarheid Het onderwerp van de aanbesteding van de hoofdaannemer is een samengevoegde opdracht bestaande uit een deel ‘dienst’ en een deel ‘werk’. De overeenkomst wordt aangegaan voor de duur van het werk. De verwachte ingangsdatum van de overeenkomst is Mei 2025.
Interne Kennung: BIZOB-2024-NUE-DTI-00481
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 71220000 Architekturentwurf
5. Los
Los: LOT-0000