2. Verfahren
Verfahren
Titel: Objektivizace účinku komplexní lázeňské léčebně rehabilitační péče na onemocnění a chronické komplikace diabetes mellitus 2. typu, prevence a progrese steatózy jater - opakované vyhlášení
Beschreibung: Předmětem této veřejné zakázky je zajištění spolupráce poskytovatele (lázeňského zařízení) v rámci klinické studie u pacientů s předepsanou komplexní lázeňskou léčebně rehabilitační péčí (dála jen „KLP“) kteří mají současně diagnostikován diabetes mellitus 2. typu spadající do indikační skupiny IV/1. Tato diagnóza může být uvedena jako hlavní indikace pobytu, nebo jako vedlejší diagnóza (komorbidita). Do klinické studie mohou tak být zařazeni rovněž pacienti přijatí k lázeňské léčbě primárně pro jinou indikaci, avšak s přidruženým onemocněním diabetes mellitus 2. typu. Cílem prováděné klinické studie je objektivizace účinku komplexní lázeňské léčebně rehabilitační péče („KLP“) na onemocnění a chronické komplikace diabetes mellitus 2. typu („DMT2“), prevence a progrese steatózy jaterní v Karlových Varech. Lázeňským zařízením se pro účely této zadávací dokumentace rozumí registrovaný poskytovatel komplexní lázeňské léčebně rehabilitační péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění na území Karlových Varů, který má platné povolení k využívání přírodních léčivých zdrojů a současně je držitelem souhlasu Ministerstva zdravotnictví s poskytováním lázeňské léčebně rehabilitační péče. Jedná se o lázeňské zařízení poskytující komplexní lázeňskou léčebně rehabilitační péči dle výše uvedených požadavků a dle vybraných indikačních kritérií klinické studie „Objektivizace účinku komplexní lázeňské léčebně rehabilitační péče na onemocnění a chronické komplikace diabetes mellitus 2. typu, prevence a progrese steatózy jater“. Předávání pseudonymizovaných dat bude probíhat dle vzájemně odsouhlaseného harmonogramu Institutu lázeňství a balneologie, v. v. i. (dále jen „ILaB“), ve stanovených intervalech, každé dva měsíce. Veškerá data budou strukturovaná, opatřená pouze „ID kódy“ jednotlivých pacientů. ID kódy je třeba předat vybranému laboratornímu zařízení, které bude zodpovědné za provedení laboratorní diagnostiky u veškerých odběrů. Lázeňské zařízení zodpovídá za správné použití ID kódů pacienta a je jeho zodpovědností, že nedojde k záměně. Do klinické studie budou zařazeni výhradně pacienti přijatí k pobytu ve formě komplexní lázeňské léčebně rehabilitační péče (KLP), která odpovídá smluvnímu vztahu mezi poskytovatelem a zdravotní pojišťovnou. Předmětem této veřejné zakázky není vypracování samotné „klinické studie“, ale zajištění souvisejících činností včetně sběru dat a údajů o pacientech, bez jejich vyhodnocování, a předání těchto dat a údajů zadavateli za účelem jejich dalšího zpracování. Shromážděná data budou ve stanovených intervalech (každé dva měsíce) předávána ILaB, který na jejich základě zpracuje výslednou klinickou studii. Dále je nutno poskytovatelem zajistit: • dostatečný počet pacientů splňujících kritéria k zařazení (viz příloha č. 3 ZD), • získání jejich informovaného souhlasu, • edukace pacientů, • provedení diagnostických výkonů, vyšetření a dotazníkových šetření (podrobněji viz příloha č. 3 ZD), • spolupráce s laboratoří v rámci předávání vzorků, • vytvoření a předání pseudonymizovaného výzkumného souboru ILaB. Podrobný popis předmětu plnění této veřejné zakázky je obsažen v příloze č. 3 této zadávací dokumentace.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72313000 Datenerfassung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 73100000 Dienstleistungen im Bereich Forschung und experimentelle Entwicklung, 85141000 Dienstleistungen von medizinischem Personal, 85148000 Medizinische Analysedienste
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1