2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk – Bożepole Wielkie. Zadanie 5: w. Leśnice (bez węzła) – w. Bożepole Wielkie (bez węzła).
Beschreibung: Przedmiotem przedsięwzięcia jest zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk – Bożepole Wielkie. Zadanie 5: w. Leśnice (bez węzła) – w. Bożepole Wielkie (bez węzła). Zadanie polega na zaprojektowaniu, uzyskaniu wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń i prawomocnych decyzji administracyjnych, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, budowie przedmiotowego odcinka drogi ekspresowej S6 na odcinku w. Leśnice (bez węzła) – w. Bożepole Wielkie (bez węzła)oraz uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.
Interne Kennung: O.GD.KP-13.2410.04.2020
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege, 45233280 Anbringen von Leitplanken, 45233290 Installation von Straßenschildern, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45221100 Bauarbeiten für Brücken, 45221120 Bau von Viadukten, 45221243 Bau von Fußgängertunnels, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45240000 Wasserbauarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Zakres projektowania i budowy obejmuje w szczególności: • opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, decyzji, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i decyzji adm. pozwalających na użytkowanie inwestycji; • budowę odc. drogi ekspresowej dł. ok. 22,039 km; • budowę węzłów drogowych: ”Lębork Południe”, „Lębork Wschód” i „Łęczyce” oraz rozbudowę węzła Bożepole Wielkie, • budowę przepustów pod drogą ekspresową S6, pozostałymi drogami i zjazdami; • przebudowę/budowę dróg innych niż droga ekspresowa w tym zmiana przebiegu istniejących dróg, w celu przywrócenia naruszonych połączeń drogowych lub zapewnienia dojazdu do nieruchomości, • budowę dodatkowych jezdni w pasie drogowym drogi ekspresowej, • budowę/przebudowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, • w przypadku skrzyżowania drogi krajowej z linią kolejową - skrzyżowania należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, • likwidacja istniejących przejazdów kolejowych, • przejazdy i wjazdy awaryjne na drogę ekspresową, • utwardzenie terenu na potrzeby utrzymania, • budowa obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej i dróg krzyżujących się z drogą ekspresową, • system odwodnienia terenu, w tym urządzenia odwadniające korpus drogowy, • urządzenia ochrony środowiska, w szczególności: zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne, zieleń, ogrodzenia, • infrastrukturę dla potrzeb obiektów przy drodze ekspresowej zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej w tym np: sieci energetyczne zasilające, oświetleniowe, wodociągowe, sieci i urządzenia oczyszczające ścieki, kanalizację deszczową i inne • przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej; urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, gazowych, kanalizacji deszczowej i odprowadzającej ścieki, urządzeń melioracyjnych i hydrologicznych, urządzeń kolejowych i innych, • budowę kanału technologicznego, kanalizacji teletechnicznej • rozbiórkę obiektów budowlanych, w tym budynków mieszkalnych, istniejącego korpusu drogowego, elementów dróg, przepustów i innych, • sieć teletechniczną na potrzeby Zamawiającego, • oświetlenie drogowe, • organizację ruchu i urządzenia BRD, • wykonanie oznakowania pionowego i poziomego drogi ekspresowej i pozostałych dróg, oraz wyposażenie ich w urządzenia BRD • oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń melioracyjnych i odbiorników, • po zakończeniu Robót wykonać pełną rekultywację terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, Plac Budowy, drogi tymczasowe – wykonane na potrzeby Wykonawcy i innych terenów przekształconych przez Wykonawcę, • wykonanie napraw dróg, nieruchomości użytkowanych przez Wykonawcę, lub budynków uszkodzonych w skutek działań Wykonawcy do stanu technicznego nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy, • wznowienie/ustalenie/wydzielenie granic pasów drogowych dróg budowanych w ramach inwestycji, znajdujących się w liniach rozgraniczających inwestycji, z uwzględnieniem ich projektowanej kategorii i opracować szkic przebiegu granic tych pasów drogowych, • wszelkie Roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną rozbudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań z uwzględnieniem dowiązania do realizowanej inw. Budowy drogi ekspresowej S6 Słupsk – Gdańsk na odc. Bożepole Wielkie – początek Obwodnicy Trójmiasta. Zadanie 1 w. Bożepole Wielkie (z węzłem) – w. Luzino (z węzłem). • System Zarządzania Ruchem, • dostosowanie parametrów istniejącej drogi DK6 do potrzeb lokalnych, • wzmocnienie podłoża gruntowego i zapewnienie stateczności skarp wykopów i nasypów w zakresie dostosowanym do warunków gruntowo-wodnych • opracowanie dokumentacji powykonawczej; • wykonanie wszelkich innych robót i opracowań, jakie okażą się niezbędne dla zaprojektowania i zrealizowania inwestycji; Wartość szacunkowa zamówienia powyżej 20 000 000 euro
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege, 45233280 Anbringen von Leitplanken, 45233290 Installation von Straßenschildern, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45221100 Bauarbeiten für Brücken, 45221120 Bau von Viadukten, 45221243 Bau von Fußgängertunnels, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45240000 Wasserbauarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen