420406-2025 - Wettbewerb
Polen – Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen – „Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Miejskiej Jarosław i jednostek organizacyjnych wymienionych w SWZ, na okres od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r."
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Miejskiej Jarosław i jednostek organizacyjnych wymienionych w SWZ, na okres od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r."
Beschreibung1.Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa energii elektrycznej do obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia w wysokości 5 720 860 kWh (zakup energii). Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia: 1.1. PPE rozliczane wg grup taryfowych GXX nie są gospodarstwami domowymi (jeżeli dotyczy), 2.Zapotrzebowanie energii elektrycznej podane w ust. 4.1. SWZ jest zamówieniem podstawowym. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości energii maksymalnie o 20% lub zwiększenia ilości energii maksymalnie o 20% zamówienia podstawowego. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2 do SWZ). 3.Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy sprzedaży energii elektrycznej – załącznik nr 2 do SWZ. 4. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami jakości obsługi odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Parametry jakościowe energii elektrycznej w części dystrybucyjnej reguluje Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. 5. Usługi dystrybucyjne będą świadczone na podstawie odrębnej umowy zawartej przez zamawiającego z właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (zwany OSD) – dane OSD zawarte są w załączniku nr 1 do SWZ. Sprzedawcą rezerwowym jest: PGE Obrót S.A. 6. Wymagania (obowiązki) stawiane wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy sprzedaży stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne KennungZP.271.2.1.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa energii elektrycznej do obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia w wysokości 5 720 860 kWh (zakup energii). Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia: 1.1. PPE rozliczane wg grup taryfowych GXX nie są gospodarstwami domowymi (jeżeli dotyczy), 2. Zapotrzebowanie energii elektrycznej podane w ust. 1. jest zamówieniem podstawowym. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości energii maksymalnie o 20% lub zwiększenia ilości energii maksymalnie o 20% zamówienia podstawowego. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2 do SWZ). 3. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy sprzedaży energii elektrycznej – załącznik nr 2 do SWZ. 4. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami jakości obsługi odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Parametry jakościowe energii elektrycznej w części dystrybucyjnej reguluje Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. 5. Usługi dystrybucyjne będą świadczone na podstawie odrębnej umowy zawartej przez zamawiającego z właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (zwany OSD) – dane OSD zawarte są w załączniku nr 1 do SWZ. Sprzedawcą rezerwowym jest: PGE Obrót S.A. 6. Wymagania (obowiązki) stawiane wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy sprzedaży stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenW toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia wielkości zamówienia do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2 do SWZ).