420441-2026 - Wettbewerb
Tschechien – Diagnostika – DG – Dodávka reagencií k multiplexní detekci respiračních patogenů s výpůjčkou přístroje I.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDG – Dodávka reagencií k multiplexní detekci respiračních patogenů s výpůjčkou přístroje I.
BeschreibungPředmětem této veřejné zakázky jsou průběžné dodávky reagencií a spotřebního materiálu k multiplexní detekci respiračních patogenů s výpůjčkou přístroje pro diagnostiku a monitorování účinnosti léčby.
Interne KennungPZ-2026-0000088
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33694000 Diagnostika
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33124100 Diagnostikausrüstung
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZadavatel si v souladu s ustanovením § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku, a to v následujících případech, jak jsou tyto podrobněji popsány v Příloze č. 3 těchto ZP – kupní smlouvě: 14.1.1 Zadavatel si v rámci podmínek sjednaných v kupní smlouvě vyhrazuje právo odebírat namísto zboží uvedeného ve Specifikaci Zboží (jak je tento pojem definován v Článku 1 kupní smlouvy) zaměnitelné zboží (se stejným účelem použití a stejnými analytickými charakteristikami), které ve všech ostatních parametrech (úhrada z prostředků veřejného zdravotního pojištění a další) splňuje specifikaci uvedenou v zadávací dokumentaci této veřejné zakázky, a to vše za podmínky, že cena reportovaného výsledku při využití tohoto zaměnitelného zboží nepřesáhne cenu sjednanou pro daný reportovaný výsledek v kupní smlouvě. Dodavatel/prodávající bude povinen písemně prokázat zadavateli/kupujícímu shodu zaměnitelného zboží s požadavky uvedenými v kupní smlouvě a v zadávací dokumentaci. 14.1.2 Zadavatel si v rámci podmínek sjednaných v kupní smlouvě vyhrazuje právo, že v případě, kdy dodavatel/prodávající změní pouze velikost balení, odebírat i jinou velikost balení, bez vlivu na cenu reportovaného výsledku. 14.1.3 Zadavatel si v rámci podmínek sjednaných v kupní smlouvě vyhrazuje právo, že v případě, že v průběhu plnění na základě kupní smlouvy dojde k inovaci zboží nebo postupů vedoucích k dosažení reportovaného výsledku, takové zboží nebo postupy vyzkoušet a používat, a to za předpokladu, že inovované položky nebo postupy vedoucí k dosažení reportovaného výsledku bude minimálně splňovat požadavky technické specifikace, stanovené v čl. 1 ZP. 14.1.4 Změnu jednotkových cen v důsledku změny sazby DPH – dle informací v čl. 7.3 ZP. 14.1.5 Změnu jednotkových cen v důsledku inflace. 14.2 Zadavatel si v souladu s ustanoveními § 100 odst. 2 a § 222 odst. 10 ZZVZ vyhrazuje právo na změnu dodavatele v průběhu plnění veřejné zakázky, přičemž podmínky pro tuto změnu a způsob určení nového dodavatele jsou následující: • V případě, že dojde k naplnění některé z podmínek pro odstoupení zadavatele od smlouvy uzavřené s vybraným dodavatelem, je zadavatel oprávněn uzavřít novou smlouvu s účastníkem zadávacího řízení na veřejnou zakázku, který se dle výsledku hodnocení umístil jako druhý v pořadí (tj. v původním hodnocení veřejné zakázky), pokud takový (nový) dodavatel bude souhlasit, že plnění veřejné zakázky bude poskytovat za podmínek obsažených v jeho nabídce podané v zadávacím řízení na veřejnou zakázku (včetně jeho nabídkové ceny) a v zadávací dokumentaci veřejné zakázky ve smyslu § 28 odst. 1 písm. b) ZZVZ. • Zadavatel osloví s žádostí o uzavření smlouvy dodavatele, který se umístil v hodnocení nabídek za vybraným dodavatelem. Tento dodavatel, pokud bude písemně souhlasit, doloží zadavateli ve lhůtě 30 kalendářních dní od doručení žádosti o uzavření smlouvy dokumenty (pokud nebyly předloženy v nabídce) prokazující, že dodavatel splnil zadavatelem požadované kvalifikační předpoklady a další podmínky pro plnění předmětu veřejné zakázky. Pokud takto vyzvaný dodavatel odmítne uzavřít smlouvu či nesplní podmínky uvedené v tomto článku zadávacích podmínek, může se za stejných podmínek zadavatel obrátit na dodavatele, který se umístil jako další v pořadí. Tento postup může zadavatel v případě neuzavření smlouvy opakovat, a to až do oslovení dodavatele, který se v hodnocení nabídek v rámci tohoto zadávacího řízení umístil jako poslední v pořadí. • Zadavatel uvádí, že v případě použití této výhrady nedojde k jiné změně smluvních podmínek a že podmínky nově uzavřené smlouvy budou odpovídat podmínkám smlouvy původní, resp. podmínkám původního dodavatele, vyjma ceny, která bude odpovídat nabídkové ceně „nového“ dodavatele předložené v zadávacím řízení. V každém případě shora uvedeným způsobem oslovený dodavatel musí souhlasit se vstupem do práv a povinností původního dodavatele, které nebyly vypořádány, a zároveň musí převzít závazek ze smlouvy na základě své nabídkové ceny v původním zadávacím řízení.