See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup Rozwiązań IT dla przedsięwzięcia pn. Modernizacja oddziałów zabiegowych onkologicznych wraz z rozbudową bloku operacyjnego i zakupem sprzętu medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, inwestycji D1
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup oprogramowania i sprzętu w ramach projektu: Podniesienie poziomu cyfryzacji w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Zgierzu. Zamówienie podzielone jest na 4 części (zadania), Zamawiający dopuszcza składania ofert częściowych na następujące części: część 1 – 8 zestawów komputerowych stacjonarnych, część 2– 1 komplet ( 8szt.) wyposażenie nowo wybudowanego bloku operacyjnego w wiszące stacje przeglądowe wraz z infrastrukturą zabezpieczającą zasilanie, część 3 – 10 szt. stacja diagnostyczna RTG TK (podwójne monitory) - urządzenia diagnostyczne niezbędne do pracy lekarzy radiologów, część 4 – 1 szt. Serwer zapasowy - serwer backup'owy do zabezpieczenia danych sytemu HIS RIS.
Vorherige Bekanntmachung: 308917-2026
Interne Kennung: PN/13/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z warunkami otrzymania wsparcia Zamawiający zobowiązany jest do zrealizowania zakresu rzeczowego przedsięwzięcia do 30.06.2026 r. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu wynika z konieczności zagwarantowania zrealizowania zamówień objętych wsparciem i ich rozliczenia. Biorąc pod uwagę występujący na rynku niespotykany poziom zmienności cen, a przede wszystkim olbrzymie problemy z dostępnością sprzętu komputerowego oraz sieciowego oraz coraz bardziej wydłużające się czasy oczekiwania na sprzęt, skutkujące w niektórych przypadkach odstępowaniem Wykonawców od już rozstrzygniętych postępowań, Zamawiający uważa, że w aktualnej, bardzo trudnej sytuacji rynkowej, nie jest możliwe skrócenie terminu realizacji zamówienia Wykonawcy, gdyż w skrajnym przypadku mogłoby to doprowadzić do braku zainteresowania postępowaniem u Wykonawców, w konsekwencji brak ofert, unieważnienie postępowania, powrót do stanu wyjściowego. Tak więc pozostaje przeprowadzenie postępowania w tzw procedurze przyśpieszonej gwarantującej jednocześnie Wykonawcom zachowanie odpowiedniego terminu realizacji zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 30231300 Bildschirme, 33124100 Diagnostikausrüstung, 48820000 Server
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1 - 8 zestawów komputerowych stacjonarnych,
Beschreibung: 8 zestawów komputerowych stacjonarnych,
Interne Kennung: Zadanie 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 30231300 Bildschirme
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2 - 1 komplet ( 8szt.) wyposażenie nowo wybudowanego bloku operacyjnego w wiszące stacje przeglądowe wraz z infrastrukturą zabezpieczającą zasilanie
Beschreibung: 1 komplet ( 8szt.) wyposażenie nowo wybudowanego bloku operacyjnego w wiszące stacje przeglądowe wraz z infrastrukturą zabezpieczającą zasilanie
Interne Kennung: Zadanie 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 3 - 10 szt. stacja diagnostyczna RTG TK (podwójne monitory) - urządzenia diagnostyczne niezbędne do pracy lekarzy radiologów
Beschreibung: 10 szt. stacja diagnostyczna RTG TK (podwójne monitory) - urządzenia diagnostyczne niezbędne do pracy lekarzy radiologów
Interne Kennung: Zadanie 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33124100 Diagnostikausrüstung
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie 4 - 1 szt. Serwer zapasowy - serwer backup'owy do zabezpieczenia danych sytemu HIS RIS.
Beschreibung: 1 szt. Serwer zapasowy - serwer backup'owy do zabezpieczenia danych sytemu HIS RIS.
Interne Kennung: Zadanie 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server