420928-2026 - Wettbewerb
Tschechien – Bauarbeiten – Rekonstrukce kuchyňského bloku – Bartolomějská 314/4, Praha 1
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRekonstrukce kuchyňského bloku – Bartolomějská 314/4, Praha 1
BeschreibungPředmětem veřejné zakázky je realizace stavebních prací spočívajících v rekonstrukci kuchyňského bloku v objektu Bartolomějská 314/4 a 312/6, Praha 1. Realizace bude provedena v souladu s projektovou dokumentací zpracovanou společností MIKRO PRAHA, s. r. o., IČO: 271 45 611, a na základě pravomocného stavebního povolení s nabytím právní moci. Součástí předmětu veřejné zakázky nejsou dodávky gastro technologického vybavení. Předmětem plnění jsou výhradně: • stavební práce, • bourací práce, • související stavební úpravy, • stavební připravenost pro budoucí instalaci gastro technologické vybavení. • stavebně technologická zařízení dle výkazu výměr. Zadavatel umožňuje pro plnění veřejné zakázky použití i jiných, kvalitativně a technicky obdobných řešení, po odsouhlasení zadavatelem.
Interne KennungKRPA- 374307- 87/ČJ-2018-0000MN-S
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPodlimitní veřejná zakázka na stavební práce, jejichž součástí jsou dodávky stavebně technologických zařízení. Stavební práce Předpokládaná cena podlimitní veřejné zakázky: 81 962 201,00 Kč bez DPH. Místem plnění veřejné zakázky jsou následující nemovité věci ve vlastnictví České republiky, příslušnost hospodařit s majetkem státu má přidělenou Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy: Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy, Kongresová 1666/2, Praha 4. Katastrální území: Staré Město, obec Praha, parcela 324/312 o výměře 1 190 m², parcela č.325/1 o výměře 1 249 m2. Stavební práce budou probíhat v Praze 1, Bartolomějská 314/4 a Bartolomějská 312/6. Předpokládaný termín zahájení: po podpisu smlouvy, jejím uveřejnění v Registru smluv, předáním staveniště zhotoviteli – září 2026. Předpokládaný termín ukončení: nejpozději do 30. listopadu 2027. Předmětem veřejné zakázky je realizace stavebních prací spočívajících v rekonstrukci kuchyňského bloku v objektu Bartolomějská 314/4 a 312/6, Praha 1. Realizace bude provedena v souladu s projektovou dokumentací zpracovanou společností MIKRO PRAHA, s. r. o., IČO: 271 45 611, a na základě pravomocného stavebního povolení s nabytím právní moci. Součástí předmětu veřejné zakázky nejsou dodávky gastro technologického vybavení. Předmětem plnění jsou výhradně: • stavební práce, • bourací práce, • související stavební úpravy, • stavební připravenost pro budoucí instalaci gastro technologické vybavení. • stavebně technologická zařízení dle výkazu výměr. Zadavatel umožňuje pro plnění veřejné zakázky použití i jiných, kvalitativně a technicky obdobných řešení, po odsouhlasení zadavatelem. Podmínky realizace veřejné zakázky, zajištění souladu Vymezení veřejné zakázky je v souladu s předloženou projektovou dokumentací a výkazem výměr zpracovanou: MIKRO PRAHA spol. s.r.o. Na Březince 1111/4, 150 00, Praha 5 IČO: 271 45 611 Odpovědný zpracovatel projektové dokumentace: Ing. Milan Kroupa, ČKAIT 0200978. a podmínek Rozhodnutím – stavební povolení č.j.: 116040-5/OSM-2025 ze dne 29. srpna 2025 s nabytím právní moci ze dne 15. září 2025, a se stanovisky dotčených orgánů státní správy. Zhotovitel před zahájením prací: • Doměří stávající konstrukce pro potřebu stavby, • předloží seznam pracovníků pro vstup do objektu. Předmětem plnění veřejné zakázky je také vyhotovení dokumentace skutečného provedení díla (stavby) ve dvou listinných vyhotoveních a v elektronické podobě – .dwg i .pdf, a geodetické vytýčení objektů a sítí, která bude sloužit jako podklad vkladu do Katastru nemovitostí. Vybraný účastník je jako zhotovitel povinen v rámci plnění předmětu zakázky zajistit veškeré níže uvedené další činnosti: • Zajistit průběžný úklid stavby a staveniště a odstranit zařízení staveniště ke dni předání a převzetí díla objednatelem; • Zajistit bezpečnou manipulaci s odpady; • Zajistit odvoz, uložení a likvidaci odpadů v souladu s příslušnými právními předpisy; • Přijmout veškerá opatření k zajištění bezpečnosti lidí a majetku, požární ochrany a ochrany životního prostředí; • Zajistit všechny nezbytné zkoušky, atesty a revize podle ČSN a případných jiných právních nebo technických předpisů platných v době provádění a předání díla, kterými bude prokázáno dosažení předepsané kvality a technických parametrů díla tak, jak je požadováno ve specifikaci projektové dokumentace; • Zpracovat technickou dokumentaci skutečného provedení stavby, a zajistit zkušební protokoly, revizní zprávy, atesty a doklady dle zákona č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky, ve znění pozdějších předpisů, prohlášení o shodě; zajistit proškolení obsluhy stavebně technologických zařízení ze strany pověřených pracovníků objednatele zadavatele; Zadavatel požaduje poskytnutí záruky v délce 60 měsíců na stavební práce a minimálně 24 měsíců na technologická zařízení (neuvádí-li výrobce vyšší). Upozornění na specifické podmínky související s realizací stavebních prací: Zadavatel upozorňuje, že práce budou probíhat za plného provozu objektů Bartolomějská 314/4, Bartolomějská 312/6, proto zadavatel požaduje, aby součástí nabídky byl zpracovaný podrobný harmonogram postupu prací – časový plán výstavby vč. přípravných prací v týdnech. Zadavatel upozorňuje, že parkovací stání v ulici Bartolomějská je určeno pouze pro potřeby Policie ČR, a nebude možno je využít pro potřeby stavby. První prohlídka místa plnění bude probíhat dne: 02. 06. 2026 od 14:00 hod. Druhá prohlídka místa plnění bude probíhat dne: 09. 06. 2026 od 14:00 hod. Schůzka zájemců o prohlídku je před vstupem do objektu Bartolomějská 314/4, Praha 1. Termín pro podání nabídek je stanoven do 30. 06. 2026 do 09:00 hodin a je uveřejněn na webových stránkách http://nen.nipez.cz/profil/KRP. Elektronické otevírání nabídek se uskuteční v souladu s ustanovením § 109 ZZVZ bez přítomnosti účastníků dne 30. 06. 2026 v 09:30 hodin. Zadavatel bude nabídky hodnotit podle níže uvedených dílčích hodnotících kritérií. Název kritéria Váha v % 1.Nabídková cena za stavební práce a dodávku stavebně technologických zařízení -70 %. Vzorec: Počet bodů za předmětné kritérium hodnocení: a = amin / aNC * 100 2. Termín provedení stavebních prací a dodávek stavebně technologických zařízení v týdnech, (např. 40 týdnů)-30 %. Vzorec:b = bnt / btn * 100 Celkový počet bodů hodnocené nabídky = a * 0,7 + b * 0,3 Hodnocení doručených nabídek bude prováděno mimo NEN.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Podmínky a vyhrazená práva zadavatele: Vyhrazené změny závazku mohou být provedeny pouze v nezbytné rozsahu, nesmí změnit celkovou povahu veřejné zakázky a budou realizovány výhradně v souladu s § 100 a § 222 ZZVZ. Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje možnost změny závazku ze smlouvy o dílo během jejího trvání, a to za následujících podmínek: a) Dodatečné a nezbytné stavební práce: V případě nutnosti provedení nezbytných dodatečných prací, které byly obsaženy v původním závazku a jejichž potřeba vznikla v průběhu realizace stavby v důsledku skutečností, které nemohl zadavatel s veškerou péčí předvídat, a bez jejichž provedení by nebylo možné řádné dokončení předmětu díla. b) Odlišné skutečné podmínky na místě plnění V případě zjištění odlišných skutečných podmínek na místě plnění oproti předpokladům uvedeným v projektové dokumentaci nebo zadávací dokumentaci, zejména technického nebo stavebního charakteru. c) Změny právních předpisů, norem, rozhodnutí orgánů V případě změny obecně závazných právních předpisů, technických norem nebo závazných stanovisek dotčených orgánů veřejné správy, které mají přímý dopad na způsob, rozsah nebo podmínky realizace díla. d) Změny termínu plnění V případě potřeby úpravy termínů plnění z důvodů na straně zadavatele, zejména z důvodu zajištění provozu objektu, nutné koordinace s jinými stavebními nebo provozními činnostmi, případně jako důsledek zásahu vyšší moci. e) Vady v projektové dokumentaci Zadavatel si vyhrazuje právo změny rozsahu a technického řešení díla v případě zjištění vad, nedostatků nebo neúplnosti projektové dokumentace, které nebylo možné při zadání veřejné zakázky předvídat. Jedná se zejména o: 1. nesoulad se skutečným stavem, 2. kolizi profesí, 3. nedostatečné technické řešení, 4. nesprávné dimenzování instalací, 5. chybějící připravenost pro technologii. Zadavatel si vyhrazuje právo změny rozsahu a technického řešení díla v souvislosti s požadavky budoucího dodavatele gastro technologického vybavení: 1. napojovacích bodů, 2. kapacit, 3. tras instalací, 4. dispozičních úprav. Zhotovitel je povinen poskytnout součinnost při koordinaci stavební připravenosti s budoucím dodavatelem gastro technologie v rozsahu nezbytném pro řádné dokončení díla. f) Termíny a přerušení Zadavatel je oprávněn z provozních nebo bezpečnostních důvodů přerušit provádění díla. Přerušení delší než 15 kalendářních dnů bude řešeno písemným dodatkem ke Smlouvě o dílo, upravujícím dopady do harmonogramu, případně termínu dokončení díla, zařízení staveniště a prokazatelné náklady zhotovitele. g) Vícepráce a méněpráce Zhotovitel není oprávněn zahájit provádění víceprací bez předchozího písemného odsouhlasení změnového listu objednatelem s výjimkou havarijního stavu ohrožujícího bezpečnost osob a majetku. V případě provedení méněprací nebo víceprací, přičemž změna ceny díla bude vycházet z jednotkových cen uvedených ve smlouvě o dílo nebo v oceněném výkazu výměr. h) Forma a zákonné limity změn Veškeré změny závazku budou realizovány výhradně formou písemných, očíslovaných dodatků ke smlouvě o dílo a pouze v mezích stanovených § 222 ZZVZ. i) Vyloučení nároků Zhotoviteli nevzniká nárok na náhradu škody ani ušlého zisku. 2. Zadavatel požaduje dodržení pro vícepráce a méněpráce následující: a) Pro nacenění víceprací budou použity jednotkové ceny obsažené buď ve smluvním položkovém rozpočtu stavby (oceněném výkazu výměr), nebo jednotkové ceny v souladu s použitou cenovou soustavou pro to období, ve kterém mají být více práce realizovány. Vždy bude použita nižší jednotková cena. K základním nákladům není zhotovitel oprávněn připočítat přirážku na podíl vedlejších rozpočtových nákladů. Zhotovitel není oprávněn připočítat zvláštní přirážku z důvodů prodloužení doby výstavby. b) Zhotovitel není oprávněn zahájit provádění víceprací bez předchozího písemného odsouhlasení změnového listu objednatelem a uzavřeným dodatkem ke smlouvě o dílo, s výjimkou havarijního stavu ohrožujícího bezpečnost osob a majetku. c) Vícepráce budou prováděny na základě písemného soupisu víceprací, odsouhlaseného technickým dozorem investora a oběma smluvními stranami. d) Vyskytnou-li se při provádění díla méněpráce, je zhotovitel povinen provést jejich přesný soupis včetně jejich ocenění a tento soupis předložit objednateli k odsouhlasení; přesné určení méněprací bude formou písemného dodatku k této smlouvě podepsaného oběma smluvními stranami. e) Méněpráce budou oceněny tak, že do písemného soupisu méněprací, odsouhlaseného oběma smluvními stranami, doplní zhotovitel skutečné množství měrných jednotek s jednotkovými cenami podle položkového rozpočtu a stanoví tak skutečný rozsah a cenu provedených prací. f) Méněpráce budou prováděny na základě písemného soupisu méněprací, odsouhlaseného technickým dozorem investora a oběma smluvními stranami. 3. Stavební práce budou prováděny za plného provozu objektů Bartolomějská 314/4 a Bartolomějská 312/6. Zhotovitel je povinen přizpůsobit organizaci prací provozu objektu, zejména časové omezení hlučných prací. Vrtací, bourací a jiné hlučné práce budou prováděny od 08:00 do 18:00 hodin v pracovní dny, v sobotu od 10:00 hodin do 16:00 hodin, a to po předchozí koordinaci se zadavatelem. Parkovací stání v ulici Bartolomějská nelze využívat pro potřeby stavby. Veškeré logistické zajištění zajišťuje zhotovitel na vlastní náklady. 4. Podrobné vymezení těchto vyhrazených změn je obsaženo v návrhu smlouvy o dílo. 5. Zadavatel upozorňuje, že rozsah stavební připravenosti může být upraven v průběhu realizace v souladu s vyhrazenými změnami závazku. 6. Nabídková cena musí zohledňovat skutečnost, že v průběhu realizace může dojít ke změnám závazku dle vyhrazených podmínek zadavatele.