See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa substancji chemicznych do instalacji termicznego przekształcania odpadów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa substancji chemicznych do instalacji termicznego przekształcania odpadów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie sp. z o.o., z podziałem na następujące zadania: Zadanie 1 – Zakup i dostawa węgla aktywnego pylistego w maksymalnej planowanej ilości 200 Mg Zadanie 2 – Zakup i dostawa wapna hydratyzowanego Ca(OH)2 w maksymalnej planowanej ilości 4350 Mg Zadanie 3 – Zakup i dostawa wapna palonego (CaO) w maksymalnej planowanej ilości 2000 Mg Zadanie 4 – Zakup i dostawa mocznika granulowanego ((NH2)2CO) w maksymalnej planowanej ilości 600 Mg zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ.
Interne Kennung: RZP.27.09.2026.JN
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Ze względu na pierwsze miesiące prowadzenia instalacji przez ZOG WWE niemożliwe było wcześniejsze zaplanowanie ilości zużycia substancji chemicznych i rozłożenia dostaw w czasie. Aby zapewnić ciągłość dostaw substancji chemicznych do instalacji termicznego przekształcania odpadów, a tym samym zapewnić ciągłość pracy WWE, zasadne jest skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postepowaniu na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 PZP. Brak podpisanych umów na dostawy substancji chemicznych skutkuje zatrzymaniem pracy instalacji.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24954000 Aktivkohle
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24213000 Kalkhydrat, 44921210 Kalkmehl, 24324000 Organische Verbindungen mit Stickstofffunktionen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1: Zakup i dostawa węgla aktywnego pylistego w maksymalnej planowanej ilości 200 Mg
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa węgla aktywnego pylistego dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie sp. z o. o. 2.Umowa będzie realizowana w oparciu o cenę jednostkową zaproponowaną przez Wykonawcę w ofercie najkorzystniejszej oraz w oparciu o zamówienia częściowe, które będą składane pocztą elektroniczną, zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego, z zastrzeżeniem, że umowa będzie realizowana w zakresie obejmującym zamówienie podstawowe i ewentualne zamówienie objęte prawem opcji do wyczerpania maksymalnych wielkości zamówienia – maksymalna ilość zakupu (w umowie jako wynagrodzenie wykonawcy zostanie wskazana kwota określona w ofercie wykonawcy obejmująca maksymalną wielkość zamówienia). 3.W przypadku, gdy kwota całkowitego wynagrodzenia określona w § 3 ust. 1 umowy zostanie w pełni wykorzystana przed wskazanym terminem zakończenia realizacji umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo skrócenia czasu trwania umowy. Natomiast w przypadku, gdy kwota całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy, o której mowa powyżej, nie zostanie w pełni wykorzystana do czasu zakończenia realizacji umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo przedłużenia czasu trwania umowy do chwili jej osiągnięcia, jednak nie dłużej niż o 6 miesięcy. 4.Wykonawca w ramach łącznego wynagrodzenia należnego Zamawiającemu z tytułu realizacji umowy będzie dostarczał przedmiot zamówienia transportem samochodowym na własny koszt. Miejscem dostawy jest Zakład Zagospodarowania Odpadów „Warszawska Wytwórnia Energii”, ul. Zabraniecka 2, 03-877 Warszawa. 5.Sposób rozładunku: rozładunek po stronie Wykonawcy. W związku z tym, samochód-cysterna z pompą Wykonawcy powinien być również wyposażony w odpowiednie złącza, tj. typu Storz 75B, Storz 110A, węże o długości 10 m są wymagane. 6.Pojemność zbiornika magazynowego wynosi 44 m3. 7. Przewidywana minimalna wielkość zamówienia częściowego to 8 Mg węgla aktywnego pylistego. Najczęściej występująca wielkość dostawy dla Zadania 1 to 10-12 Mg. Zamawiający dopuszcza realizację dostaw jednorazowych w ilości do 20 ton, o ile warunki pracy instalacji na to pozwolą. Dostawy odbywać się będą w dni robocze, tj. od poniedziałku do piątku włącznie z tymi dniami, w godzinach 7:00 - 13:00. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Części II SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia.
Interne Kennung: RZP.27.09.2026.JN - Zadanie 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający deklaruje realizację zamówienia w minimalnym zakresie w ilości 80 Mg i zastrzega sobie prawo do realizacji pozostałego zakresu zamówienia, tj. do jego maksymalnej wielkości (maksymalna planowana ilość węgla aktywnego w okresie realizacji zamówienia wynosi 200 Mg) na zasadach prawa opcji. Zamawiający wyjaśnia, że w ramach prawa opcji może skorzystać z zakupu węgla aktywnego w dowolnie wybranej ilości z zakresu 80-200 Mg. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji w sytuacji, gdy ilość dostarczonej przed zakończeniem umowy substancji chemicznej osiągnie minimalną ilość określoną w danym zadaniu. Decyzja o dostawach objętych prawem opcji uzależniona będzie od decyzji Zamawiającego w okolicznościach wykorzystania przez Zamawiającego kwoty przewidzianej na realizację zamówienia podstawowego lub zakresu zamówienia podstawowego oraz w razie istnienia zapotrzebowania na dostawy w zakresie objętym prawem opcji, podczas gdy na Wykonawcę nałożony w ten sposób zostaje obowiązek realizacji dostaw do ustalonego w ramach prawa opcji poziomu maksymalnego, określonego dla każdego zadania na warunkach zawartej umowy, bez konieczności negocjacji między stronami. Realizacja prawa opcji polegać będzie na realizacji zamówień częściowych na warunkach zaproponowanych przez Wykonawcę w ofercie i zgodnie z cenami jednostkowymi zawartymi w Formularzu oferty. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga odrębnego powiadomienia Wykonawcy.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2 – Zakup i dostawa wapna hydratyzowanego Ca(OH)2 w maksymalnej planowanej ilości 4350 Mg
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa wapna hydratyzowanego (Ca(OH)2) dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie sp. z o. o. 2.Umowa będzie realizowana w oparciu o cenę jednostkową zaproponowaną przez Wykonawcę w ofercie najkorzystniejszej oraz w oparciu o zamówienia częściowe, które będą składane pocztą elektroniczną, zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego, z zastrzeżeniem, że umowa będzie realizowana w zakresie obejmującym zamówienie podstawowe i ewentualne zamówienie objęte prawem opcji do wyczerpania maksymalnych wielkości zamówienia – maksymalna ilość zakupu (w umowie jako wynagrodzenie wykonawcy zostanie wskazana kwota określona w ofercie wykonawcy obejmująca maksymalną wielkość zamówienia). 3.W przypadku, gdy kwota całkowitego wynagrodzenia określona w § 3 ust. 1 umowy zostanie w pełni wykorzystana przed wskazanym terminem zakończenia realizacji umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo skrócenia czasu trwania umowy. Natomiast w przypadku, gdy kwota całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy, o której mowa powyżej, nie zostanie w pełni wykorzystana do czasu zakończenia realizacji umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo przedłużenia czasu trwania umowy do chwili jej osiągnięcia, jednak nie dłużej niż o 6 miesięcy. 4.Wykonawca w ramach łącznego wynagrodzenia należnego Zamawiającemu z tytułu realizacji umowy będzie dostarczał przedmiot zamówienia transportem samochodowym na własny koszt. Miejscem dostawy jest Zakład Zagospodarowania Odpadów „Warszawska Wytwórnia Energii”, ul. Zabraniecka 2, 03-877 Warszawa. 5.Sposób rozładunku: rozładunek po stronie Wykonawcy. W związku z tym, samochód-cysterna z pompą Wykonawcy powinien być również wyposażony w odpowiednie złącza, tj. typu Storz 75B, Storz 110A, węże o długości 10 m są wymagane. 6.Pojemność zbiornika magazynowego wynosi 44 m3. 7.Szacowana wielkość dostaw w skali miesiąca wynosi ok. 130 Mg. Dostawy odbywać się będą w dni robocze, tj. od poniedziałku do piątku włącznie z tymi dniami, w godzinach 7:00 - 13:00. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Części II SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia
Interne Kennung: RZP.27.09.2026.JN - Zadanie 2
Haupteinstufung (cpv): 24213000 Kalkhydrat
Beschreibung der Optionen: Zamawiający deklaruje realizację zamówienia w minimalnym zakresie w ilości 1660 Mg i zastrzega sobie prawo do realizacji pozostałego zakresu zamówienia, tj. do jego maksymalnej wielkości określonej w pkt. 3 powyżej na zasadach prawa opcji. Zamawiający wyjaśnia, że w ramach prawa opcji może skorzystać z zakupu węgla aktywnego w dowolnie wybranej ilości z zakresu 1660-4350 Mg. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji w sytuacji, gdy ilość dostarczonej przed zakończeniem umowy substancji chemicznej osiągnie minimalną ilość określoną w danym zadaniu. Decyzja o dostawach objętych prawem opcji uzależniona będzie od decyzji Zamawiającego w okolicznościach wykorzystania przez Zamawiającego kwoty przewidzianej na realizację zamówienia podstawowego lub zakresu zamówienia podstawowego oraz w razie istnienia zapotrzebowania na dostawy w zakresie objętym prawem opcji, podczas gdy na Wykonawcę nałożony w ten sposób zostaje obowiązek realizacji dostaw do ustalonego w ramach prawa opcji poziomu maksymalnego, określonego dla każdego zadania na warunkach zawartej umowy, bez konieczności negocjacji między stronami. Realizacja prawa opcji polegać będzie na realizacji zamówień częściowych na warunkach zaproponowanych przez Wykonawcę w ofercie i zgodnie z cenami jednostkowymi zawartymi w Formularzu oferty. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga odrębnego powiadomienia Wykonawcy.
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 3 – Zakup i dostawa wapna palonego (CaO) w maksymalnej planowanej ilości 2000 Mg
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa wapna palonego (CaO) dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie sp. z o. o. 2.Umowa będzie realizowana w oparciu o cenę jednostkową zaproponowaną przez Wykonawcę w ofercie najkorzystniejszej oraz w oparciu o zamówienia częściowe, które będą składane pocztą elektroniczną, zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego, z zastrzeżeniem, że umowa będzie realizowana w zakresie obejmującym zamówienie podstawowe i ewentualne zamówienie objęte prawem opcji do wyczerpania maksymalnych wielkości zamówienia – maksymalna ilość zakupu (w umowie jako wynagrodzenie wykonawcy zostanie wskazana kwota określona w ofercie wykonawcy obejmująca maksymalną wielkość zamówienia). 3.W przypadku, gdy kwota całkowitego wynagrodzenia określona w § 3 ust. 1 umowy zostanie w pełni wykorzystana przed wskazanym terminem zakończenia realizacji umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo skrócenia czasu trwania umowy. Natomiast w przypadku, gdy kwota całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy, o której mowa powyżej, nie zostanie w pełni wykorzystana do czasu zakończenia realizacji umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo przedłużenia czasu trwania umowy do chwili jej osiągnięcia, jednak nie dłużej niż o 6 miesięcy. 4.Wykonawca w ramach łącznego wynagrodzenia należnego Zamawiającemu z tytułu realizacji umowy będzie dostarczał przedmiot zamówienia transportem samochodowym na własny koszt. Miejscem dostawy jest Zakład Zagospodarowania Odpadów „Warszawska Wytwórnia Energii”, ul. Zabraniecka 2, 03-877 Warszawa. 5.Sposób rozładunku: rozładunek po stronie Wykonawcy. W związku z tym, samochód-cysterna z pompą Wykonawcy powinien być również wyposażony w odpowiednie złącza, tj. typu Storz 75B, Storz 110A, węże o długości 10 m są wymagane. 6.Pojemność zbiorników magazynowych 2x120 m3 i 1x70 m3. 7. Szacowana wielkość dostaw w skali miesiąca wynosi ok. 60 Mg. Dostawy odbywać się będą w dni robocze, tj. od poniedziałku do piątku włącznie z tymi dniami, w godzinach 7:00 -13:00. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Części II SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia
Interne Kennung: RZP.27.09.2026.JN - Zadanie 3
Haupteinstufung (cpv): 44921210 Kalkmehl
Beschreibung der Optionen: Zamawiający, deklaruje realizację zamówienia w minimalnym zakresie w ilości 750 Mg i zastrzega sobie prawo do realizacji pozostałego zakresu zamówienia, tj. do jego maksymalnej wielkości określonej w pkt. 3 powyżej na zasadach prawa opcji. Zamawiający wyjaśnia, że w ramach prawa opcji może skorzystać z zakupu wapna palonego w dowolnie wybranej ilości z zakresu od 750 Mg do 2000 Mg. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji w sytuacji, gdy ilość dostarczonej przed zakończeniem umowy substancji chemicznej osiągnie minimalną ilość określoną w danym zadaniu. Decyzja o dostawach objętych prawem opcji uzależniona będzie od decyzji Zamawiającego w okolicznościach wykorzystania przez Zamawiającego kwoty przewidzianej na realizację zamówienia podstawowego lub zakresu zamówienia podstawowego oraz w razie istnienia zapotrzebowania na dostawy w zakresie objętym prawem opcji, podczas gdy na Wykonawcę nałożony w ten sposób zostaje obowiązek realizacji dostaw do ustalonego w ramach prawa opcji poziomu maksymalnego, określonego dla każdego zadania na warunkach zawartej umowy, bez konieczności negocjacji między stronami. Realizacja prawa opcji polegać będzie na realizacji zamówień częściowych na warunkach zaproponowanych przez Wykonawcę w ofercie i zgodnie z cenami jednostkowymi zawartymi w Formularzu oferty. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga odrębnego powiadomienia Wykonawcy.
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie 4 – Zakup i dostawa mocznika granulowanego ((NH2)2CO) w maksymalnej planowanej ilości 600 Mg
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa mocznika granulowanego ((NH2)2CO) dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie sp. z o. o. 2.Umowa będzie realizowana w oparciu o cenę jednostkową zaproponowaną przez Wykonawcę w ofercie najkorzystniejszej oraz w oparciu o zamówienia częściowe, które będą składane pocztą elektroniczną, zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego, z zastrzeżeniem, że umowa będzie realizowana w zakresie obejmującym zamówienie podstawowe i ewentualne zamówienie objęte prawem opcji do wyczerpania maksymalnych wielkości zamówienia – maksymalna ilość zakupu (w umowie jako wynagrodzenie wykonawcy zostanie wskazana kwota określona w ofercie wykonawcy obejmująca maksymalną wielkość zamówienia). 3.W przypadku, gdy kwota całkowitego wynagrodzenia określona w § 3 ust. 1 umowy zostanie w pełni wykorzystana przed wskazanym terminem zakończenia realizacji umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo skrócenia czasu trwania umowy. Natomiast w przypadku, gdy kwota całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy, o której mowa powyżej, nie zostanie w pełni wykorzystana do czasu zakończenia realizacji umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo przedłużenia czasu trwania umowy do chwili jej osiągnięcia, jednak nie dłużej niż o 6 miesięcy. 4.Wykonawca w ramach łącznego wynagrodzenia należnego Zamawiającemu z tytułu realizacji umowy będzie dostarczał przedmiot zamówienia transportem samochodowym na własny koszt. Miejscem dostawy jest Zakład Zagospodarowania Odpadów „Warszawska Wytwórnia Energii”, ul. Zabraniecka 2, 03-877 Warszawa. 5.Sposób rozładunku: rozładunek po stronie Wykonawcy. W związku z tym, samochód-cysterna z pompą Wykonawcy powinien być również wyposażony w odpowiednie złącza, tj. typu Storz 75B, Storz 110A, węże o długości 10 m są wymagane. 6.Pojemność zbiornika magazynowego Zamawiającego dla przedmiotu zamówienia wynosi 50 m3. 7. Szacowana wielkość dostaw w skali miesiąca wynosi ok. 23 Mg. Dostawy odbywać się będą w dni robocze, tj. od poniedziałku do piątku włącznie z tymi dniami, w godzinach 7:00 - 13:00. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Części II SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia
Interne Kennung: RZP.27.09.2026.JN - Zadanie 4
Haupteinstufung (cpv): 24324000 Organische Verbindungen mit Stickstofffunktionen
Beschreibung der Optionen: Zamawiający deklaruje realizację zamówienia w minimalnym zakresie w ilości: 230 Mg i zastrzega sobie prawo do realizacji pozostałego zakresu zamówienia, tj. do jego maksymalnej wielkości określonej w pkt. 3 powyżej na zasadach prawa opcji. Zamawiający wyjaśnia, że w ramach prawa opcji może skorzystać z zakupu mocznika w dowolnie wybranej ilości z zakresu od 230 Mg do 600 Mg. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji w sytuacji, gdy ilość dostarczonej przed zakończeniem umowy substancji chemicznej osiągnie minimalną ilość określoną w danym zadaniu. Decyzja o dostawach objętych prawem opcji uzależniona będzie od decyzji Zamawiającego w okolicznościach wykorzystania przez Zamawiającego kwoty przewidzianej na realizację zamówienia podstawowego lub zakresu zamówienia podstawowego oraz w razie istnienia zapotrzebowania na dostawy w zakresie objętym prawem opcji, podczas gdy na Wykonawcę nałożony w ten sposób zostaje obowiązek realizacji dostaw do ustalonego w ramach prawa opcji poziomu maksymalnego, określonego dla każdego zadania na warunkach zawartej umowy, bez konieczności negocjacji między stronami. Realizacja prawa opcji polegać będzie na realizacji zamówień częściowych na warunkach zaproponowanych przez Wykonawcę w ofercie i zgodnie z cenami jednostkowymi zawartymi w Formularzu oferty. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga odrębnego powiadomienia Wykonawcy.