421232-2026 - Wettbewerb
Schweden – Schneeräumung – Snöröjning ÅVC anläggningar Biogasanläggning
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Snöröjning ÅVC anläggningar Biogasanläggning
Beschreibung: Upphandlingen avser Städ och snöröjning till Uppsala Vattens Återvinningscentraler, Biogasanläggningen samt tankstationer. Uppdraget omfattar snöröjning, halkbekämpning samt övriga vinterväghållnings åtgärder inom området.
Interne Kennung: UVA-2026-00629
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: UVA-2026-00629
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000