2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Usuniecie gatunków konkurencyjnych dla cisa w rezerwacie przyrody „Choczewskie Cisy”
Beschreibung: Przedmiotem Umowy jest usługa pn.: „Usuniecie gatunków konkurencyjnych dla cisa w rezerwacie przyrody „Choczewskie Cisy”. Lokalizację terenu wykonania usługi przedstawiono na mapie załączonej do SWZ oraz na rycinach zamieszczonych w Opisie przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia i do Umowy, stanowiący jej integralną część. Przedmiot Umowy polega na usunięciu nalotów, podszytów i podrostów drzew i krzewów stanowiących nadmierną konkurencję dla młodych osobników cisów. Opisy płatów z których należy usunąć podszyt zawiera tab. 1 (Załącznik nr 1 OPZ). Wykaz drzew do wycinki z I i II pietra zawiera tab. 2 (załącznik nr 1 OPZ). Zagospodarowanie biomasy: a) wycięty podszyt należy usunąć z części rezerwatu, w której będą prowadzone prace. Biomasę tę można pozostawić w rozproszeniu, nie składaną w stosy we wschodniej części rezerwatu (po drugiej stronie drogi); b) wycięte drzewa pozostawić na miejscu. Przedmiot Umowy należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa polskiego i UE, w szczególności z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1478 z późn. zm.). W przypadku zmiany ww. aktów prawnych w trakcie realizacji Umowy, Wykonawca uwzględni te zmiany podczas realizacji zadania. Szczegółowy opis Przedmiotu Umowy zawiera Załącznik nr 1 do SWZ i do Umowy, stanowiący jej integralną część.
Interne Kennung: SA.III.261.1.25.2025.LM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usuniecie gatunków konkurencyjnych dla cisa w rezerwacie przyrody „Choczewskie Cisy
Beschreibung: Przedmiotem Umowy jest usługa pn.: „Usuniecie gatunków konkurencyjnych dla cisa w rezerwacie przyrody „Choczewskie Cisy”. Lokalizację terenu wykonania usługi przedstawiono na mapie załączonej do SWZ oraz na rycinach zamieszczonych w Opisie przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia. Przedmiot zamówienia polega na usunięciu nalotów, podszytów i podrostów drzew i krzewów stanowiących nadmierną konkurencję dla młodych osobników cisów. Opisy płatów z których należy usunąć podszyt zawiera tab. 1 (Załącznik nr 1 OPZ). Wykaz drzew do wycinki z I i II pietra zawiera tab. 2 (załącznik nr 1 OPZ). Zagospodarowanie biomasy: a) wycięty podszyt należy usunąć z części rezerwatu, w której będą prowadzone prace. Biomasę tę można pozostawić w rozproszeniu, nie składaną w stosy we wschodniej części rezerwatu (po drugiej stronie drogi); b) wycięte drzewa pozostawić na miejscu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ.