See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa obwodnicy Morawicy i Woli Morawickiej w ciągu drogi krajowej nr 73, odcinek II Morawica – Wola Morawicka (realizacja w systemie „projektuj i buduj”)
Beschreibung: Budowa obwodnicy Morawicy i Woli Morawickiej w ciągu drogi krajowej nr 73, Odcinek II Morawica – Wola Morawicka (realizacja w systemie „projektuj i buduj”).
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Przedmiotowa inwestycja, polegająca na budowie dwujezdniowej drogi krajowej nr 73 stanowiącej obwodnicę miejscowości Morawica i Wola Morawicka, zlokalizowana jest w granicach administracyjnych gminy Morawica, powiat kielecki, województwo świętokrzyskie. Początek projektowanej obwodnicy znajduje się w obszarze niezabudowanym, na końcu etapu I rozbudowy DK73, w km ok. 3+850 (kilometraż lokalny). Obwodnica odbiega w kierunku południowo-wschodnim względem istniejącego śladu drogi krajowej nr 73 i przebiega po wschodniej stronie miejscowości Morawica i Wola Morawicka. Koniec projektowanej trasy usytuowany jest w ciągu istniejącej DK73, w miejscowości Wola Morawicka w km ok. 8+230 istniejącej drogi krajowej nr 73. W ramach przedmiotowego zamierzenia inwestycyjnego przewiduje się: — budowę drogi krajowej nr 73 o długości ok. 4,4 km po nowym śladzie, — budowę skrzyżowań z drogami podporządkowanymi i starodrożem drogi krajowej nr 73 wraz z przebudową tych dróg, — przebudowę dróg gminnych publicznych i wewnętrznych, — budowę dodatkowych jezdni, — budowę dróg technologicznych, — budowę zjazdów indywidualnych i publicznych, — budowę chodników i peronów przystankowych, — budowę/przebudowę zatok autobusowych i postojowych, — budowę obiektów inżynierskich (z przejściami dla zwierząt): — przepusty pod drogą krajową nr 73, drogami podporządkowanymi, — obiekt mostowy nad rzeką Czarna Nida, — obiekt mostowy nad rzeką Morawka, — obiekt mostowy nad „Dopływem od Radomic”, — wiadukt nad drogą powiatową nr 0369T, — podziemne przejście dla pieszych (tunel), — budowę odwodnienia projektowanego układu drogowego: — rowy otwarte: trawiaste, umocnione i szczelne wraz z zabudową przepustów pod zjazdami, — ścieki trójkątne, skarpowe, muldowe, przykrawężnikowe, — drenaż (sączki w dolnych warstwach konstrukcyjnych i od strony terenów napływowych), — wpusty ściekowe z bezpośrednimi wylotami przykanalików do rowów, — separatory substancji ropopochodnych i osadniki części mineralnych, — wzmocnienie podłoża pod konstrukcję nasypów, — budowę nasypów z gruntu zbrojonego wraz z powierzchniowym umocnieniem skarp, — budowę infrastruktury związanej z drogą: oświetlenie, kanalizacja deszczowa i zbiornik retencyjny, kanał technologiczny, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, oznakowanie pionowe i poziome, ekrany akustyczne, przebudowa istniejącej infrastruktury niezwiązanej z drogą: sieć wodociągowa, gazociągowa, kanalizacji sanitarnej, elektroenergetyczna i teletechniczna, — wycinkę drzew i krzewów, — nasadzenia zieleni, — płotki naprowadzające dla płazów, — rozbiórka: budynku gospodarczego, elementów dróg, ogrodzeń, przepustów. Wartość zamówienia powyżej 20 000 000 EUR
Interne Kennung: O.Ki.D-3.2412.14.2021.az
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen