422133-2026 - Ergebnis
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Serwis oprogramowania wraz z dostawą materiałów komputerowych
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSerwis oprogramowania wraz z dostawą materiałów komputerowych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: 1) przygotowanie Planu Realizacji Projektu wraz z Harmonogramem Szczegółowym, którego terminy winne być zgodne z Harmonogramem Ramowym, 2) przygotowanie Analizy Przedwdrożeniowej zawierającej opis i mapowanie procesów, w obszarach, których dotyczy wdrożenie, wraz z integracją z systemami Zamawiającego w zakresie obowiązkowym określonym w rozdziale 6.1. OPZ, 3) dostawa licencji na Oprogramowanie niezbędnych do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Systemu, w tym w szczególności oprogramowania aplikacyjnego, bazodanowego i narzędziowego oraz instalacja i konfiguracja tego Oprogramowania, 4) wykonanie wszelkich niezbędnych czynności mających na celu instalację (na serwerach), konfigurację, rozszerzenie, uruchomienie i integrację wszystkich elementów obszarów funkcjonalnych Systemu, 5) modyfikacja Oprogramowania w celu dopasowania go do specyficznych potrzeb Zamawiającego (o ile będzie to konieczne), 6) opracowanie i dostarczenie Planu testów, wraz ze Scenariuszami testowymi oraz udział w Testach Akceptacyjnych Zamawiającego, 7) wykonanie integracji z systemami Zamawiającego, w zakresie obowiązkowym określonym w rozdziale 6.1. OPZ, 8) przeprowadzenie testów bezpieczeństwa, 9) opracowanie i dostarczenie wymaganej Dokumentacji, 10) zaplanowanie, przygotowanie, zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla administratorów i Użytkowników w zakresie obsługi poszczególnych obszarów Systemu, 11) uruchomienie produkcyjne Systemu – udostępnienie zrealizowanego zakresu prac Użytkownikom, 12) zapewnienie asysty technicznej i merytorycznej umożliwiającej bieżące rozwiązywanie problemów technicznych zgłaszanych przez dział IT Zamawiającego oraz bieżące rozwiązywanie problemów i udzielanie odpowiedzi na zapytania zgłaszane przez użytkowników systemu EZD w zakresie funkcjonalności Oprogramowania i doradztwo w tym zakresie. Asysta będzie świadczona w trybie zdalnym, w godzinach pracy Zamawiającego, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–15:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Asysta powinna być świadczona co najmniej poprzez: a) udostępnienie numeru infolinii, który musi być aktywny i obsługiwany na bieżąco w czasie świadczenia asysty, b) przeprowadzenie telekonferencji w razie zgłoszenia takiej potrzeby przez Zamawiającego, c) dostęp zdalny Wykonawcy do Systemu. 13) zapewnienie przez Wykonawcę serwisu gwarancyjnego w okresie stabilizacji i funkcjonowania Systemu, 14) świadczenie przez Wykonawcę Wsparcia Programistycznego w liczbie roboczogodzin wskazanej w formularzu ofertowym, lecz nie mniejszej niż 500 roboczogodzin, realizowanego na podstawie zleceń cząstkowych, 15) świadczenie przez Wykonawcę Dodatkowego Wsparcia Programistycznego w ilości nie większej niż 2000 roboczogodzin, po wyczerpaniu liczby roboczogodzin Wsparcia Programistycznego uwzględnionej w ramach Etapu III, realizowane wg stawki za roboczogodzinę, wskazanej w Formularzu Ofertowym, realizowanego na podstawie zleceń cząstkowych, 16) wykonanie integracji z systemami Zamawiającego, w zakresie objętym prawem opcji określonym w rozdziale 6.2. OPZ. W ramach Postepowania Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego będzie mógł skorzystać jednokrotnie lub wielokrotnie w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zlecaniu Wykonawcy realizacji usług polegających na integracji Systemu EZD z systemami i modułami funkcjonującymi u Zamawiającego, w zakresie określonym w OPZ, Prawo opcji realizowane będzie na zasadach, określnych umowie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają Załączniki 2b,2c i 3 do SWZ. Przedmiot zamówienia podzielony jest na: 1) Zamówienie w zakresie podstawowym obejmujące: a) Etap I – Analiza Przedwdrożeniowa (zakres określony rozdziale 4.1. OPZ); b) Etap II – Wdrożenie Systemu (zakres określony rozdziale 4.2. OPZ); c) Etap III – Serwis gwarancyjny, Wsparcie Programistyczne oraz asysta techniczna i merytoryczna (zakres określony w rozdziale 4.3. OPZ); 2) Dodatkowe wsparcie programistyczne (zakres określony w rozdziale 4.4 OPZ); 3) Wykonanie integracji objętych prawem opcji (zakres określony w rozdziale 4.5 OPZ). Wykonawca jest zobowiązany do załączenia do oferty instrukcji użytkowania lub dokumentacji technicznej oferowanego oprogramowania standardowego opisanego w § 1 umowy, w zakresie umożliwiającym potwierdzenie w sposób niebudzący wątpliwości spełnienie wymagań funkcjonalnych i technicznych określonych w Załącznikach 2b i 2c do SWZ. lub innego dokumentu potwierdzającego spełnienie wymagań funkcjonalnych i technicznych określonych w Załącznikach 2b i 2c do SWZ. Zamawiający informuje, że w celu zapewnienia wszystkim Wykonawcom równego traktowania i pełnej przejrzystości postępowania udostępnia informację o gwarantowanych kosztach integracji z systemami dziedzinowymi, otrzymaną od producentów tych systemów. Informacja ta stanowi Załącznik nr 9 do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung240161-2026
Interne KennungDZ.3321.31.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72268000 Bereitstellung von Software, 72230000 Entwicklung von kundenspezifischer Software, 72263000 Software-Implementierung, 80511000 Ausbildung des Personals, 80500000 Ausbildung
5. Los
LosLOT-0001
TitelZad. 1 – Dostawa, instalacja oraz uruchomienie rozwiązania klasy EZD dla Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach
Beschreibung3.3. Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia: Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia zgodnie z opisem zawartym w SWZ, umowie oraz zgodnie Opisem Przedmiotu Zamówienia. 3.4. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, jednakże w każdej takiej sytuacji Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne do opisanych w powyższy sposób. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym W takich sytuacjach ewentualne wskazania należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. Wykonawca ma każdorazowo prawo zastosowania rozwiązania równoważnego z tym zastrzeżeniem, iż zaproponowane rozwiązania równoważne także muszą spełniać co najmniej minimalne parametry wskazane w opisie przedmiotu zamówienia – Załączniku nr 3 do SWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 3.5. Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu zamówienia na zasadach określonych w umowie. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy stanowią załącznik do SWZ. 3.7. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 Pzp. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z uwagi na fakt, iż niniejsze zamówienie stanowi zintegrowane ze sobą elementy prac / usług, których nie można dzielić. Jej poszczególne elementy są ze sobą nierozerwalnie związane zarówno pod względem technicznym jak i organizacyjnym. Powyższe może utrudnić lub uniemożliwić koordynację prac prowadzonych przez kilka podmiotów, czego konsekwencją będzie zagrożenie właściwego wykonania zamówienia. Zamawiający działając racjonalnie, poprzez uzyskanie najlepszych efektów z poniesionych nakładów, nie może dopuścić do rozdrobnienia zamówienia, z uwagi na fakt, że zamawiane usługi mają charakter jednorodny i niepodzielny, a sztuczne rozdrobnienie przedmiotowego zamówienia na części może pociągnąć za sobą negatywne skutki dla Zamawiającego. 28. INFORMACJE O OBOWIĄZKU OSOBISTEGO WYKONANIA PRZEZ WYKONAWCĘ KLUCZOWYCH ZADAŃ, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY DOKONUJE TAKIEGO ZASTRZEŻENIA ZGODNIE Z ART. 60 I ART. 121 Wykonawca jest zobowiązany do osobistego wykonania kluczowych zadań dotyczących: a) przygotowania Analizy Przedwdrożeniowej, b) dostawy licencji na Oprogramowanie niezbędnych do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Systemu, c) wykonania wszelkich niezbędnych czynności mających na celu instalację (na serwerach), wdrożenie, konfigurację, rozszerzenie, uruchomienie i integrację wszystkich elementów obszarów funkcjonalnych Systemu INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7 I 8, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE UDZIELANIE TAKICH ZAMÓWIEŃ Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 13. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM WAG TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT 13.1. Ocena ofert zostanie przeprowadzona na podstawie kryteriów określonych w SWZ oraz ich wag. Oferty oceniane będą punktowo. W trakcie oceny ofert kolejno rozpatrywanym i ocenianym ofertom przyznawane są punkty za poniższe kryteria według następujących zasad: KRYTERIUM CENA waga: 50 Kryterium Koszt Deklarowana liczba roboczogodzin usług Wsparcia Programistycznego zawarta w cenie ofertowej waga: 5 Kryterium Koszt Wyliczona liczba punktów na podstawie zadeklarowanej liczby wymagań dodatkowych, realizowanych w ramach ceny ofertowej waga: 20 Kryterium Koszt roboczogodziny usług Dodatkowego Wsparcia Programistycznego obowiązujący po wyczerpaniu liczby roboczogodzin określonej w Kryterium 2 waga: 15 Kryterium Koszt integracji objętych prawem opcji waga: 10
Optionen
Beschreibung der OptionenPrawo Opcji 1. W ramach niniejszej Umowy Zamawiający może w ramach prawa opcji zlecać Wykonawcy realizację usług polegających na integracji Systemu z systemami i modułami funkcjonującymi u Zamawiającego w zakresie określonym w rozdziale 6.2 OPZ. 2. Zamawiający może z prawa opcji skorzystać w całości lub w części bądź częściach odpowiadającym poszczególnym integracjom określonym w rozdziale 6.2 OPZ. 3. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji w całości lub w części nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego z tego tytułu. 4. Wartość usług realizowanych w ramach prawa opcji określana jest w Ofercie (formularzu ofertowym) Wykonawcy. Wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu realizacji prawa opcji ma charakter ryczałtowy. Wykonawcy nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie w przypadku, gdy rzeczywista pracochłonność prac zleconych w ramach prawa opcji okaże się wyższa niż określona w Ofercie (formularzu ofertowym) Wykonawcy. 5. Wartość dostaw Licencji, Oprogramowania i Dokumentacji, niezbędnej z punktu widzenia prawidłowej realizacji usług zleconych w ramach prawa opcji zawarta jest w Ofercie Wykonawcy (formularzu ofertowym). 6. Usługi zlecone w ramach prawa opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać każdorazowo po uprzednim otrzymaniu oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. 7. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do Umowy. 8. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji, tj. złożyć Wykonawcy oświadczenie, o którym mowa w ust. 6, nie później niż na 6 miesięcy przed zakończeniem Umowy. 9. Usługi zlecone w ramach prawa opcji Wykonawca będzie realizował w okresie 24 miesięcy od zakończenia Etapu II, przy czym: 1) usługi zlecone przez Zamawiającego przed zakończeniem Etapu II Wykonawca zrealizuje w terminie 6 miesięcy od zakończenia Etapu II 2) usługi zlecone przez Zamawiającego po zakończeniu Etapu II Wykonawca zrealizuje w terminie 6 miesięcy od złożenia przez Zamawiającego oświadczenia, o którym mowa w ust. 6 10. Do wykonania usług zleconych w ramach prawa opcji stosuje się odpowiednio postanowienia dotyczące realizacji Zamówienia w zakresie podstawowym, z tym, że pierwszeństwo zastosowania mają postanowienia §13. 11. Potwierdzeniem zrealizowania usługi zleconej w ramach Prawa Opcji będzie podpisanie przez Strony Protokół Odbioru. Odbiór będzie realizowany na zasadach określonych w §10 Umowy. 12. Zapłata wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu realizacji usługi zleconej w ramach prawa opcji będzie odbywała się zgodnie z zasadami określonymi w § 4 Umowy. 13. Wykonawca udzieli Gwarancji Jakości zgodnie z zasadami opisanymi w §11 Umowy na usługi wykonane w ramach Prawa Opcji oraz na Produkty wytworzone w związku z realizacją tych usług oraz będzie świadczył serwis gwarancyjny zgodnie z zasadami opisanymi w § 12 od momentu ich Odbioru przez Zamawiającego do zakończenia Etapu III Umowy. 14. Do Oprogramowania i Utworów dostarczonych przez Wykonawcę w ramach realizacji usług zleconych w ramach Prawa Opcji mają zastosowanie postanowienia zapisów Umowy regulujących prawa własności intelektualnej. Wykonawca udziela Zamawiającemu licencji na zasadach określonych odpowiednio w § 6 i § 7 Umowy.