2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vård- och omsorgsboende
Beschreibung: Kommunen planerar att inom kort publicera en upphandling avseende nybyggnation av omsorgsboende. Upphandlingen avser en totalentreprenad och planeras att annonseras under första halvan av juni 2026. Projektet omfattar uppförande av ett nytt omsorgsboende med tillhörande funktioner. Syftet med denna förhandsinformation är att ge marknadens aktörer möjlighet att i god tid förbereda sig inför kommande anbudsgivning. Förfrågningsunderlaget kommer att publiceras via kommunens ordinarie upphandlingskanaler. Vi rekommenderar intresserade entreprenörer att bevaka dessa för mer information. Vid frågor i detta skede hänvisas till kommande upphandlingsdokumentation. Väl mött i upphandlingen! Med vänliga hälsningar, Enköpings kommun
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131753:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45262600 Diverse Spezialbauarbeiten
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden