2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa instalacji OZE do produkcji energii ze źródeł odnawialnych na terenie Gmin Turek i Przykona
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja projektu pn. „Budowa instalacji OZE do produkcji energii ze źródeł odnawialnych na terenie Gmin Turek i Przykona”, polegającego na: zaprojektowaniu, uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, dostarczeniu i wykonaniu (zamontowaniu): a) 280 instalacji fotowoltaicznych oraz 164 magazynów energii dla budynków mieszkalnych zlokalizowanych na terenie Gminy Turek („użytkownicy”, „beneficjenci”), b) 72 instalacji fotowoltaicznych oraz 59 magazynów energii dla budynków mieszkalnych zlokalizowanych na terenie Gminy Przykona, c) 86 instalacji kolektorów słonecznych dla gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie gminy Turek oraz 2 instalacji kolektorów słonecznych dla gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie gminy Przykona. d) kompletnych instalacji powietrznych pomp ciepła dla podgrzewania ciepłej wody użytkowej w ilości 46 pomp dla Gminy Turek oraz 10 pomp dla Gminy Przykona.
Interne Kennung: GKI-GB.ZP.271.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 51112000 Installation von Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 31422000 Batteriesätze, 31440000 Batterien, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 31700000 Elektronischer, elektromechanischer und elektrotechnischer Bedarf, 31600000 Elektrische Ausrüstung, 31200000 Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja projektu pn. „Budowa instalacji OZE do produkcji energii ze źródeł odnawialnych na terenie Gmin Turek i Przykona”, polegającego na: zaprojektowaniu, uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, dostarczeniu i wykonaniu (zamontowaniu): a) 280 instalacji fotowoltaicznych oraz 164 magazynów energii dla budynków mieszkalnych zlokalizowanych na terenie Gminy Turek („użytkownicy”, „beneficjenci”), b) 72 instalacji fotowoltaicznych oraz 59 magazynów energii dla budynków mieszkalnych zlokalizowanych na terenie Gminy Przykona, c) 86 instalacji kolektorów słonecznych dla gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie gminy Turek oraz 2 instalacji kolektorów słonecznych dla gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie gminy Przykona. d) kompletnych instalacji powietrznych pomp ciepła dla podgrzewania ciepłej wody użytkowej w ilości 46 pomp dla Gminy Turek oraz 10 pomp dla Gminy Przykona, 4.2. Szczegółowy zakres wytycznych projektowych, wykonawczych oraz zakres wymogów technicznych został określony w załącznikach nr: a. Program Funkcjonalno - Użytkowy (dalej „PFU”) Tom I Instalacje Fotowoltaiczne i magazyny energii b. PFU Tom II – Instalacje kolektorów słonecznych c. PFU Tom III – Powietrzne pompy ciepła do c.w.u. 4.3. Zamawiający na potrzeby prowadzonego postępowania nie wymaga wykonania oględzin miejsc planowanej realizacji poszczególnych instalacji. 4.4. Wykonawca dokona niezbędnych sprawdzeń/ekspertyz oraz wykona odpowiedniego uszczegółowienia dokumentacji wzorcowej dla poszczególnych instalacji, bazując na ustaleniach własnych. W oparciu o opis przedmiotu zamówienia, w tym odpowiednio uszczegółowioną dokumentację, Wykonawca uzyska niezbędne pozwolenia, dokona wymaganych uzgodnień, uzyska wymagane zgody administracyjne lub techniczne. Następnie przy użyciu materiałów własnych Wykonawca przeprowadzi montaż instalacji, przez co rozumie się, że dostarczy na miejsce realizacji projektowanej instalacji wszystkie niezbędne elementy instalacji, dokona ich montażu i przyłączenia do istniejących instalacji budowlanych budynku, wykona wymagane sprawdzenia lub odbiory, przyłączenia oraz rozruch instalacji będących przedmiotem zamówienia. Obowiązkiem Wykonawcy będzie zgłoszenie przyłączenia wykonanych instalacji wraz z przekazaniem wymaganych dokumentów/załączników lokalnemu operatorowi sieci dystrybucyjnej (OSD). W ramach realizacji zamówienia Wykonawca przeprowadzi szkolenie użytkowników instalacji oraz wskazanych pracowników Zamawiającego w zakresie ich eksploatacji oraz zapewni serwis gwarancyjny w okresie gwarancji. 4.5. Wykonawca opracuje dokumentację powykonawczą dla zrealizowanych instalacji we wszystkich objętych niniejszym zamówieniem rodzajach asortymentu, określonych w ust. 4.1. a) – d). 4.6. Istotne postanowienia dot. sposobu i warunków realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 9 do SWZ. 4.7. Wszystkie urządzenia, armatura i osprzęt muszą być nowe i spełniające wymagania określone w dokumentach zamówienia, w szczególności w OPZ (PFU). 4.8. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę na wykonane instalacje co najmniej 5 letniej gwarancji obejmującej dostarczone materiały i urządzenia oraz montaż. Szczegółowe wymogi dot. gwarancji zawiera PFU oraz projektowane postanowienia umowy, stanowiące załącznik nr 9 do SWZ.