2. Verfahren
Verfahren
Titel: Výstavba paroplynového cyklu v Teplárně Komořany
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky je dílo spočívající v realizaci veškerých dodávek věcí, prací, služeb spojených s výstavbou paroplynového cyklu v areálu United Energy, a.s. Veřejná zakázka bude mít charakter dodávky „na klíč“ a bude provedena v souladu s požadavky, podmínkami, specifikacemi a ostatními údaji a informacemi, které jsou podrobně obsaženy v knize A a knize B Zadávací dokumentace. Základní rozsah díla: A. Zpracování dokumentace nutné pro realizací díla, a to zejména dokumentace v rozsahu dle vyhlášky č. 131/2024 Sb., o dokumentaci staveb, v platném znění, a další dokumentace včetně dodavatelské nutné pro zboží, služby a další činnosti spojené s realizací díla včetně jeho vyzkoušení, uvedení do provozu a předání zadavateli, a B. Případné demolice a odstranění stávajících staveb, sítí anebo zařízení v místě provádění díla, a to včetně nutných souvisejících přeložek stávajících staveb, sítí anebo zařízení zadavatele, které nesmí být prováděním díla dotčeny, vše v rozsahu nutném pro provedení díla, a C. Montáž a uvedení do provozu plynové turbíny, a D. Dodávka a montáž spalinového kotle včetně související stavební části, příslušenství a potrubního napojení, vše dle návrhu zhotovitele v souladu s požadavky zadávací dokumentace, a E. Provedení navazujících služeb souvisejících s dílem jako je zejména koordinace díla, pojištění, obstarání rozhodnutí správních orgánů v návaznosti na provádění DÍLA, zaškolení obsluhy zadavatele, řízení kvality a zajištění BOZP a PO při provádění díla.
Interne Kennung: Výstavba paroplynového cyklu v Teplárně Komořany
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42160000 Kesselanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51500000 Installation von Maschinen und Geräten, 45315200 Turbinenarbeiten, 45213250 Bauarbeiten für Industriebauten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy, která bude uzavřena s vybraným dodavatelem, a to konkrétně změnit milníky v následujících případech: - z důvodu zvláště nepříznivých anebo nevhodných klimatických podmínek, které dle měření Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) – stanice Kopisty u Mostu a zároveň při zohlednění teplotního rozdílu naměřených hodnot mezi ČHMÚ – stanice Liberec a místem provádění díla (zohledněním korekcí hodnot z měření ČHMU - stanice Kopisty u Mostu), neodpovídají běžným klimatickým podmínkám (tj. vymykají se dlouhodobým denním teplotním průměrům a/nebo srážkám - ať už dešťovým či sněhovým - v období a místě provádění díla, a to dle údajů o územních teplotách a/nebo územních srážkách dostupných na stránkách ČHMÚ http://portal.chmi.cz/historicka-data/pocasi/uzemni-teploty), a které zároveň zhotoviteli prokazatelně brání provádění příslušné části díla. Omezení postupu prací vlivem uvedených zvláště nepříznivých anebo nevhodných klimatických podmínek bude ze strany zhotovitele doloženo a objednatelem posuzováno ve vztahu k možnosti provádění díla dle technologických postupů, které jsou pro danou část díla předepsány, ať už ze strany právních předpisů nebo technických norem (zejm. ČSN), ať už tyto jsou ve smlouvě a jejích přílohách výslovně uvedeny či nikoliv s tím, že zhotovitel je zároveň povinen předložit aktualizovaný časový harmonogram, ze kterého vyplývá, že změna termínů provádění díla je důvodná, tedy že není možné změnu provádění díla provést bez změny termínů provádění díla. Změna termínů provádění díla nebude možná za situace, kdy zhotovitel provádí dílo v době nevhodných klimatických podmínek z důvodů na své straně (pochybení zhotovitele). Změna termínů provádění díla bude možná vždy o dobu tohoto prodlení a její počátek i konec budou zaznamenány ve stavebním deníku; - z důvodu potřeby provedení dodatečných prací či změn díla, které budou provedeny v souladu s § 222 ZZVZ a které mají prokazatelný vliv na provádění díla, a to vždy o dobu nezbytnou k jejich provedení; - z důvodu objektivních překážek plnění smlouvy vzniklých v důsledku rozhodnutí či zásahu orgánů statní správy či samosprávy v procesu směřujícímu k vydání rozhodnutí či vyjádření dle stavebního zákona a jiných právních předpisů a přesahujícího zákonné lhůty pro vydání těchto rozhodnutí, a to nejdéle o dobu trvání těchto překážek či po dobu nezbytnou pro splnění požadavků z nich vyplývajících; - z důvodů dohody smluvních stran na zkrácení MÍLNÍKŮ dle čl. 8.2.1 SMLOUVY. OBJEDNATEL si v souladu s § 100 odst. 2 a § 222 odst. 10 ZZVZ vyhrazuje v případě, že OBJEDNATEL odstoupí od SMLOUVY s využitím některého z důvodů vymezeného v čl. 32.1.2 SMLOUVY, oprávnění provést nahrazení ZHOTOVITELE NOVÝM ZHOTOVITELEM, resp. ÚČASTNÍKEM ZADÁVACÍHO ŘÍZENÍ, který se umístil druhý v pořadí, pokud takový NOVÝ ZHOTOVITEL souhlasí, že veškeré plnění bude poskytovat za totožných cenových podmínek obsažených v NABÍDCE NOVÉHO ZHOTOVITELE a v souladu s touto SMLOUVOU, přičemž OBJEDNATEL je v takovém případě oprávněn tuto smlouvu upravit následujícím způsobem: ▪ upravit rozsah DÍLA tak, aby odpovídal nedokončené části DÍLA; ▪ doplnit SMLOUVU tak, aby NOVÝ ZHOTOVITEL přejímal odpovědnost za celý rozsah DÍLA, tedy včetně nároků z VAD DÍLA, záruky za jakost apod. z části již provedené původně vybraným ZHOTOVITELEM; ▪ upravit harmonogram a případná další smluvní ustanovení a přílohy SMLOUVY, které v důsledku předčasného ukončení původní SMLOUVY nejsou aktuální tak, aby v maximální možné míře odpovídaly původní SMLOUVĚ; ▪ doplnit SMLOUVU o ustanovení týkající se předání a převzetí DÍLA od stávajícího ZHOTOVITELE. Pokud ÚČASTNÍK ZADÁVACÍHO ŘÍZENÍ, který se dle výsledku hodnocení umístil druhý v pořadí, odmítne poskytovat plnění namísto původně vybraného ZHOTOVITELE za podmínek uvedených výše, je OBJEDNATEL oprávněn obrátit se na ÚČASTNÍKA ZADÁVACÍHO ŘÍZENÍ, který se umístil jako třetí v pořadí. Tímto postupem může OBJEDNATEL postupně oslovit všechny ÚČASTNÍKY ZADÁVACÍHO ŘÍZENÍ dle pořadí jejich nabídek.