See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Koszenie poboczy przy drogach wojewódzkich administrowanych przez ZDW w Zielonej Górze: Zadanie nr 1,2,3,4,5,6.
Beschreibung: DOTYCZY ZADANIA NR 1: Przedmiotem zamówienia jest mechaniczne koszenie traw i chwastów oraz jednorocznych samosiewów drzew i krzewów z poboczy wraz ze skarpami i przeciwskarpami, a także ręczne wykaszanie przy pachołkach hektometrowych, znakach pionowych, drzewach, w obrębie barier drogowych ochronnych oraz w granicach obszaru zabudowanego w ciągach dróg wojewódzkich nr 276,277 na terenie Obwodu Drogowego Babimost w ilości 55,00 ha. DOTYCZY ZADANIA NR 2: Przedmiotem zamówienia jest mechaniczne koszenie traw i chwastów oraz jednorocznych samosiewów drzew i krzewów z poboczy wraz ze skarpami i przeciwskarpami, a także ręczne wykaszanie przy pachołkach hektometrowych, znakach pionowych, drzewach, w obrębie barier drogowych ochronnych oraz w granicach obszaru zabudowanego w ciągach dróg wojewódzkich nr 302,303,304,313 na terenie Obwodu Drogowego Babimost w ilości 82,00 ha. DOTYCZY ZADANIA NR 3: Przedmiotem zamówienia jest mechaniczne koszenie traw i chwastów oraz jednorocznych samosiewów drzew i krzewów z poboczy wraz ze skarpami i przeciwskarpami, a także ręczne wykaszanie przy pachołkach hektometrowych, znakach pionowych, drzewach, w obrębie barier drogowych ochronnych oraz w granicach obszaru zabudowanego w ciągach dróg wojewódzkich nr 278,279,280,281,282,295 na terenie Obwodu Drogowego Zielona Góra w ilości 110,00 ha. DOTYCZY ZADANIA NR 4: Przedmiotem zamówienia jest mechaniczne koszenie traw i chwastów oraz jednorocznych samosiewów2) drzew i krzewów z poboczy wraz ze skarpami i przeciwskarpami, a także ręczne wykaszanie przy pachołkach hektometrowych, znakach pionowych, drzewach, w obrębie barier drogowych ochronnych oraz w granicach obszaru zabudowanego w ciągach dróg wojewódzkich nr 138,276,285,286,287,288 na terenie Obwodu Drogowego Bobrowice w ilości 155,00 ha DOTYCZY ZADANIA NR 5: Przedmiotem zamówienia jest dwukrotne mechaniczne koszenie traw i chwastów oraz jednorocznych samosiewów drzew i krzewów z poboczy wraz ze skarpami i przeciwskarpami, a także ręczne wykaszanie przy pachołkach hektometrowych, znakach pionowych, drzewach, w obrębie barier drogowych ochronnych oraz w granicach obszaru zabudowanego w ciągach dróg wojewódzkich na terenie na terenie OD Kłodawa i OD Drezdenko. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ. DOTYCZY ZADANIA NR 6: Przedmiotem zamówienia jest dwukrotne mechaniczne koszenie traw i chwastów oraz jednorocznych samosiewów drzew i krzewów z poboczy wraz ze skarpami i przeciwskarpami, a także ręczne wykaszanie przy pachołkach hektometrowych, znakach pionowych, drzewach, w obrębie barier drogowych ochronnych oraz w granicach obszaru zabudowanego w ciągach dróg wojewódzkich na terenie na terenie OD Sulęcin i OD Ośno Lubuskie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.
Interne Kennung: WZP.2910.17.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77314100 Anlegen von Rasen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 – drogi woj. nr 276, 277 OD Babimost
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest mechaniczne koszenie traw i chwastów oraz jednorocznych samosiewów drzew i krzewów z poboczy wraz ze skarpami i przeciwskarpami, a także ręczne wykaszanie przy pachołkach hektometrowych, znakach pionowych, drzewach, w obrębie barier drogowych ochronnych oraz w granicach obszaru zabudowanego w ciągach dróg wojewódzkich nr 276,277 na terenie Obwodu Drogowego Babimost w ilości 55,00 ha. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.
Interne Kennung: WZP.2910.17.2026 - Zadanie nr 1 – drogi woj. nr 276, 277 OD Babimost
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie w trakcie realizacji zamówienia z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. a) Zakres zamówienia podstawowego oraz wielkości progowe w ramach prawa opcji (minimum/maksimum) Zakres rzeczowy zamówienia podstawowego został określony w Opisie przedmiotu zamówienia w Rozdziale III SWZ (odrębnie dla każdego z zadań). Korzystając z prawa opcji Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego o dodatkowe ilości usług (prac), dla których maksymalną wielkość (ilość) w ramach prawa opcji określono w Opisie przedmiotu zamówienia - prawo opcji w Rozdziale III SWZ odrębnie dla każdego z zadań; b) Miejsce realizacji usług objętych prawem opcji Miejscem realizacji usług objętych prawem opcji będzie: dla zadania nr 1 – Obwód Drogowy Babimost c) Przesłanki skorzystania z prawa opcji Zamawiający informuje, iż przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji: - w przypadku wystąpienia okoliczności wynikających z przesłanek gospodarczych, warunków pogodowych, stwierdzonych w trakcie realizacji zamówienia, - w przypadku wystąpienia zwiększonych potrzeb Zamawiającego na usługi (prace) wskazane przedmiotowo w opisie przedmiotu zamówienia prawo opcji, w ilościach nie przekraczających wielkości podanych w tym załączniku oraz pod warunkiem posiadania środków finansowych umożliwiających sfinansowanie tej części zamówienia Przesłankami skorzystania z prawa opcji są w szczególności: - konieczność koszenia poboczy, których ilości Zamawiający nie był w stanie przewidzieć na etapie planowania zakresu zamówienia „podstawowego”, - pilna konieczność wykoszenia poboczy stanowiących zagrożenie dla użytkowników dróg, - konieczność wykonania prac mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, d) Termin realizacji usług objętych opcją Usługi objęte prawem opcji będą realizowane w terminie realizacji umowy, tj.: do dnia 30.11.2026 r. e) Uruchomienie zamówienia objętego opcją Warunkiem uruchomienia zamówienia objętego opcją jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie (np. wystawienie pisemnego zlecenia na zakres prac objętych opcją), przy czym Wykonawca jest obowiązany do jego wykonania. Opcja ma charakter fakultatywny, co oznacza, iż w razie nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o wykonanie tego zakresu zamówienia. Brak złożenia przez Zamawiającego oświadczenia wyraźnie wyrażającego jego wolę w tym zakresie, powoduje, że Wykonawca zwolniony jest z wykonania zamówienia opcjonalnego. f) Wynagrodzenie Wykonawcy Podstawą do ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy za usługi zlecone w ramach opcji będą stawki jednostkowe wskazane w ofercie w formularzu cenowym dla zamówienia podstawowego (analogicznie dla poszczególnych zakresów prac wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia - prawo opcji) oraz rzeczywiste ilości usług zrealizowanych w ramach opcji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – drogi woj. nr 302, 303, 304, 313, OD Babimost
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest mechaniczne koszenie traw i chwastów oraz jednorocznych samosiewów drzew i krzewów z poboczy wraz ze skarpami i przeciwskarpami, a także ręczne wykaszanie przy pachołkach hektometrowych, znakach pionowych, drzewach, w obrębie barier drogowych ochronnych oraz w granicach obszaru zabudowanego w ciągach dróg wojewódzkich nr 302,303,304,313 na terenie Obwodu Drogowego Babimost w ilości 82,00 ha. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.
Interne Kennung: WZP.2910.17.2026-Zadanie nr 2 – drogi woj. nr 302, 303, 304, 313, OD Babimost
Beschreibung der Optionen: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie w trakcie realizacji zamówienia z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. a) Zakres zamówienia podstawowego oraz wielkości progowe w ramach prawa opcji (minimum/maksimum) Zakres rzeczowy zamówienia podstawowego został określony w Opisie przedmiotu zamówienia w Rozdziale III SWZ (odrębnie dla każdego z zadań). Korzystając z prawa opcji Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego o dodatkowe ilości usług (prac), dla których maksymalną wielkość (ilość) w ramach prawa opcji określono w Opisie przedmiotu zamówienia - prawo opcji w Rozdziale III SWZ odrębnie dla każdego z zadań; b) Miejsce realizacji usług objętych prawem opcji Miejscem realizacji usług objętych prawem opcji będzie: dla zadania nr 2 – Obwód Drogowy Babimost c) Przesłanki skorzystania z prawa opcji Zamawiający informuje, iż przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji: - w przypadku wystąpienia okoliczności wynikających z przesłanek gospodarczych, warunków pogodowych, stwierdzonych w trakcie realizacji zamówienia, - w przypadku wystąpienia zwiększonych potrzeb Zamawiającego na usługi (prace) wskazane przedmiotowo w opisie przedmiotu zamówienia prawo opcji, w ilościach nie przekraczających wielkości podanych w tym załączniku oraz pod warunkiem posiadania środków finansowych umożliwiających sfinansowanie tej części zamówienia Przesłankami skorzystania z prawa opcji są w szczególności: - konieczność koszenia poboczy, których ilości Zamawiający nie był w stanie przewidzieć na etapie planowania zakresu zamówienia „podstawowego”, - pilna konieczność wykoszenia poboczy stanowiących zagrożenie dla użytkowników dróg, - konieczność wykonania prac mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, d) Termin realizacji usług objętych opcją Usługi objęte prawem opcji będą realizowane w terminie realizacji umowy, tj.: do dnia 30.11.2026 r. e) Uruchomienie zamówienia objętego opcją Warunkiem uruchomienia zamówienia objętego opcją jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie (np. wystawienie pisemnego zlecenia na zakres prac objętych opcją), przy czym Wykonawca jest obowiązany do jego wykonania. Opcja ma charakter fakultatywny, co oznacza, iż w razie nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o wykonanie tego zakresu zamówienia. Brak złożenia przez Zamawiającego oświadczenia wyraźnie wyrażającego jego wolę w tym zakresie, powoduje, że Wykonawca zwolniony jest z wykonania zamówienia opcjonalnego. f) Wynagrodzenie Wykonawcy Podstawą do ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy za usługi zlecone w ramach opcji będą stawki jednostkowe wskazane w ofercie w formularzu cenowym dla zamówienia podstawowego (analogicznie dla poszczególnych zakresów prac wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia - prawo opcji) oraz rzeczywiste ilości usług zrealizowanych w ramach opcji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 - drogi woj. nr 278, 279, 280, 281, 282, 295 OD Zielona Góra
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest mechaniczne koszenie traw i chwastów oraz jednorocznych samosiewów drzew i krzewów z poboczy wraz ze skarpami i przeciwskarpami, a także ręczne wykaszanie przy pachołkach hektometrowych, znakach pionowych, drzewach, w obrębie barier drogowych ochronnych oraz w granicach obszaru zabudowanego w ciągach dróg wojewódzkich nr 278,279,280,281,282,295 na terenie Obwodu Drogowego Zielona Góra w ilości 110,00 ha. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.
Interne Kennung: WZP.2910.17.2026 -Zadanie nr 3 - drogi woj. nr 278, 279, 280, 281, 282, 295 OD Zielona Góra
Beschreibung der Optionen: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie w trakcie realizacji zamówienia z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. a) Zakres zamówienia podstawowego oraz wielkości progowe w ramach prawa opcji (minimum/maksimum) Zakres rzeczowy zamówienia podstawowego został określony w Opisie przedmiotu zamówienia w Rozdziale III SWZ (odrębnie dla każdego z zadań). Korzystając z prawa opcji Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego o dodatkowe ilości usług (prac), dla których maksymalną wielkość (ilość) w ramach prawa opcji określono w Opisie przedmiotu zamówienia - prawo opcji w Rozdziale III SWZ odrębnie dla każdego z zadań; b) Miejsce realizacji usług objętych prawem opcji Miejscem realizacji usług objętych prawem opcji będzie: dla zadania nr 3 – Obwód drogowy Zielona Góra c) Przesłanki skorzystania z prawa opcji Zamawiający informuje, iż przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji: - w przypadku wystąpienia okoliczności wynikających z przesłanek gospodarczych, warunków pogodowych, stwierdzonych w trakcie realizacji zamówienia, - w przypadku wystąpienia zwiększonych potrzeb Zamawiającego na usługi (prace) wskazane przedmiotowo w opisie przedmiotu zamówienia prawo opcji, w ilościach nie przekraczających wielkości podanych w tym załączniku oraz pod warunkiem posiadania środków finansowych umożliwiających sfinansowanie tej części zamówienia Przesłankami skorzystania z prawa opcji są w szczególności: - konieczność koszenia poboczy, których ilości Zamawiający nie był w stanie przewidzieć na etapie planowania zakresu zamówienia „podstawowego”, - pilna konieczność wykoszenia poboczy stanowiących zagrożenie dla użytkowników dróg, - konieczność wykonania prac mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, d) Termin realizacji usług objętych opcją Usługi objęte prawem opcji będą realizowane w terminie realizacji umowy, tj.: do dnia 30.11.2026 r. e) Uruchomienie zamówienia objętego opcją Warunkiem uruchomienia zamówienia objętego opcją jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie (np. wystawienie pisemnego zlecenia na zakres prac objętych opcją), przy czym Wykonawca jest obowiązany do jego wykonania. Opcja ma charakter fakultatywny, co oznacza, iż w razie nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o wykonanie tego zakresu zamówienia. Brak złożenia przez Zamawiającego oświadczenia wyraźnie wyrażającego jego wolę w tym zakresie, powoduje, że Wykonawca zwolniony jest z wykonania zamówienia opcjonalnego. f) Wynagrodzenie Wykonawcy Podstawą do ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy za usługi zlecone w ramach opcji będą stawki jednostkowe wskazane w ofercie w formularzu cenowym dla zamówienia podstawowego (analogicznie dla poszczególnych zakresów prac wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia - prawo opcji) oraz rzeczywiste ilości usług zrealizowanych w ramach opcji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 – drogi woj. nr 138, 276, 285, 286, 287, 288 OD Bobrowice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest mechaniczne koszenie traw i chwastów oraz jednorocznych samosiewów2) drzew i krzewów z poboczy wraz ze skarpami i przeciwskarpami, a także ręczne wykaszanie przy pachołkach hektometrowych, znakach pionowych, drzewach, w obrębie barier drogowych ochronnych oraz w granicach obszaru zabudowanego w ciągach dróg wojewódzkich nr 138,276,285,286,287,288 na terenie Obwodu Drogowego Bobrowice w ilości 155,00 ha. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.
Interne Kennung: WZP.2910.17.2026 -Zadanie nr 4 – drogi woj. nr 138, 276, 285, 286, 287, 288 OD Bobrowice
Beschreibung der Optionen: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie w trakcie realizacji zamówienia z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. a) Zakres zamówienia podstawowego oraz wielkości progowe w ramach prawa opcji (minimum/maksimum) Zakres rzeczowy zamówienia podstawowego został określony w Opisie przedmiotu zamówienia w Rozdziale III SWZ (odrębnie dla każdego z zadań). Korzystając z prawa opcji Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego o dodatkowe ilości usług (prac), dla których maksymalną wielkość (ilość) w ramach prawa opcji określono w Opisie przedmiotu zamówienia - prawo opcji w Rozdziale III SWZ odrębnie dla każdego z zadań; b) Miejsce realizacji usług objętych prawem opcji Miejscem realizacji usług objętych prawem opcji będzie: dla zadania nr 4 – Obwód Drogowy Bobrowice c) Przesłanki skorzystania z prawa opcji Zamawiający informuje, iż przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji: - w przypadku wystąpienia okoliczności wynikających z przesłanek gospodarczych, warunków pogodowych, stwierdzonych w trakcie realizacji zamówienia, - w przypadku wystąpienia zwiększonych potrzeb Zamawiającego na usługi (prace) wskazane przedmiotowo w opisie przedmiotu zamówienia prawo opcji, w ilościach nie przekraczających wielkości podanych w tym załączniku oraz pod warunkiem posiadania środków finansowych umożliwiających sfinansowanie tej części zamówienia Przesłankami skorzystania z prawa opcji są w szczególności: - konieczność koszenia poboczy, których ilości Zamawiający nie był w stanie przewidzieć na etapie planowania zakresu zamówienia „podstawowego”, - pilna konieczność wykoszenia poboczy stanowiących zagrożenie dla użytkowników dróg, - konieczność wykonania prac mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, d) Termin realizacji usług objętych opcją Usługi objęte prawem opcji będą realizowane w terminie realizacji umowy, tj.: do dnia 30.11.2026 r. e) Uruchomienie zamówienia objętego opcją Warunkiem uruchomienia zamówienia objętego opcją jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie (np. wystawienie pisemnego zlecenia na zakres prac objętych opcją), przy czym Wykonawca jest obowiązany do jego wykonania. Opcja ma charakter fakultatywny, co oznacza, iż w razie nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o wykonanie tego zakresu zamówienia. Brak złożenia przez Zamawiającego oświadczenia wyraźnie wyrażającego jego wolę w tym zakresie, powoduje, że Wykonawca zwolniony jest z wykonania zamówienia opcjonalnego. f) Wynagrodzenie Wykonawcy Podstawą do ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy za usługi zlecone w ramach opcji będą stawki jednostkowe wskazane w ofercie w formularzu cenowym dla zamówienia podstawowego (analogicznie dla poszczególnych zakresów prac wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia - prawo opcji) oraz rzeczywiste ilości usług zrealizowanych w ramach opcji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 – OD Kłodawa oraz OD Drezdenko
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dwukrotne mechaniczne koszenie traw i chwastów oraz jednorocznych samosiewów drzew i krzewów z poboczy wraz ze skarpami i przeciwskarpami, a także ręczne wykaszanie przy pachołkach hektometrowych, znakach pionowych, drzewach, w obrębie barier drogowych ochronnych oraz w granicach obszaru zabudowanego w ciągach dróg wojewódzkich na terenie na terenie OD Kłodawa i OD Drezdenko. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.
Interne Kennung: WZP.2910.17.2026 -Zadanie nr 5 – OD Kłodawa oraz OD Drezdenko
Beschreibung der Optionen: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie w trakcie realizacji zamówienia z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. a) Zakres zamówienia podstawowego oraz wielkości progowe w ramach prawa opcji (minimum/maksimum) Zakres rzeczowy zamówienia podstawowego został określony w Opisie przedmiotu zamówienia w Rozdziale III SWZ (odrębnie dla każdego z zadań). Korzystając z prawa opcji Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego o dodatkowe ilości usług (prac), dla których maksymalną wielkość (ilość) w ramach prawa opcji określono w Opisie przedmiotu zamówienia - prawo opcji w Rozdziale III SWZ odrębnie dla każdego z zadań; b) Miejsce realizacji usług objętych prawem opcji Miejscem realizacji usług objętych prawem opcji będzie: dla zadania nr 5 – Obwód Drogowy Kłodawa oraz Obwód Drogowy Drezdenko c) Przesłanki skorzystania z prawa opcji Zamawiający informuje, iż przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji: - w przypadku wystąpienia okoliczności wynikających z przesłanek gospodarczych, warunków pogodowych, stwierdzonych w trakcie realizacji zamówienia, - w przypadku wystąpienia zwiększonych potrzeb Zamawiającego na usługi (prace) wskazane przedmiotowo w opisie przedmiotu zamówienia prawo opcji, w ilościach nie przekraczających wielkości podanych w tym załączniku oraz pod warunkiem posiadania środków finansowych umożliwiających sfinansowanie tej części zamówienia Przesłankami skorzystania z prawa opcji są w szczególności: - konieczność koszenia poboczy, których ilości Zamawiający nie był w stanie przewidzieć na etapie planowania zakresu zamówienia „podstawowego”, - pilna konieczność wykoszenia poboczy stanowiących zagrożenie dla użytkowników dróg, - konieczność wykonania prac mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, d) Termin realizacji usług objętych opcją Usługi objęte prawem opcji będą realizowane w terminie realizacji umowy, tj.: do dnia 30.11.2026 r. e) Uruchomienie zamówienia objętego opcją Warunkiem uruchomienia zamówienia objętego opcją jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie (np. wystawienie pisemnego zlecenia na zakres prac objętych opcją), przy czym Wykonawca jest obowiązany do jego wykonania. Opcja ma charakter fakultatywny, co oznacza, iż w razie nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o wykonanie tego zakresu zamówienia. Brak złożenia przez Zamawiającego oświadczenia wyraźnie wyrażającego jego wolę w tym zakresie, powoduje, że Wykonawca zwolniony jest z wykonania zamówienia opcjonalnego. f) Wynagrodzenie Wykonawcy Podstawą do ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy za usługi zlecone w ramach opcji będą stawki jednostkowe wskazane w ofercie w formularzu cenowym dla zamówienia podstawowego (analogicznie dla poszczególnych zakresów prac wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia - prawo opcji) oraz rzeczywiste ilości usług zrealizowanych w ramach opcji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 – OD Sulęcin oraz OD Ośno Lubuskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dwukrotne mechaniczne koszenie traw i chwastów oraz jednorocznych samosiewów drzew i krzewów z poboczy wraz ze skarpami i przeciwskarpami, a także ręczne wykaszanie przy pachołkach hektometrowych, znakach pionowych, drzewach, w obrębie barier drogowych ochronnych oraz w granicach obszaru zabudowanego w ciągach dróg wojewódzkich na terenie na terenie OD Sulęcin i OD Ośno Lubuskie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.
Interne Kennung: WZP.2910.17.2026 -Zadanie nr 6 – OD Sulęcin oraz OD Ośno Lubuskie
Beschreibung der Optionen: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie w trakcie realizacji zamówienia z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. a) Zakres zamówienia podstawowego oraz wielkości progowe w ramach prawa opcji (minimum/maksimum) Zakres rzeczowy zamówienia podstawowego został określony w Opisie przedmiotu zamówienia w Rozdziale III SWZ (odrębnie dla każdego z zadań). Korzystając z prawa opcji Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego o dodatkowe ilości usług (prac), dla których maksymalną wielkość (ilość) w ramach prawa opcji określono w Opisie przedmiotu zamówienia - prawo opcji w Rozdziale III SWZ odrębnie dla każdego z zadań; b) Miejsce realizacji usług objętych prawem opcji dla zadania nr 6 – Obwód Drogowy Sulęcin oraz Obwód Drogowy Ośno Lubuskie c) Przesłanki skorzystania z prawa opcji Zamawiający informuje, iż przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji: - w przypadku wystąpienia okoliczności wynikających z przesłanek gospodarczych, warunków pogodowych, stwierdzonych w trakcie realizacji zamówienia, - w przypadku wystąpienia zwiększonych potrzeb Zamawiającego na usługi (prace) wskazane przedmiotowo w opisie przedmiotu zamówienia prawo opcji, w ilościach nie przekraczających wielkości podanych w tym załączniku oraz pod warunkiem posiadania środków finansowych umożliwiających sfinansowanie tej części zamówienia Przesłankami skorzystania z prawa opcji są w szczególności: - konieczność koszenia poboczy, których ilości Zamawiający nie był w stanie przewidzieć na etapie planowania zakresu zamówienia „podstawowego”, - pilna konieczność wykoszenia poboczy stanowiących zagrożenie dla użytkowników dróg, - konieczność wykonania prac mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, d) Termin realizacji usług objętych opcją Usługi objęte prawem opcji będą realizowane w terminie realizacji umowy, tj.: do dnia 30.11.2026 r. e) Uruchomienie zamówienia objętego opcją Warunkiem uruchomienia zamówienia objętego opcją jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie (np. wystawienie pisemnego zlecenia na zakres prac objętych opcją), przy czym Wykonawca jest obowiązany do jego wykonania. Opcja ma charakter fakultatywny, co oznacza, iż w razie nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o wykonanie tego zakresu zamówienia. Brak złożenia przez Zamawiającego oświadczenia wyraźnie wyrażającego jego wolę w tym zakresie, powoduje, że Wykonawca zwolniony jest z wykonania zamówienia opcjonalnego. f) Wynagrodzenie Wykonawcy Podstawą do ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy za usługi zlecone w ramach opcji będą stawki jednostkowe wskazane w ofercie w formularzu cenowym dla zamówienia podstawowego (analogicznie dla poszczególnych zakresów prac wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia - prawo opcji) oraz rzeczywiste ilości usług zrealizowanych w ramach opcji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.