422619-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Umweltschutz – Wykonanie inwentaryzacji i monitoringu siedlisk przyrodniczych oraz gatunków roślin i zwierząt w obszarze Natura 2000 Ostoja Borecka PLH280016 na potrzeby aktualizacji planu zadań ochronnych
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie inwentaryzacji i monitoringu siedlisk przyrodniczych oraz gatunków roślin i zwierząt w obszarze Natura 2000 Ostoja Borecka PLH280016 na potrzeby aktualizacji planu zadań ochronnych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie inwentaryzacji oraz monitoringu siedlisk przyrodniczych oraz gatunków roślin i zwierząt w obszarze Natura 2000 Ostoja Borecka PLH280016 na potrzeby aktualizacji planu zadań ochronnych. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z: 1) Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ, 2) Szablonem dokumentacji planu zadań ochronnych – załącznik nr 1A do SWZ, 3) Instrukcją wypełnienia Standardowego Formularza Danych, 4) Standardem danych GIS na potrzeby gromadzenia informacji o rozmieszczeniu chronionych gatunków, ich siedlisk oraz siedlisk przyrodniczych oraz Standardem danych GIS na potrzeby zarządzania obszarami Natura 2000. 2. Realizacja zamówienia wynika z projektu planu zadań ochronnych opracowanego dla obszaru Natura 2000 Ostoja Borecka PLH280016 oraz z potrzeby aktualizacji wiedzy o występowaniu i stanie ochrony siedlisk przyrodniczych oraz gatunków roślin i zwierząt w ww. obszarze w związku ze zdiagnozowanymi brakami w zakresie danych przyrodniczych. 3. Przedmiot zamówienia współfinansowany będzie ze środków Unii Europejskiej pod warunkiem uzyskania dofinansowania dla projektu nr FENX.01.05-IW.01-0106/24 „Aktualizacja planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000 wraz z prowadzeniem monitoringów” z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. 4. Dokumenty robocze oraz dokumenty końcowe powstałe w trakcie realizacji zamówienia muszą być oznakowane logotypami Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie, Unii Europejskiej – pod warunkiem uzyskania dofinansowania dla projektu. Wzór logotypów oraz wymogi stosowania logotypów zostaną przekazane Wykonawcy po podpisaniu umowy. 5. Siedliska przyrodnicze objęte zadaniem – inwentaryzacja i ocena stanu ochrony: - 3140 Twardowodne oligo- i mezotroficzne zbiorniki wodne z podwodnymi łąkami ramienic (Charcteria spp.), - 3150 Starorzecza i naturalne eutroficzne zbiorniki wodne ze zbiorowiskami z Nymphaeion, Potamion, - 3160 Naturalne, dystroficzne zbiorniki wodne, - 6410 Zmiennowilgotne łąki trzęślicowe (Molinion), - 6510 Niżowe i górskie świeże łąki użytkowane ekstensywnie (Arrhenatherion elatioris), - 7110 Torfowiska wysokie z roślinnością torfotwórczą (żywe), - 7140 Torfowiska przejściowe i trzęsawiska (przeważnie z roślinnością z Scheuchzerio-Caricetea, - 7150 Obniżenia na podłożu torfowym z roślinnością ze związku Rhynchosporion, - 9170 Grąd środkowoeuropejski i subkontynentalny (Galio-Carpinetum, Tilio-Carpinetum), - 91D0 Bory i lasy bagienne (Vaccinio uliginosi-Betuletum pubescentis, Vaccinio uliginosi-Pinetum, Pino mugo-Sphagnetum, Sphagno girgensohnii-Piceetum) i brzozowo-sosnowe bagienne lasy borealne, - 91E0 Łęgi wierzbowe, topolowe, olszowe i jesionowe (Salicetum albo-fragilis, Populetum albae, Alnenion glutinoso-incanae) i olsy źródliskowe, gatunki roślin – inwentaryzacja i ocena stanu ochrony: - 1381 Widłoząb zielony Dicranum viride, - 1939 Rzepik szczeciniasty Agrimonia pilosa, oraz gatunki zwierząt – inwentaryzacja i ocena stanu ochrony: - 1308 Mopek Barbastella barbastellus. Siedliska przyrodnicze i gatunki roślin objęte zadaniem – monitoring: - 6510 Niżowe i górskie świeże łąki użytkowane ekstensywnie (Arrhenatherion elatioris), - 1939 Rzepik szczeciniasty Agrimonia pilosa.
Vorherige Bekanntmachung243062-2025
Interne KennungWOA.082.2.3.2025.EP.MK
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungIV. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie inwentaryzacji oraz monitoringu siedlisk przyrodniczych oraz gatunków roślin i zwierząt w obszarze Natura 2000 Ostoja Borecka PLH280016 na potrzeby aktualizacji planu zadań ochronnych. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z: 1) Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ, 2) Szablonem dokumentacji planu zadań ochronnych – załącznik nr 1A do SWZ, 3) Instrukcją wypełnienia Standardowego Formularza Danych, 4) Standardem danych GIS na potrzeby gromadzenia informacji o rozmieszczeniu chronionych gatunków, ich siedlisk oraz siedlisk przyrodniczych oraz Standardem danych GIS na potrzeby zarządzania obszarami Natura 2000. 2. Realizacja zamówienia wynika z projektu planu zadań ochronnych opracowanego dla obszaru Natura 2000 Ostoja Borecka PLH280016 oraz z potrzeby aktualizacji wiedzy o występowaniu i stanie ochrony siedlisk przyrodniczych oraz gatunków roślin i zwierząt w ww. obszarze w związku ze zdiagnozowanymi brakami w zakresie danych przyrodniczych. 3. Przedmiot zamówienia współfinansowany będzie ze środków Unii Europejskiej pod warunkiem uzyskania dofinansowania dla projektu nr FENX.01.05-IW.01-0106/24 „Aktualizacja planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000 wraz z prowadzeniem monitoringów” z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. 4. Dokumenty robocze oraz dokumenty końcowe powstałe w trakcie realizacji zamówienia muszą być oznakowane logotypami Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie, Unii Europejskiej – pod warunkiem uzyskania dofinansowania dla projektu. Wzór logotypów oraz wymogi stosowania logotypów zostaną przekazane Wykonawcy po podpisaniu umowy. 5. Siedliska przyrodnicze objęte zadaniem – inwentaryzacja i ocena stanu ochrony: - 3140 Twardowodne oligo- i mezotroficzne zbiorniki wodne z podwodnymi łąkami ramienic (Charcteria spp.), - 3150 Starorzecza i naturalne eutroficzne zbiorniki wodne ze zbiorowiskami z Nymphaeion, Potamion, - 3160 Naturalne, dystroficzne zbiorniki wodne, - 6410 Zmiennowilgotne łąki trzęślicowe (Molinion), - 6510 Niżowe i górskie świeże łąki użytkowane ekstensywnie (Arrhenatherion elatioris), - 7110 Torfowiska wysokie z roślinnością torfotwórczą (żywe), - 7140 Torfowiska przejściowe i trzęsawiska (przeważnie z roślinnością z Scheuchzerio-Caricetea, - 7150 Obniżenia na podłożu torfowym z roślinnością ze związku Rhynchosporion, - 9170 Grąd środkowoeuropejski i subkontynentalny (Galio-Carpinetum, Tilio-Carpinetum), - 91D0 Bory i lasy bagienne (Vaccinio uliginosi-Betuletum pubescentis, Vaccinio uliginosi-Pinetum, Pino mugo-Sphagnetum, Sphagno girgensohnii-Piceetum) i brzozowo-sosnowe bagienne lasy borealne, - 91E0 Łęgi wierzbowe, topolowe, olszowe i jesionowe (Salicetum albo-fragilis, Populetum albae, Alnenion glutinoso-incanae) i olsy źródliskowe, gatunki roślin – inwentaryzacja i ocena stanu ochrony: - 1381 Widłoząb zielony Dicranum viride, - 1939 Rzepik szczeciniasty Agrimonia pilosa, oraz gatunki zwierząt – inwentaryzacja i ocena stanu ochrony: - 1308 Mopek Barbastella barbastellus. Siedliska przyrodnicze i gatunki roślin objęte zadaniem – monitoring: - 6510 Niżowe i górskie świeże łąki użytkowane ekstensywnie (Arrhenatherion elatioris), - 1939 Rzepik szczeciniasty Agrimonia pilosa.