422620-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Grundstückspflege – Klargøring af gennemløb for digital overvågning
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKlargøring af gennemløb for digital overvågning
BeschreibungFormålet med dette indkøb, er at forberede en række af de udpegede gennemløb langs jernbanen til digital overvågning samt montering af sensorer. Det overordnet formål med opgaverne er af udføre maskinel knusning, rydning samt oprensning af grøfter med terrænkørende/skinnekørende gravemaskine, samt spuling og indmåling af gennemløb. Herefter opsætning af sensor til videre aktivering ved Banedanmarks ressourcer, GFS Klima. Der forventes at skulle opsættes ca. 1200 sensorer. Dette projekt er første fase. Arbejdet skal udføres under ansvar af en kloakmester. Der stilles ligeledes krav til jernbanesikkerhed som står beskrevet i bilag 3.
Interne Kennung395557
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77314000 Grundstückspflege
Zusätzliche Einstufung (cpv): 76472000 Überprüfung der Bohrlochinspektion, 76600000 Überwachung von Rohrleitungen, 90912000 Strahlreinigung von Rohrgerüsten
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelkontrakt 1
BeschreibungDelkontrakt for Sjælland og øerne.
Interne Kennung1
LosLOT-0002
TitelDelkontrakt 2
BeschreibungDelkontrakt for Jylland.
Interne Kennung2