2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aktualizacja LSI wraz z bazą ORACLE (dostawa, instalacja, konfiguracja, wsparcie na okres 36 miesięcy)
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest aktualizacja LSI wraz z bazą ORACLE (dostawa, instalacja, konfiguracja, wsparcie na okres 36 miesięcy), zgodnie z Załącznikiem Nr 2 do SWZ – Oferta Cenowa oraz załącznikiem nr 4 - Parametry techniczno-funkcjonalne systemu. 2.Przedmiotem zamówienia jest aktualizacja systemu laboratoryjnrgo (LSI) E-LAB lub wymiana systemu na równoważny z systemem użytkowanym przez Zamawiającego wraz z niezbędnymi integracjami (dostawa, instalacja, konfiguracja, wsparcie na okres 36 miesięcy). Dostawa obejmuje również licencje bezterminowe dla całego przedmiotu zamówienia. W przypadku wymiany systemu na równoważny, zaoferowany przez Wykonawcę system musi spełniać przedstawiony w Załączniku Nr 4 do SWZ zakres funkcjonalności. 3.Zamówienie obejmuje w szczególności: 1) Aktualizację systemu laboratoryjnego e-Lab wraz z bazą danych: a)Aktualizacja musi się odbyć z zachowaniem wszystkich dotychczas wdrożonych i używanych funkcjonalności, b)Aktualizacja oprogramowania bazodanowego do wersji DB SE2 ORACLE 19C, c)Aktualizacja licencji dla DB SE2 Oracle 19C, d)Usługa aktualizacji systemów Windows i Oracle. 2) Zakres prac związanych z aktualizacją systemów Oracle i Windows. Wymagany minimalny zakres prac: a) Przygotowanie zgodnie z zaleceniami producenta i dobrymi praktykami systemu operacyjnego i instalacja bazy danych, b)Przeniesienie danych z dotychczas użytkowanej bazy ORACLE 10, c)Testy i uruchomienie produkcyjne. 4. Wykonanie niezbędnych integracji (dostawa, instalacja, konfiguracja), w ten sposób, żeby przy użyciu przedmiotu zamówienia można było udzielać świadczeń zdrowotnych (badań) i innych czynności przewidzianych przez Zamawiającego niezbędnych dla zachowania procesu świadczeń zdrowotnych bez ponoszenia dodatkowych kosztów. 5. 36 miesięczne wsparcie i gwarancję liczone od daty podpisania przez upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy „Protokołu odbioru przedmiotu zamówienia”. 6. Przedmiot zamówienia obejmuje również gwarancję, wsparcie/asystę techniczną oraz udzielenie licencji bezterminowej na całość przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: KCO/PN/72/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przedmiot zamówienia był objęty uprzednio prowadzonymi postępowaniami, które zakończyły się bez wyboru wykonawcy tj. postępowanie KCO/PN/30/2026 i KCO/PN/48/2026. Zakres przedmiotu zamówienia, wymagania techniczne oraz warunki realizacji były w poprzednich postępowaniach tożsame z obecnym postępowaniem i znane potencjalnym wykonawcom i podmiotom funkcjonującym na rynku dostaw tego typu systemów. Niniejsze postępowanie jest częścią projektu współfinansowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – „Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa, cyfryzacja dokumentacji medycznej oraz rozwój e-usług i rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji w Katowickim Centrum Onkologii” w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyśpieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”. nr naboru KPOD.07.03-IP.10-001/25, dla którego ostateczne rozliczenie rzeczowe musi nastąpić w terminie 15.07.2026 r. Niedotrzymanie tego terminu będzie skutkować utratą przyznanego dofinansowania, koniecznością zwrotu środków oraz zagrożeniem realizacji całości zadania inwestycyjnego. Zamawiający, po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem dotychczasowego terminu może powodować ryzyko jego niewykonania, ze względu na ostateczny termin rozliczenia rzeczowego. Niestety drugie postępowanie również nie zakończyło się zawarciem umowy, stąd okoliczności faktyczne i prawne skłoniły Zamawiającego do powzięcia decyzji o skrócenia terminu co jest również podyktowane ważnym interesem Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia”. Skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w postępowaniu. Skrócenie terminu składania ofert jest zgodnie z uprawnieniem przyznanym na mocy art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, a jego konieczność wynika z sytuacji niezależnej od Zamawiającego, na którą Zamawiający nie miał wpływu. W sytuacji, w której Szpital obecnie się znalazł – wystąpiła zarówno przesłanka pilnej potrzeby udzielenia zamówienia wynikająca z obiektywnych wyżej wskazanych okoliczności, jak i uzasadnienie skrócenia terminu do składania ofert. Potencjalni wykonawcy mieli świadomość zarówno o przedmiocie toczącego się postępowania jak i wystąpienia czynników obiektywnych w postaci konieczności wykonania i terminów wynikających z umów finansowania w ramach Projektu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest aktualizacja systemu laboratoryjnego (LSI) E-LAB lub wymiana systemu na równoważny z systemem użytkowanym przez Zamawiającego wraz z niezbędnymi integracjami (dostawa, instalacja, konfiguracja, wsparcie na okres 36 miesięcy). Dostawa obejmuje również licencje bezterminowe dla całego przedmiotu zamówienia. W przypadku wymiany systemu na równoważny, zaoferowany przez Wykonawcę system musi spełniać przedstawiony w Załączniku Nr 4 do SWZ zakres funkcjonalności. Zamówienie obejmuje w szczególności: 1) Aktualizację systemu laboratoryjnego e-Lab wraz z bazą danych: a) Aktualizacja musi się odbyć z zachowaniem wszystkich dotychczas wdrożonych i używanych funkcjonalności, b) Aktualizacja oprogramowania bazodanowego do wersji DB SE2 ORACLE 19C, c) Aktualizacja licencji dla DB SE2 Oracle 19C, d) Usługa aktualizacji systemów Windows i Oracle. 2) Zakres prac związanych z aktualizacją systemów Oracle i Windows. Wymagany minimalny zakres prac: a) Przygotowanie zgodnie z zaleceniami producenta i dobrymi praktykami systemu operacyjnego i instalacja bazy danych, b) Przeniesienie danych z dotychczas użytkowanej bazy ORACLE 10, c) Testy i uruchomienie produkcyjne.