422855-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität – Dostawa i odkup energii elektrycznej dla Gminy Ochotnica Dolna
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa i odkup energii elektrycznej dla Gminy Ochotnica Dolna
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej na potrzeby Zamawiającego do punktów poboru energii elektrycznej oraz odkup nadwyżek energii elektrycznej wytworzonej w źródłach OZE należących do Zamawiającego, w okresie 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy w łącznej szacunkowej wielkości dostawy 1 057 320 kWh i odkupu 247 201 kWh. Dostawy oraz rozliczenie PPE z instalacjami prosumentów odbywać się będą na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.) oraz wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych, a także ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz. U. z 2023 r. poz. 1436 ze zm.). 2. Szacowana wielkość energii w rozbiciu na grupy taryfowe wynosi: 1) grupa taryfowa O12b – ok. 375 882 kWh 2) grupa taryfowa Cxx – ok. 679 817 kWh 3) grupa taryfowa Gxx – ok. 1 621 kWh 3. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp, polegającego na przedłużeniu okresu realizacji przedmiotu zamówienia, na zasadach określonych w SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy. 4. Zakres podstawowy zamówienia obejmuje dostawę energii elektrycznej oraz odkup nadwyżek energii elektrycznej wytworzonej w źródłach OZE należących do Zamawiającego przez okres 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji umowy. 5. Prawo opcji obejmuje możliwość przedłużenia realizacji przedmiotu zamówienia po upływie okresu podstawowego o okres: 6 miesięcy — jako częściowe skorzystanie z prawa opcji, albo 12 miesięcy — jako pełne skorzystanie z prawa opcji. Łączny maksymalny okres realizacji zamówienia, z uwzględnieniem prawa opcji, nie przekroczy 24 miesięcy. 6. Maksymalny szacunkowy wolumen energii elektrycznej objęty prawem opcji wynosi: 1) w przypadku przedłużenia realizacji zamówienia o 6 miesięcy — do 528 660 kWh dostawy energii elektrycznej oraz do 123 600,5 kWh odkupu energii elektrycznej; 2) w przypadku przedłużenia realizacji zamówienia o 12 miesięcy — do 1 057 320 kWh dostawy energii elektrycznej oraz do 247 201 kWh odkupu energii elektrycznej.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej na potrzeby Zamawiającego do punktów poboru energii elektrycznej oraz odkup nadwyżek energii elektrycznej wytworzonej w źródłach OZE należących do Zamawiającego, w okresie 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy w łącznej szacunkowej wielkości dostawy 1 057 320 kWh i odkupu 247 201 kWh. Dostawy oraz rozliczenie PPE z instalacjami prosumentów odbywać się będą na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.) oraz wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych, a także ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz. U. z 2023 r. poz. 1436 ze zm.). 2. Szacowana wielkość energii w rozbiciu na grupy taryfowe wynosi: 1) grupa taryfowa O12b – ok. 375 882 kWh 2) grupa taryfowa Cxx – ok. 679 817 kWh 3) grupa taryfowa Gxx – ok. 1 621 kWh Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp, polegającego na przedłużeniu okresu realizacji przedmiotu zamówienia, na zasadach określonych w SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy. 2. Zakres podstawowy zamówienia obejmuje dostawę energii elektrycznej oraz odkup nadwyżek energii elektrycznej wytworzonej w źródłach OZE należących do Zamawiającego przez okres 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji umowy. 3. Prawo opcji obejmuje możliwość przedłużenia realizacji przedmiotu zamówienia po upływie okresu podstawowego o okres: 6 miesięcy — jako częściowe skorzystanie z prawa opcji, albo 12 miesięcy — jako pełne skorzystanie z prawa opcji. Łączny maksymalny okres realizacji zamówienia, z uwzględnieniem prawa opcji, nie przekroczy 24 miesięcy. 4. Maksymalny szacunkowy wolumen energii elektrycznej objęty prawem opcji wynosi: 1) w przypadku przedłużenia realizacji zamówienia o 6 miesięcy — do 528 660 kWh dostawy energii elektrycznej oraz do 123 600,5 kWh odkupu energii elektrycznej; 2) w przypadku przedłużenia realizacji zamówienia o 12 miesięcy — do 1 057 320 kWh dostawy energii elektrycznej oraz do 247 201 kWh odkupu energii elektrycznej. 5. Podane wolumeny mają charakter szacunkowy i służą do określenia maksymalnego zakresu prawa opcji. Rozliczenie następować będzie według faktycznej ilości dostarczonej oraz odkupionej energii elektrycznej, na podstawie cen jednostkowych wskazanych w ofercie Wykonawcy. 6. Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, a nie jego obowiązkiem. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji ani roszczenie o realizację zamówienia w maksymalnym zakresie objętym opcją.