2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa pojemników dwukołowych i czterokołowych przeznaczonych do gromadzenia odpadów komunalnych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa pojemników dwukołowych i czterokołowych przeznaczonych do gromadzenia odpadów komunalnych, z podziałem na następujące zadania: Zadanie 1 – zakup i dostawa pojemników dwukołowych i czterokołowych przeznaczonych do gromadzenia odpadów komunalnych w planowanej ilości15 000 sztuk, Zadanie 2 – zakup i dostawa pojemników dwukołowych i czterokołowych przeznaczonych do gromadzenia odpadów komunalnych w planowanej ilości15 000 sztuk zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ.
Interne Kennung: RZP.27.26.2026.AHZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający skraca termin składania ofert z uwagi na wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, która wynika z realizacji usług odbioru odpadów komunalnych, które Zamawiający wykonuje na terenie m.st. Warszawy. Obecne stany magazynowe zostały znacznie wykorzystane. Zamawiający wyposażył miejsca gromadzenia odpadów w pojemniki dwukołowe i czterokołowe w łącznej ilości ponad 70 000 szt. w ramach rozpoczęcia usługi na terenie zadania 6. To spowodowało obniżenie stanów magazynowych i wykorzystanie umów. Realizacja dostawy pojemników jest warunkiem niezbędnym do terminowej realizacji postanowień umów zawartych z m.st. Warszawa. Ze względu na konieczność zachowania ciągłości wykonywania zadań własnych gminy w zakresie gospodarki odpadami, nie jest możliwe zachowanie pełnych terminów określonych w art. 138 ustawy PZP dla postępowań prowadzonych w trybie unijnym. Opóźnienie w udzieleniu zamówienia skutkowałoby naruszeniem obowiązków ustawowych Zamawiającego i powstania zakłóceń w świadczeniu usług publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1: zakup i dostawa pojemników dwukołowych i czterokołowych przeznaczonych do gromadzenia odpadów komunalnych w planowanej ilości 15 000 sztuk
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa pojemników dwukołowych i czterokołowych przeznaczonych do gromadzenia odpadów komunalnych w planowanej ilości 15 000 sztuk. 1. Umowa będzie realizowana przez okres 6 miesięcy w oparciu o ceny jednostkowe zaproponowane przez Wykonawcę w ofercie najkorzystniejszej – zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego, z zastrzeżeniem, że całkowite wynagrodzenie Wykonawcy, wynikające z realizacji umowy nie może przekroczyć wysokości środków przyznanych na ten cel (umowa zostanie podpisana na wartość, wynikającą z tych właśnie środków, tj. maksymalną nominalną wartość zobowiązania). Informacja o wysokości tych środków zostanie podana bezpośrednio przed otwarciem ofert złożonych w prowadzonym postępowaniu. 2.Termin realizacji całego zamówienia – 6 miesięcy od dnia podpisania umowy. 3.W przypadku, gdy kwota całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy nie zostanie w pełni wykorzystana do czasu zakończenia umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo przedłużenia czasu trwania umów (na warunkach zaproponowanych w ofercie najkorzystniejszej) do chwili, gdy przyznane środki zostaną wydane, jednak nie dłużej niż o 3 miesiące. 4.Wykonawca we wszystkich rodzajach pojemników zamontuje tagi RFID typu Bin-tag. Miejsce i sposób montażu tagów w pojemnikach ilustruje załącznik nr 1 do OPZ. Tagi RFID zakupi Zamawiający i po podpisaniu umowy zostaną one przekazane Wykonawcy (odbiór tagów z magazynu Zamawiającego, na koszt Wykonawcy). Usługa montażu tagów stanowi integralny element realizacji przedmiotu zamówienia i nie podlega odrębnemu wynagrodzeniu. 5.Termin realizacji zamówień częściowych wynosi: a) do 15 dni kalendarzowych, licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego pierwszego zamówienia częściowego, b) do 21 dni kalendarzowych, licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego kolejnych zamówień częściowych. 6.Wykonawca będzie dostarczał przedmiot zamówienia na własny koszt do miejsca wskazanego przez Zamawiającego w zamówieniu częściowym (zlokalizowanego na terenie m.st. Warszawy). 7.Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na oferowany przedmiot umowy w wymiarze 36 miesięcy liczonej od dnia dostarczenia przedmiotu zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Części II SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie prawo do realizacji, na zasadach prawa opcji zakresu zamówienia do ilości odpowiadającej 50% ogólnej łącznej ilości asortymentu, tj. do ilości 7 500 sztuk pojemników, czyli różnicy wynikającej z przewidywanej planowanej do zakupu ilości pojemników /15 000 szt./, wskazanej w Tabeli nr 1 znajdującej się w Części II SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia, kolumna „Planowane ilości szt.” i minimalnej ilości 7 500 szt. pojemników gwarantowanych w ramach zamówienia podstawowego, określonych w Tabeli nr 1 znajdującej się w Części II SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia w kolumnie „Minimalne ilości szt.”. Obecnie Zamawiający nie jest w stanie określić konkretnej liczby pojemników przewidywanych do zakupienia w ramach prawa opcji z poszczególnych pozycji 1-8 Tabeli nr 1 znajdującej się w Części II SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia, ponieważ zapotrzebowanie na poszczególne rodzaje pojemników zależne jest od faktycznych potrzeb mieszkańców na ten asortyment. Wobec powyższego Zamawiający w ramach prawa opcji zastrzega sobie prawo zamówienia większej ilości pojemników, niż ilość wskazana w danej pozycji Tabeli nr 1 znajdującej się w Części II SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia w kolumnie „Planowane ilości szt.” Skorzystanie z prawa opcji uzależnione będzie od decyzji Zamawiającego. W przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia ilości pojemników określonej w poz. 1-8 Tabeli nr 1 znajdującej się w Części II SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia, będącego skutkiem większego niż przewidywane przez Zamawiającego, faktyczne zużycie pojemników, na Wykonawcę nałożony zostanie obowiązek realizacji zamówienia do wysokości środków, o których mowa w ust. 1 powyżej na warunkach zawartej umowy, bez konieczności negocjacji między Stronami. Prawem opcji będzie objęty cały przedmiot zamówienia, a realizacja prawa opcji polegać będzie na realizacji zamówień częściowych przedmiotu zamówienia po cenach jednostkowych zaproponowanych przez Wykonawcę w ofercie.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2: zakup i dostawa pojemników dwukołowych i czterokołowych przeznaczonych do gromadzenia odpadów komunalnych w planowanej ilości 15 000 sztuk
Interne Kennung: Zadanie 2