422879-2025 - Wettbewerb
Polen – Gutachterische Tätigkeit – Wycena nieruchomości niezabudowanych położonych na terenie województw wielkopolskiego oraz łódzkiego: obręb Turzynów PGR, Niwki PGR, Dzierzbice PGR, Domaników PGR, gm. Chodów; Kotków gm. Grabów, wraz z wyceną nakładów znajdujących się na nieruchomości (produkcja w toku – zasiewy zbóż, itp.), obejmująca sporządzenie 11 operatów.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wycena nieruchomości niezabudowanych położonych na terenie województw wielkopolskiego oraz łódzkiego: obręb Turzynów PGR, Niwki PGR, Dzierzbice PGR, Domaników PGR, gm. Chodów; Kotków gm. Grabów, wraz z wyceną nakładów znajdujących się na nieruchomości (produkcja w toku – zasiewy zbóż, itp.), obejmująca sporządzenie 11 operatów.
Beschreibung: Wycena nieruchomości niezabudowanych położonych na terenie województw wielkopolskiego oraz łódzkiego wraz z wyceną nakładów znajdujących się na nieruchomości (produkcja w toku – zasiewy zbóż, itp.), obejmująca sporządzenie 11 operatów: Operat 1: Działka gruntu położona na terenie powiatu kolskiego, gmina Chodów, w obrębie Turzynów PGR, oznaczona nr ewid. 6 o pow. 3,8600ha (KW nr KN1K/00032480/2) Operat 2: Działka gruntu położona na terenie powiatu kolskiego, gmina Chodów, w obrębie Turzynów PGR, oznaczona nr ewid. 43/1 o pow. 6,6000ha (KW nr KN1K/00036195/5). Operat 3: Działki gruntu o łącznej pow. 148,7668ha, położone na terenie powiatu kolskiego, gmina Chodów, w obrębie Niwki PGR, oznaczone nr ewid. 1/2 o pow. 30,6654 ha, 3/1 o pow. 14,1398 ha, 4/1 o pow. 33,6400 ha, 5/1 o pow. 29,3400 ha, 8/1 o pow. 5,5600 ha, 10/1 o pow. 42,2200 ha, 11 o pow. 18,2100 ha, (KW nr KN1K/00032483/3). Operat 4: Działki gruntu o łącznej pow. 173,7754ha, położone na terenie powiatu kolskiego, gmina Chodów, w obrębie Dzierzbice PGR, oznaczone nr ewid. 1 o pow. 7,9900ha, 8 o pow. 2,6800ha, 9 o pow. 0,2500ha, 10 o pow. 1,0000ha, 11 o pow. 16,0100ha, 12 o pow. 3,1000ha, 13 o pow. 2,8900ha, 14 o pow. 8,4100ha, 17/21 o pow. 5,0768ha, 18 o pow. 60,2700ha, 19 o pow. 25,5000ha, 20 o pow. 15,5900ha (KW nr KN1K/00032478/5) Operat 5: Działki gruntu o łącznej pow. 70,7005ha, położone na terenie powiatu kolskiego, gmina Chodów, w obrębie Dzierzbice PGR, oznaczone nr ewid. 6 o pow. 0,9300 ha, 7/1 o pow. 6,9200 ha, 12/3 o pow. 62,8505 ha (KW nr KN1K/00032478/5 – działki nr 6 i 12/3, KW nr KN1K/00042754/7– działka nr 7/1) Operat 6: Działki gruntu o łącznej pow. 50,2661ha, położone na terenie powiatu kolskiego, gmina Chodów, w obrębie Dzierzbice PGR, oznaczone nr ewid. 13/5 o pow. 46,7900 ha, 20/1 o pow. 3,4761 ha (KW nr KN1K/00032478/5) Operat 7: Działki gruntu o łącznej pow. 199,9400ha, położone na terenie powiatu kolskiego, gmina Chodów, w obrębie Dzierzbice PGR, oznaczone nr ewid. 39/1 o pow. 95,9600 ha, 40/1 o pow. 30,9500 ha, 41/1 o pow. 35,0900 ha, 43 o pow. 5,3200 ha, 44 o pow. 32,2900 ha, 51 o pow. 0,3300 ha (KW nr KN1K/00032478/5). Operat 8: Działki gruntu o łącznej pow. 96,1259ha, położone na terenie powiatu kolskiego, gmina Chodów, w obrębie Dzierzbice PGR, oznaczone nr ewid. 45/67 o pow. 49,3759 ha, 46 o pow. 6,8900 ha, 50 o pow. 8,7800 ha, 72 o pow. 31,0800 ha (KW nr KN1K/00032478/5). Operat 9: Działka gruntu położona na terenie powiatu kolskiego, gmina Chodów, w obrębie Domaników PGR, oznaczona nr ewid. 56/2 o pow. 5,2100ha (KW nr KN1K/00032481/9) Operat 10: Działka gruntu położona na terenie powiatu łęczyckiego, gmina Grabów, w obrębie Kotków, oznaczona nr ewid. 1 o pow. 5,2024 ha (KW nr LD1Y/00048795/0) Operat 11: Działki gruntu o łącznej pow. 152,9037ha, położone na terenie powiatu łęczyckiego, gmina Grabów, w obrębie Kotków, oznaczone nr ewid. 4/2 o pow. 29,0317 ha, 7/2 o pow. 34,6049 ha, 9 o pow. 89,2671 ha (KW nr LD1Y/00048795/0).
Interne Kennung: wycena nieruchomości - POZ.WO.260.38.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71319000 Gutachterische Tätigkeit
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: POZ.WO.260.38.2025 - wycena nieruchomości
Beschreibung: Wycena nieruchomości niezabudowanych położonych na terenie województw wielkopolskiego oraz łódzkiego: obręb Turzynów PGR, Niwki PGR, Dzierzbice PGR, Domaników PGR, gm. Chodów; Kotków gm. Grabów, wraz z wyceną nakładów znajdujących się na nieruchomości (produkcja w toku – zasiewy zbóż, itp.), obejmująca sporządzenie 11 operatów.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: a) Zamawiający przewiduje możliwość zlecenia jednorazowego potwierdzenia aktualności wykonanego operatu szacunkowego przed lub po upływie 12 miesięcy od daty jego wykonania, przez umieszczenie, zgodnie z art. 156 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021, poz. 1889 ze zm.), stosownej klauzuli w operacie szacunkowym przez rzeczoznawcę, który go sporządził oraz dołączenie do operatu szacunkowego analizy potwierdzającej, że od daty jego sporządzenia nie wystąpiły zmiany uwarunkowań prawnych lub istotne zmiany czynników o których mowa w art. 154 ustawy o gospodarce nieruchomościami za wynagrodzeniem o którym mowa w § 6 ust. 1 pkt b) niniejszej umowy w wysokości do 60 % ceny brutto za operat szacunkowy. Po wykonanych ww. czynnościach Wykonawca dostarcza Zamawiającemu klauzulę o aktualności operatu będącym osobnym od operatu dokumentem, zawierającą m.in.: a) oświadczenie o aktualności operatu, b) analizę potwierdzającą, że od daty jego sporządzenia nie wystąpiły zmiany uwarunkowań prawnych lub istotne zmiany czynników, o których mowa w art. 154 Ustawy o gospodarce nieruchomościami; c) kopię dokumentu ubezpieczenia, o którym mowa w art. 175 ust. 4 ww. ustawy. b) w przypadku uzasadnionej pisemnej odmowy potwierdzenia aktualności operatu szacunkowego wraz z uzasadnieniem i wykonaną analizą rynku, o której mowa w pkt a) przez Wykonawcę, przewiduje się możliwość zlecenia temu Wykonawcy nowego operatu szacunkowego z uwzględnieniem zmian wynikających z analizy, o której mowa w pkt a) za wynagrodzeniem, o którym mowa w § 6 ust. 3 projektu umowy zwany dalej „operatem dodatkowym”. Wykonawca na podstawie zawartej umowy gwarantuje wykonanie „operatu dodatkowego”. Zlecenie wykonania „operatu dodatkowego” może zostać przesłane Wykonawcy w okresie do dwóch lat od dnia zawarcia niniejszej umowy. W przypadku „operatu dodatkowego” obowiązują odpowiednio zapisy niniejszej umowy, w tym w szczególności dotyczące odbioru operatu opisane w § 5 projektu umowy.