See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Montaż instalacji OZE na budynkach będących własnością Gminy Pilchowice - Część I
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest realizacja 7 instalacji fotowoltaicznych oraz 2 magazynów energii elektrycznej, w podziale na następujące budynki: 1) OSP Stanica, ul. 1 Maja 24a, 44-145 Stanica: 1 instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii elektrycznej; 2) LKS „Wilki” Wilcza, ul. Grzonki 13a, 44-189 Wilcza: 1 instalacja fotowoltaiczna; 3) LKS „Orzeł” Stanica, ul. Sportowa 19, 44-145 Stanica: 1 instalacja elektryczna z magazynem energii elektrycznej; 4) Przedszkole w Nieborowicach, ul. Główna 50, 44-144 Nieborowice: 2 instalacje fotowoltaiczne; 5) Przedszkole w Żernicy, ul. Górnicza 2m, 44-144 Żernica: 1 instalacja fotowoltaiczna; 6) Przedszkole w Stanicy, ul. Sportowa 21, 44-145 Stanica: 1 instalacja fotowoltaiczna. 2. Realizacja przedmiotu umowy obejmuje: 1) wykonanie dokumentacji technicznej (w tym: przedmiaru robót wykonanego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego; projektu technicznego wykonanego zgodnie z ustawą z dnia 1 stycznia 1995 r. Prawo Budowlane, Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego; Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) opracowanej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego; kosztorysu inwestorskiego opracowanego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym); 2) dostawę instalacji; 3) roboty budowlano - instalacyjne; 4) uruchomienie instalacji i szkolenie użytkowników; 5) gwarancję i serwis. UWAGA Przed przystąpieniem do realizacji Wykonawca ma obowiązek zweryfikować moc przyłączeniową w obiekcie i wystąpić o jej zwiększenie jeżeli będzie to konieczne. Wykonawca będzie zobowiązany do właściwego doboru mocy dla instalacji na moment rozpoczęcia realizacji przedsięwzięcia (w przypadku zwiększenia mocy przyłączeniowej). 3. Urządzenia wchodzące w skład instalacji muszą być fabrycznie nowe – wyprodukowane maksymalnie 12 miesięcy przed zamontowaniem. 4. Jeżeli w czasie obowiązywania umowy produkcja urządzenia zostanie wstrzymana lub produkt zostanie wycofany ze sprzedaży, Wykonawca zaoferuje urządzenia równoważne dla sprzętu, którego produkcja została wstrzymana lub dla produktu wycofanego, w tej samej ilości, o nie gorszych parametrach, oraz nie droższy niż pierwotnie zaoferowany w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 5. W związku z wymaganiami ustawy Prawo ochrony środowiska oraz zapisami „Programu Ochrony Powietrza dla województwa śląskiego”, Zamawiający informuje, że w trakcie prowadzenia prac budowlanych będzie wymagał: 1) używania do realizacji zamówienia maszyn mobilnych nieporuszających się po drogach (tj. maszyn budowlanych – koparek, ładowarek, spycharek, itp.) o mocy powyżej 18 kW wyposażonych w filtr cząstek stałych; 2) czyszczenia na mokro ulic i terenu wokół budowy, które są zanieczyszczone na skutek budowy; 3) zraszania w okresie bezdeszczowym składowisk materiałów sypkich; 4) stosowania stanowisk do usuwania gruntu lub błota z kół sprzętu ciężkiego opuszczających plac budowy; 5) stosowania przykrycia przy przewożeniu materiałów pylących. W przypadku stwierdzenia uchybień, które zagrażają środowisku naturalnemu i są niezgodne z przepisami polskiego prawa i powyższymi zapisami, Zamawiający wstrzyma prowadzenie robót. 6. W zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz zaprojektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp: realizacja przedmiotu zamówienia nie wprowadza żadnych zmian w sposobie użytkowania obiektu, w tym w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia tj. Program Funkcjonalno–Użytkowy (dalej: PFU) zawiera Załącznik nr 1 do SWZ. 8. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy – Wzorze umowy stanowiącym odpowiednio Załącznik nr 2 do SWZ. 9. Wykonawca udziela gwarancji i rękojmi zgodnie z zasadami opisanymi w PFU i Wzorze umowy. 10. Zamawiający poniżej określa czynności w zakresie realizacji zamówienia przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp: 1) wykonywanie robót ogólnobudowlanych, 2) wykonywanie robót budowlanych instalacyjnych. W odniesieniu do Wykonawców mających siedzibę poza granicami Polski Zamawiający dopuszcza zatrudnienie pracowników na podstawie równoważnych regulacji prawnych kraju macierzystego.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen, Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Montaż instalacji OZE na budynkach będących własnością Gminy Pilchowice – Część I
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen