423093-2026 - Wettbewerb
Finnland – Reinigungsdienste – Mustasaari - Siivouspalvelut
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mustasaari - Siivouspalvelut
Beschreibung: Mustasaaren kunta pyytää tarjoustanne siivouspalveluista. Tarjouspyyntöön sisältyvät seuraavat kohteet: ALUE 1: Bodagården, Vallgrund skola ALUE 2: Helsingby skola, Pulsen, Solf bostöder, Solf bibliotek, Tuovilan päiväkoti ALUE 3: Gymnasiet, Högstadiet, Keskuskoulu ala-aste, Keskuskoulu yläaste, Singsby daghem Lisätietoja hankintailmoituksen liitteistä.
Interne Kennung: KOMU/1215/02.08.01.03/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan lakia (1397/2016) julkisista hankinnoista sekä sovelletaan soveltuvin osin julkisten hankintojen yleisiä sopimusehtoja (JYSE 2025 Palvelut). Hankintamenettelynä on avoin hankintamenettely. Hankinnasta on jätetty EU-kynnysarvon ylittävä hankintailmoitus 17.6.2026 julkisten hankintojen ilmoituskanava HILMA:n www-sivuille. Tarjous tulee laatia ruotsin tai suomen kielellä ja tehdä tarjouspyynnössä vaadittujen kohtien ja liitteiden mukaisesti. Muulla tavalla ilmoitettuja tarjouksia ei oteta huomioon. Tarjoajalle ei makseta korvauksia tarjouksen tekemisestä, tuotteiden esittelystä tai muusta menettelyyn osallistumisesta. Tarjouksen on oltava tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukainen sekä sisällettävä kaikki tarjoajien ja tarjousten arvioinnissa sekä tarjousten vertailussa tarvittavat pyydetyt tiedot. Tarjottavan palvelun on täytettävä palvelulle asetetut ehdottomat vaatimukset. Tarjoukseen ei saa liittää tarjoajan omia tarjouspyynnön vastaisia ehtoja.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-042953-LOT-0001