See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzania robót budowlanych realizowanych w Nadleśnictwie Gorlice w ramach projektu pt. Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3) - postępowanie II
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowlanego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadań wymienionych w załączniku nr 2.1 do SWZ. W skład dokumentacji wchodzić będą: Dokumentacja projektowa zawierająca: -projekt budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych. -projekt wykonawczy -Dokumentacja kosztorysowa zawierająca: -Kosztorys inwestorski wykonany zgodnie z Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. 2021 poz. 2458), -Przedmiar robót, który powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalający szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Do przedmiaru należy dołączyć w formie załączników wyliczenie i zestawienia ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych wskazujące sposób obliczeń pozycji przedmiarowych -Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), jako opracowanie szczegółowe dla danego zadania (obiektu budowlanego) i zawierające zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania roboty budowlanej, stosowania materiałów i technologii oraz zasad odbierania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. STWiOR winien zawierać jedynie elementy odnoszące się do konkretnego zadania z uwzględnieniem przebiegu procesu realizacji zadania (w tym: kolejność robót, wymagania dotyczące technologii i materiałów, sposób dokonywania kontroli i odbiorów istotnych elementów obiektów czy robót zanikowych) a z całkowitym wyeliminowaniem ogólnych norm, przepisów i tabel, których znajomość nie jest potrzebna do realizacji i nadzorowania konkretnej roboty budowlanej, Katalog decyzji administracyjnych i innych dokumentów koniecznych do uzyskania: -Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji (łącznie z ewentualnym wykonaniem raportu odziaływania na środowisko), -Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (jeżeli wymagane), -Zgłoszenie prowadzenia robót na obszarach form ochrony przyrody (nie wymagane w przypadku opracowywania Raportu OOŚ), -Decyzja wodnoprawna, -Deklaracja organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000 (tzw. Załącznik nr 1), -Deklaracja organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną (tzw. Załącznik nr 2), -Prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenie braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia robót. -Uzyskaniu innych, wymaganych przepisami szczególnymi, pozwoleń, uzgodnień lub opinii innych organów. Nadzór autorski – sprawowanie nadzoru autorskiego na żądanie inwestora lub organu administracji architektoniczno-budowlanej w zakresie: -Stwierdzania w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem, -Uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego. Przedmiot zamówienia podzielono na następujące etapy: Etap I – wykonanie koncepcji projektowej - przedstawienie wstępnych rozwiązań (minimum dwóch wariantów) projektowych wraz z wstępnym oszacowaniem kosztów - najpóźniej do 40 dni od dnia podpisania umowy z Wykonawcą Etap II – wykonanie kompletnej dokumentacji geologicznej i geodezyjnej opatrzonej klauzą urzędową - najpóźniej do 4 miesięcy od dnia podpisania umowy; Etap III – wykonanie kompletnej dokumentacji wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzeniem braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia robót do 18 miesięcy od dnia podpisania umowy; Etap IV - sprawowanie nadzoru autorskiego w zakresie zgodności robót budowlanych z dokumentacją - od dnia rozpoczęcia robót budowlanych nieprzerwanie do momentu odbioru końcowego i uzyskania pozwolenia na użytkowanie włącznie, nie dłużej jednak niż do 30 czerwca 2028 roku (wskazana data jest związana z upływem terminu rozliczenia umowy o dofinansowanie projektu).
Interne Kennung: SA.270.8.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowlanego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla obiektów realizowanych na terenie leśnictw Męcina Wielka, Łużna i Stróże
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowlanego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla obiektów realizowanych na terenie leśnictw Męcina Wielka, Łużna i Stróże: 03-05-1.1-01 Budowa zbiornika w leśnictwie Stróże oddz. 351a, 03-05-2.1-01 Przebudowa przepustu - Kryg 3 - Leśnictwo Męcina Wielka, 03-05-2.1-02 Przebudowa istniejących przejazdów na przepusty w oddz. 87a i 87b w Leśnictwie Łużna, 03-05-2.1-03 Przebudowa przejazdu w bród na przepust w oddz.87a/88a w Leśnictwie Łużna, 03-05-2.1-04 Przebudowa przejazdu na przepustu w oddz.84b/85a w Leśnictwie Łużna, 03-05-2.1-05 Zabezpieczenie brzegu potoku - Leśnictwo Łużna 03-05-2.1-06 Przebudowa istniejącego przejazdu w bród na przepust w oddz. 100j/101a w Leśnictwie Stróże, 03-05-2.2-01 Przebudowa istniejącego przejazdu na przepust - Kryg - Leśnictwo Męcina Wielka, 03-05-2.2-02 Budowa umocnienia szlaku - Kryg - Leśnictwo Męcina Wielka, 03-05-2.2-03 Umocnienie szlaku w oddz. 41/43 - Leśnictwo Męcina Wielka, 03-05-2.2-04 Budowa dylowanki w oddz. 100j Leśnictwie Stróże. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera zał. nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 – wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowlanego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla obiektów realizowanych na terenie leśnictw Dragaszów, Bodaki, Małastów, Owczary i Ropica Górna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowlanego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla obiektów realizowanych na terenie leśnictw Dragaszów, Bodaki, Małastów, Owczary i Ropica Górna: 03-05-1.1-02 Budowa zbiornika retencyjnego w oddz. 205b w Leśnictwie Bodaki, 03-05-1.1-03 Budowa zbiornika retencyjnego w oddz. 205b w Leśnictwie Bodaki, 03-05-2.1-07 Budowa przepustu w miejscu brodu na drodze leśnej nr 11 w oddz. 177c/160c w Leśnictwie Dragaszów, 03-05-2.1-08 Budowa przepustu w miejscu brodu na drodze leśnej nr 11 w oddz. 178f w Leśnictwie Dragaszów, 03-05-2.1-09 Budowa przepustu w miejscu brodu na drodze leśnej nr 11 w oddz.177d w Leśnictwie Dragaszów, 03-05-2.1-10 Przebudowa przepustu betonowego na tubosider w oddz. 205c w Leśnictwie Bodaki, 03-05-2.1-11 Przebudowa przepustu betonowego na tubosider w oddz. 205b w Leśnictwie Bodaki, 03-05-2.1-12 Wykonanie zabudowy na potoku poniżej osuwiska w Leśnictwie Bodaki, 03-05-2.1-13 Przebudowa przepustu w oddz. 268j w Leśnictwie Małastów, 03-05-2.1-14 Przebudowa przepustu w oddz. 298a w Leśnictwie Małastów, 03-05-2.1-15 Przebudowa przepustu w oddz.301b/314b w Leśnictwie Małastów, 03-05-2.1-16 Budowa kaszycy w oddz. 301b/314b w Leśnictwie Małastów, 03-05-2.1-17 Wykonanie stabilizacji osuwiska na drodze nr.42 w oddz.333a w Leśnictwie Owczary, 03-05-2.1-18 Przebudowa przepustu płytowego na tubosider na drodze nr.28 w Leśnictwie Owczary, 03-05-2.1-19 Przebudowa przepustów płytowych na tubosidery w oddz. 333b w Leśnictwie Owczary ,03-05-2.1-20 Przebudowa przepustu w oddz. 191d w Leśnictwie Ropica Górna, 03-05-2.1-21 Przebudowa przepustu w oddz. 192d w Leśnictwie Ropica Górna, 03-05-2.1-22 Zabezpieczenie przeciwerozyjne kaszycą drogi leśnej nr.8 w Leśnictwie Ropica Górna, 03-05-2.2-05 Budowa dylowanki w oddz. 203c/205a Leśnictwie Bodaki, 03-05-2.2-06 Budowa brodu przez potok Małastowianka w oddz. 270d w Leśnictwie Małastów, 03-05-2.2-07 Budowa przepustu na istniejącym przejeździe na granicy oddz. 266g/265f w Leśnictwie Małastów, 03-05-2.2-08 Przebudowa przepustu i budowa dwóch brodów w oddz. 300f/301b w Leśnictwie Małastów, 03-05-2.2-09 Budowa przepustu na istniejącym przejeździe przez potok w oddz. 321a/322c w Leśnictwie Owczary, 03-05-2.2-10 Budowa trzech brodów w oddz. 310a w Leśnictwie Owczary, 03-05-2.2-11 Budowa dylowanki w oddz. 310 a Leśnictwie Owczary. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera zał. nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 – wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowlanego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla obiektów realizowanych na terenie leśnictw Konieczna, Krzywa i Wołowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowlanego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla obiektów realizowanych na terenie leśnictw Konieczna, Krzywa i Wołowiec: 03-05-1.1-04 Budowa zbiornika retencyjnego w oddz. 556b/556a w Leśnictwie Konieczna, 03-05-2.1-23 Przebudowa przepustu betonowego na tubosider w oddz. 538b w Leśnictwie Konieczna, 03-05-2.1-24 Przebudowa przepustu betonowego na tubosider w oddz. 521b w Leśnictwie Konieczna, 03-05-2.1-25 Przebudowa przepustu betonowego na tubosider w oddz. 520a na drodze nr.35w Leśnictwie Konieczna, 03-05-2.1-26 Przebudowa przepustu na tubosider w oddz 518b w Leśnictwie Konieczna, 03-05-2.1-27 Przebudowa przepustu w oddz. 493b w Leśnictwie Konieczna, 03-05-2.1-28 Przebudowa przepustu w oddz. 493b/494c w Leśnictwie Konieczna, 03-05-2.1-29 Budowa przepustu w miejscu brodu na drodze leśnej nr.9 w oddz. 441f/442f w Leśnictwie Krzywa, 03-05-2.1-30 Budowa przepustu w miejscu brodu przy wjeździe na drogę nr.9 przy Osiedlu w Leśnictwie Krzywa, 03-05-2.1-31 Zabezpieczenie przeciwerozyjne brzegu potoku w oddz. 446 a w Leśnictwie Wołowiec, 03-05-2.1-32 Budowa przepustu w miejscu brodu w celu zabezpieczenie drogi przed erozją wodną w oddz.446 a na drodze nr.8 w Leśnictwie Wołowiec, 03-05-2.1-33 Budowa przepustu w miejscu brodu w oddz. 433d/438h na drodze nr.8 w Leśnictwie Wołowiec, 03-05-2.1-34 Budowa przepustu w miejscu brodu w oddz. 444b/444c w Leśnictwie Wołowiec, 03-05-2.2-12 Budowa przepustu w miejscu brodu na drodze leśnej nr.8 w oddz. 452j/441a w Leśnictwie Krzywa, 03-05-2.2-13 Budowa przepustu na instniejącym przejeździe na potoku w oddz. 257g w Leśnictwie Krzywa, 03-05-2.2-14 Budowa przepustu na istniejącym przejeździe na potoku Jasionka w oddz 451a/441f w Leśnictwie Krzywa, 03-05-2.2-15 Budowa przepustu na istniejącym przejeździe w oddz.447b/452b w Leśnictwie Krzywa, 03-05-2.2-16 Budowa brodu na potoku w oddz. 446a w Leśnictwie Wołowiec, 03-05-2.2-17 Budowa przepustu w miejscu istniejącego brodu w oddz. 403a/414c w Leśnictwie Wołowiec, 03-05-2.2-18 Budowa przepustu na istniejącym przejeździe w oddz. 446a w Leśnictwie Wołowiec. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera zał. nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 – wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowlanego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla obiektów realizowanych na terenie leśnictw Radocyna i Grab.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowlanego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla obiektów realizowanych na terenie leśnictw Radocyna i Grab: 03-05-1.1-05 Budowa zbiornika retencyjnego w oddz. 542d w Leśnictwie Radocyna, 03-05-1.1-06 Budowa zbiornika retencyjnego w oddz. 594f w Leśnictwie Grab, 03-05-2.1-35 Przebudowa przepustu na drodze nr.35 w oddz. 531d w Leśnictwie Radocyna, 03-05-2.1-36 Przebudowa przepustu na drodze nr.35 w oddz. 549d/542a w Leśnictwie Radocyna, 03-05-2.1-37 Przebudowa przepustu na drodze nr.35 w oddz. 542a/528i w Leśnictwie Radocyna, 03-05-2.1-38 Przebudowa przepustu na drodze nr.35 w oddz. 528i/527g w Leśnictwie Radocyna, 03-05-2.1-39 Przebudowa przepustu na drodze nr.35 w oddz. 533m w Leśnictwie Radocyna, 03-05-2.1-40 Przebudowa przepustu na drodze nr.35 w oddz. 533l w Leśnictwie Radocyna, 03-05-2.1-41 Przebudowa przepustu na drodze nr.35 w oddz. 549c w Leśnictwie Radocyna, 03-05-2.1-42 Przebudowa przepustu na drodze nr.35 w oddz. 542d/527g w Leśnictwie Radocyna, 03-05-2.1-43 Przebudowa brodu z płyt betonowych na przepust w oddz. 549a/562b w Leśnictwie Radocyna, 03-05-2.1-44 Przebudowa istniejącego przejazdu na tubosider w oddz. 583d w Leśnictwie Grab 03-05-2.1-45 Przebudowa przepustu na tubosider w oddz. 583d/584i w Leśnictwie Grab, 03-05-2.2-19 Budowa przepustu na istniejącym przejeździe w bród w oddz. 466a/465a w Leśnictwie Radocyna, 03-05-2.2-20 Budowa przepustu na istniejącym przejeździe w bród w oddz. 466a/462b w Leśnictwie Radocyna, 03-05-2.2-21 Budowa przepustu na istniejącym przejeździe w bród w oddz. 566dx/567g w Leśnictwie Radocyna, 03-05-2.2-22 Budowa przepustu na istniejącym przejeździe w bród na przepust w oddz. 560d w Leśnictwie Radocyna, 03-05-2.2-23 Budowa brodu na istniejącym przejeździe w oddz. 579b w Leśnictwie Grab, 03-05-2.2-24 Budowa przepustu na istniejącym przejeździe w oddz. 579b/580c w Leśnictwie Grab. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera zał. nr 2 do SWZ.