See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi transportu pacjentów oraz krwi, jej składników i materiałów biologicznych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej–Curie – Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia są usługi transportu pacjentów oraz krwi, jej składników i materiałów biologicznych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej–Curie – Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach. 2. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w następujących załącznikach: 1) Szczegółowych warunkach realizacji usług w zakresie zadań nr 1-2 – załączniki nr 1.1-1.2 do SWZ, 2) Specyfikacjach asortymentowo-cenowych – załączniki nr 3.1-3.2 do SWZ, 3) Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załączniki nr 11.1-11.2 do SWZ. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych – przedmiot zamówienia podzielony jest na 2 odrębne zadania, tj.: zadanie nr 1 - Usługi transportu sanitarnego pacjentów, zadanie nr 2 - Usługi transportu krwi, jej składników i materiałów biologicznych. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert na wybrane zadania. 5. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych - opis równoważności zawarty został w rozdziale IV SWZ. 7. Ubezpieczenie. Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć na własny koszt umowy ubezpieczenia: - w zakresie zadania nr 1: od odpowiedzialności cywilnej podmiotu wykonującego działalność leczniczą z sumą gwarancyjną nie niższą niż wynikająca z Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. (Dz. U. z 2019 r., poz. 866), o ile podmiot jest zobowiązany do zawarcia takiego ubezpieczenia, dobrowolnego ubezpieczenia OC (zakres delikt + kontrakt) z tytułu prowadzonej działalności i w zakresie objętym przedmiotowym postępowaniem, z uwzględnieniem szkód w mieniu pacjentów podczas transportu medycznego pacjentów z sumą gwarancyjną 300 000,00 zł na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia i franszyzą redukcyjną nie wyższą iż 200,00 zł. - w zakresie zadania nr 2: dobrowolnego ubezpieczenia OC (zakres delikt + kontrakt) z tytułu prowadzonej działalności i w zakresie objętym przedmiotowym postępowaniem z sumą gwarancyjną 200 000,00 zł na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia i franszyzą redukcyjną nie wyższą niż 200,00 zł. - w zakresie zadań nr 1-2: obowiązkowego ubezpieczenia posiadaczy pojazdów mechanicznych tych pojazdów, którymi będzie posługiwał się Wykonawca w realizacji przedmiotu zamówienia. 8. Personel Wykonawcy - dotyczy zadania nr 1 w zakresie poz. 3 oraz zadania nr 2 Zamawiający, zgodnie z dyspozycją art. 95 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę pracowników wykonujących czynności kierowania pojazdami na podstawie stosunku pracy na zasadach określonych w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 ze zm.). Osoby te mają być zatrudnione nieprzerwanie przez cały okres wykonywania ww. czynności w ramach usług objętych przedmiotem zamówienia. Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań określono w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie każdego z zadań. 9. Zamawiający żąda od Wykonawcy wniesienia wadium oraz zabezpieczenia należytego wykonania umowy wyłącznie w zakresie zadania nr 1. 10. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej oraz zamówień uzupełniających. 11. Klauzulę informacyjną wynikającą z treści art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Zamawiający zamieścił w SWZ. 12. Informacje na temat wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia zawarte zostały w rozdziale IX SWZ. 13. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w załącznikach nr 11.1 - 11.2 do SWZ. Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 14. Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego postępowania zawarte są w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 209633-2025
Interne Kennung: DZ/DZ-381-1-11/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße), 60180000 Vermietung von Fahrzeugen für den Gütertransport mit Fahrer
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługi transportu sanitarnego pacjentów
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w następujących załącznikach: 1) Szczegółowych warunkach realizacji usług w zakresie zadania nr 1 – załącznik nr 1.1 do SWZ, 2) Specyfikacji asortymentowo-cenowej – załącznik nr 3.1 do SWZ, 3) Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 11.1 do SWZ. 2. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 08.07.2025 r. 4. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: 8 miesięcy od daty zawarcia umowy. Zamawiający przewiduje rozpoczęcie świadczenia usług na dzień 01.05.2025 r.
Interne Kennung: zadanie nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
Los: LOT-0002
Titel: Usługi krwi, jej składników i materiałów biologicznych
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w następujących załącznikach: 1) Szczegółowych warunkach realizacji usług w zakresie zadania nr 2 – załącznik nr 1.2 do SWZ, 2) Specyfikacji asortymentowo-cenowej – załącznik nr 3.2 do SWZ, 3) Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 11.2 do SWZ. 2. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 08.07.2025 r. 4. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: 8 miesięcy od daty zawarcia umowy. Zamawiający przewiduje rozpoczęcie świadczenia usług na dzień 01.05.2025 r.
Interne Kennung: zadanie nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60180000 Vermietung von Fahrzeugen für den Gütertransport mit Fahrer