423885-2026 - Wettbewerb
Finnland – Leerung von Klärgruben oder Faulbecken – Lietteiden keräys ja kuljetus Iniön alueella
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lietteiden keräys ja kuljetus Iniön alueella
Beschreibung: Kuljetusurakka suoritetaan yksikköurakkahintana, jossa yksikkönä on euroa/keräysjärjestelmän tyhjennyskerta (alv 0 %). Yksikköurakkahintaan kuuluvat vakiotyhjennykset sekä tilaustyhjennykset, jotka tehdään Iniön alueella viimeistään kahdeksan (8) arkipäivän sisällä. Yksikköurakkahintaan kuuluu keräysajoneuvon ajaminen keräyskohteeseen, keräysjärjestelmän tyhjentäminen keräysajoneuvoon, lietteen kuljettaminen määritettyyn vastaanottopaikkaan ja kuorman purkaminen sekä tilaajan ohjeiden mukaisten merkintöjen kirjaaminen ja valokuvien tallentaminen ajoneuvopäätteelle. Tarkemmat urakkaan liittyvät tehtävät ja lisätöistä maksettavat korvaukset ovat sopimusmallissa. Urakka-alue sijoittuu seuraaville Iniön sarille: Iniölandet, Jumo, Keistiö, Kolko ja Åselholm.
Interne Kennung: 619196
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90460000 Leerung von Klärgruben oder Faulbecken
5. Los
Los: LOT-0000