423946-2026 - Wettbewerb
Schweden – Softwarepaket und Informationssysteme – Verksamhetssystem för elevakt
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Verksamhetssystem för elevakt
Beschreibung: Älmhults kommun upphandlar ett molnbaserat system som ska göra det möjligt att alla elevhälsoärenden följer eleven digitalt på ett säkert sätt, i en digital elevakt. Tillgång till systemet ska rektor, mentor, specialpedagog på skolan ha samt centrala barn- och elevhälsan.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107899:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket, 48814000 Medizinische Informationssysteme, 48810000 Informationssysteme, 48814200 Patientenverwaltungssystem
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetssystem för elevakt
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 48180000 Medicinsk programvara, 48814000 Medicinska informationssystem, 48810000 Informationssystem, 48814200 Patientadministrativt system