2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości do 4.300.000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Malechowo oraz spłatę zaciągniętych kredytów i pożyczek
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości do 4.300.000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Malechowo oraz spłatę zaciągniętych kredytów i pożyczek. 2. Waluta: PLN 3. Kredyt w wysokości do 4.300.000,00 zł (słownie: cztery miliony trzysta tysięcy złotych 00/100) zostanie uruchomiony w całości lub w transzach od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2024 r. na pisemny wniosek Zamawiającego przesłany w formie skanu drogą elektroniczną. 4. Dyspozycje uruchamiania transz kredytu mogą być składane na wzorze określonym przez Wykonawcę. 5. Wykonawca środki z kredytu przekaże bezgotówkowo przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w Banku Spółdzielczym w Sławnie Oddział w Malechowie nr 91 9317 1012 0040 0073 2000 0010. 6. Okres kredytowania: od dnia podpisania umowy kredytowej do momentu spłaty, jednak nie później niż do dnia 31.12.2036 r. 7. Spłata rat kapitałowych kredytu nastąpi w latach: 2025 – 2036. 8. Spłata kapitału odbywać się będzie począwszy od 31.01.2025 roku w miesięcznych ratach, w ostatnim dniu roboczym danego miesiąca, zgodnie z następującym harmonogramem: 1) w roku 2025 – rata miesięczna w wysokości 2.000,00 zł, spłacona zostanie kwota 24.000,00 zł; 2) w roku 2026 – rata miesięczna w wysokości 5.000,00 zł, spłacona zostanie kwota 60.000,00 zł; 3) w roku 2027 – rata miesięczna w wysokości 5.000,00 zł, spłacona zostanie kwota 60.000,00 zł; 4) w roku 2028 – rata miesięczna w wysokości 10.000,00 zł, spłacona zostanie kwota 120.000,00 zł; 5) w roku 2029 – rata miesięczna w wysokości 10.000,00 zł, spłacona zostanie kwota 120.000,00 zł; 6) w roku 2030 – rata miesięczna w wysokości 10.000,00 zł, spłacona zostanie kwota 120.000,00 zł; 7) w roku 2031 – rata miesięczna w wysokości 10.000,00 zł, spłacona zostanie kwota 120.000,00 zł; 8) w roku 2032 – rata miesięczna w wysokości 10.000,00 zł, spłacona zostanie kwota 120.000,00 zł; 9) w roku 2033 – rata miesięczna w wysokości 50.000,00 zł, spłacona zostanie kwota 600.000,00 zł; 10) w roku 2034 – rata miesięczna w wysokości 63.000,00 zł, spłacona zostanie kwota 756.000,00 zł; 11) w roku 2035 – rata miesięczna od stycznia do sierpnia w wysokości 92.000,00 zł, rata miesięczna od września do grudnia w wysokości 91.000,00 zł, spłacona zostanie kwota 1.100.000,00 zł; 12) w roku 2036 – rata miesięczna od stycznia do sierpnia w wysokości 92.000,00 zł, rata miesięczna od września do grudnia w wysokości 91.000,00 zł, spłacona zostanie kwota 1.100.000,00 zł; 9. Spłata odsetek następować będzie w okresach 1 – miesięcznych, tj. w ostatni dzień roboczy miesiąca. 10. Pierwsza płatność odsetek powinna nastąpić do ostatniego dnia roboczego miesiąca, w którym uruchomiono kredyt. 11. Do obliczenia kwoty odsetek przyjmuje się rzeczywistą liczbę dni w każdym miesiącu w stosunku do rzeczywistej liczby dni w roku (365/365 oraz 366/366 w roku przestępnym). 12. Odsetki naliczane będą wyłącznie od kwoty wykorzystanego kredytu, za okres od dnia uruchomienia kredytu do dnia poprzedzającego jego spłatę włącznie. 13. W przypadku, gdy kredyt zostanie spłacony przed terminem spłaty, odsetki liczone będą do dnia poprzedzającego dzień spłaty kredytu, a nie do końca okresu umowy. 14. O wysokości odsetek do zapłaty Wykonawca poinformuje Zamawiającego drogą elektroniczną, na co najmniej 3 dni robocze przed terminem płatności. 15. Kwota wykorzystanego kredytu jest oprocentowana w stosunku rocznym, według zmiennej stopy procentowej. Stopa procentowa równa jest wysokości stawki referencyjnej, powiększonej o marżę banku. 16. Stawkę referencyjną stanowi stawka WIBOR 1M notowana w pierwszy dzień roboczy danego miesiąca, za który naliczane są odsetki. Jeżeli WIBOR 1M osiągnie wartość ujemną, przyjmowane będzie, że stawka WIBOR 1M będzie wynosić 0 (słownie: zero). 17. Marża Wykonawcy jest stała w umownym okresie kredytowania. 18. Zmiana stopy oprocentowania kredytu nie wymaga aneksowania Umowy kredytowej. 19. Zamawiający nie przewiduje prowizji przygotowawczej w koszcie kredytu. 20. Zamawiający zastrzega sobie: 1) możliwość niepełnego wykorzystania przyznanego kredytu bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów (np. prowizji); Niewykorzystana część kredytu zostanie zaliczona w poczet spłat ostatnich rat kredytu, poczynając od ostatniej raty; 2) możliwość przedterminowej spłaty całości lub części kredytu przez Zamawiającego w dogodnych dla niego terminach, po uprzednim zawiadomieniu Wykonawcy drogą elektroniczną o zamiarze dokonania spłaty w terminie 3 dni przed jej dokonaniem. W takiej sytuacji, odsetki od kredytu naliczone będą wyłącznie od aktualnego zadłużenia i za faktyczny okres jego występowania bez obciążania Zamawiającego jakimikolwiek dodatkowymi kosztami (np. prowizją); W takich przypadkach, Strony ustalą nowy harmonogram spłaty w formie aneksu do umowy. 3) możliwość zmiany harmonogramu spłaty, bez pobierania dodatkowych kosztów (np. prowizji) z tego tytułu przez Wykonawcę; W takich przypadkach, Strony ustalą nowy harmonogram spłaty w formie aneksu do umowy. 21. Wykonawca nie będzie pobierał jednorazowej prowizji za udzielenie kredytu, w tym za rozpatrzenie wniosku, za zmianę warunków zawartej umowy, za aneksowanie umowy, za wcześniejszą spłatę, za otwarcie i obsługę rachunku na potrzeby kredytu i innych niewymienionych. 22. Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami niż wymienione w SWZ. 23. Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową, przy czym kontrasygnata Skarbnika Gminy zostanie złożona tylko na deklaracji wekslowej. 24. Zamawiający nie złoży oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 § 1 pkt 5 k.p.c. 25. Na rachunkach Zamawiającego w bankach nie ciążą zajęcia egzekucyjne. 26. Zamawiający nie posiada zaległych zobowiązań wobec ZUS i US. 27. U Zamawiającego nie był prowadzony program postępowania naprawczego i nie przystępuje on do jego realizacji w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.
Vorherige Bekanntmachung: 705060-2024
Interne Kennung: RIGP.2710.11.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001