424073-2026 - Ergebnis
Polen – Reparatur und Wartung von Lokomotivradsätzen – Naprawa zestawów kołowych z pojazdu SA105
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Naprawa zestawów kołowych z pojazdu SA105
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie następujących prac (dalej „Przedmiot zamówienia”): 1) naprawa jednego kompletu zestawów kołowych (na jeden komplet składa się: 2 zestawy kołowe - 1 napędne i 1 toczne), stosowanych w spalinowych zespołach trakcyjnych serii SA105 (dalej „Zestaw Kołowy”, a spalinowy zespół trakcyjny tej serii zwany „SZT”), z wymianą łącznie 4 kół monoblokowych (dalej „Zadania Podstawowe”) oraz 2) z zastrzeżeniem ust. 2, realizacji prac fakultatywnych: dostarczenia i montażu nowej osi napędnej wraz z przełożeniem przekładni (maksymalnie 1 sztuka), dostarczenia i montażu nowej osi tocznej (maksymalnie 1 sztuka), dostarczenia i montażu nowych kompletów tarcz hamulcowych (maksymalnie 4 komplety), a także dostarczenia i wymiany nowej pary łukowej przekładni osiowej (maksymalnie 1 sztuka) (dalej „Zadania Fakultatywne”). Szczegółowy opis czynności składających się na Zadania Podstawowe i Zadania Fakultatywne zawiera Zał. nr 3 do Wzoru umowy. 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonania jednostronnego zlecenia realizacji Przedmiotu Umowy w zakresie obejmującym Zadania Fakultatywne (dalej „Opcja Zadań Dodatkowych”). Skorzystanie przez Zamawiającego z Opcji Zadań Dodatkowych obliguje Wykonawcę do zrealizowania Przedmiotu Umowy również w tym zakresie. Istotne postanowienia dotyczące warunków uruchamiania Opcji Zadań Dodatkowych określone zostały we Wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. 3. Zamawiający uprawniony jest korzystać z Opcji Zadań Dodatkowych, w sytuacji gdy przywrócenie Zestawu Kołowego do pełnej sprawności wymaga zrealizowania Zadań Fakultatywnych. 4. Zamawiający uprawniony jest do korzystania z Opcji Zadań Dodatkowych w częściach, zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia względem Zamawiającego z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z Opcji Zadań Dodatkowych. 5. Przekazanie oraz odbiór SZT, odbędzie się na terenie Punktu Utrzymania Taboru Zamawiającego, tj. PUT Leszno, ul. Zacisze 1, 64-610 Leszno, (dalej „Miejsce Przekazania”). Transport SZT z Miejsca Przekazania do Wykonawcy i z powrotem do Zamawiającego obowiązany jest zrealizować na własny koszt i ryzyko Wykonawca.6.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 Ustawy PZP, z zastrzeżeniem, że w Postępowaniu wykonawca nie podlega wykluczeniu w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Ustawy PZP, oraz w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 2 Ustawy PZP, jeżeli osoba, o której mowa w tym przepisie została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Ustawy PZP; ponadto nie podlegają wykluczeniu w okolicznościach, o których mowa w: - art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 z późn. zm.; dalej „Rozporządzenie 833/2014”),-art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514 z późn. zm. dalej „Ustawa sankcyjna”), 2)spełniają warunki udziału w Postępowaniu określone przez Zamawiającego. 7. We wszystkich zapisach ogłoszenia o zamówieniu, SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający opisuje Przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, to należy uznać, że Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisanym wymogom, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważne".8.W przypadku zaoferowania przez wykonawcę realizacji Przedmiotu zamówienia w sposób niezgodny z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis Przedmiotu zamówienia się odnosi, to wykonawca obowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 Ustawy PZP, że proponowane rozwiązanie w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone w opisie Przedmiotu zamówienia (dalej „Przedmiotowe środki dowodowe”).9.Przedmiotowe środki dowodowe nie podlegają uzupełnieniu. Oferta wykonawcy, który zaoferuje realizację Przedmiotu zamówienia w sposób niezgodny z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis Przedmiotu zamówienia się odnosi, a nie dostarczy wraz z ofertą Przedmiotowych środków dowodowych, zostanie odrzucona. 10.W przypadku, gdy wykonawca nie złoży w ofercie informacji o tym, że oferuje realizację Przedmiotu zamówienia w sposób niezgodny z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis Przedmiotu zamówienia się odnosi, to Zamawiający uzna, że wykonawca zaoferował realizację Przedmiotu zamówienia w sposób zgodny z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis Przedmiotu zamówienia się odnosi.11.Zamawiający, stosownie do art. 95 Ustawy PZP wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegających na: W ramach Zadań Podstawowych: 1)Demontaż kół, maźnic, łożysk i tarcz,2)Montaż nowych kół,3)Rewizja lub wymiana łożysk,4)Montaż maźnic i łożysk i tarcz,5)Wyważenie dynamiczne. W ramach Zadań Fakultatywnych (Opcja Zadań Dodatkowych):1)Montaż nowej osi napędnej w razie stwierdzenia uszkodzenia po demontażu kół, wraz z przełożeniem przekładni,2) Montaż nowej osi tocznej w razie stwierdzenia uszkodzenia po demontażu kół,3)Montaż nowego kompletu tarcz hamulcowych,4)Wymiana pary łukowej przekładni osiowej. jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy - Kodeks pracy
Vorherige Bekanntmachung: 302546-2026
Interne Kennung: KW-WWA-280.20.2026.MM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający korzysta z uprawnienia zapisanego w art. 139 Ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu, jeżeli takie warunki zostały przewidziane.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50221300 Reparatur und Wartung von Lokomotivradsätzen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Ciąg dalszy z sekcji 2.1 Opis: 12. We wszystkich zapisach ogłoszenia o zamówieniu, SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający opisuje Przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, to należy uznać, że Zamawiający dopuszcza produkt równoważny, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważny" (dalej „Produkt równoważny”). 13. W przypadku zaoferowania przez wykonawcę realizacji Przedmiotu zamówienia przy wykorzystaniu Produktów równoważnych (np. koła monoblokowe), tj. wskazania przez wykonawcę tej okoliczności w złożonej ofercie, wykonawca, obowiązany jest wykazać, że planowane do użycia przez niego Produkty równoważne spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takiej sytuacji wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą następujące dokumenty: a) sprawozdanie (dokumentację) z oceny ryzyka (oceny potencjalnego wpływu) oraz sprawozdanie (dokumentację) z procesu zarządzania ryzykiem z wprowadzonej zmiany polegającej na zastosowaniu materiałów równoważnych sporządzoną zgodnie z Rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka i uchylającego rozporządzenie (WE) nr 352/2009 (Dz. U. UE. L. z 2013 r. Nr 121, str. 8 z późn. zm.), b) pośredni certyfikat weryfikacji WE podsystemu z zasadniczymi wymaganiami dotyczącymi interoperacyjności systemu kolei dotyczący pojazdów typu SA105 eksploatowanych z wykorzystaniem materiałów równoważnych wydany przez jednostkę notyfikowaną lub podmiot uprawniony do przeprowadzania badań niezbędnych do dopuszczenia do eksploatacji pojazdów kolejowych, c) deklarację zgodności z typem wystawioną przez producenta pojazdów SA105 do wprowadzonych zmian polegających na zastosowaniu materiałów równoważnych albo zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji wydane dla SA105 eksploatowanych z wykorzystaniem materiałów równoważnych przy czym zezwolenie nie jest wymagane w przypadku wydania przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego decyzji o braku konieczności wydania nowego zezwolenia na wprowadzenie do obrotu pojazdów kolejowych, d) w przypadku braku możliwości dostarczenia dokumentów o których mowa w ppkt c), wykonawca winny jest dostarczyć dokumentację techniczną w postaci rysunku technicznego Produktu równoważnego (np. koła monoblokowe) oraz opinii sprawdzającej czy zastosowane Produkty równoważne mają podobne lub lepsze funkcje i osiągi jak materiały oryginalne wydany przez jednostkę notyfikowaną lub podmioty uprawnione do tego, (dalej wszystkie wskazane powyżej dokumenty zwane łącznie dalej „Dokumentami potwierdzającymi równoważność”). 14. Dokumenty potwierdzające równoważność nie podlegają uzupełnieniu. Oferta wykonawcy, który zaoferuje realizację Przedmiotu zamówienia przy wykorzystaniu Produktów równoważnych, a nie dostarczy wraz z ofertą Dokumentów potwierdzających równoważność zostanie odrzucona. 15. W przypadku, gdy wykonawca nie złoży w ofercie informacji o zastosowaniu Produktów równoważnych, tj. nie wypełni kolumny 11 tabeli A. i /lub tabeli B. w załączniku nr 2 do SWZ - Formularzu ofertowym, to Zamawiający uzna, że wykonawca zaoferował realizację Przedmiotu zamówienia przy wykorzystaniu produktów zdefiniowanych w opisie Przedmiotu zamówienia.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje w trakcie realizacji zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 Ustawy PZP w zakresie Zadań Fakultatywnych (Opcji Zadań Dodatkowych). Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Istotne postanowienia do umowy dotyczące warunków uruchamiania prawa opcji zostały określone we Wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.