424116-2026 - Wettbewerb
Polen – Feldküchen – Wynajem polowego punktu żywnościowego w celu zabezpieczenia potrzeb ośrodka szkolenia w ramach szkolenia realizowanego przez Akademię Wojsk Lądowych w m. Żagań
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWynajem polowego punktu żywnościowego w celu zabezpieczenia potrzeb ośrodka szkolenia w ramach szkolenia realizowanego przez Akademię Wojsk Lądowych w m. Żagań
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wynajem polowego punktu żywnościowego w celu zabezpieczenia potrzeb ośrodka wyszkolenia w ramach szkolenia realizowanego przez Akademię Wojsk Lądowych w m. Żagań.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPierwotnie zakładano zabezpieczenie żywienia szkolonych z wykorzystaniem zasobów własnych oraz potencjału jednostki zaopatrującej Ośrodek Szkolenia w m. Żagań. Ustalono jednak, że 43. Wojskowy Oddział Gospodarczy (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych) zaopatrujący ten ośrodek nie posiada zdolności do żywienia stanów osobowych przewidzianych na szkolenie. W rejonie szkolenia brak jest stałej infrastruktury stołówkowej spełniającej minimalne wymagania. Wobec powyższego, jedynym rozwiązaniem zabezpieczającym żywienie szkolonych pozostaje wynajem polowego punktu żywnościowego od podmiotu zewnętrznego. Z uwagi na narzucony harmonogramem szkolenia, krótki termin realizacji zadania (rozpoczęcie funkcjonowania obiektu w Cyklu I planowane na 27 sierpnia 2026 r.) oraz konieczność zapewnienia wykonawcy czasu na montaż i odbiór obiektu, zachowanie podstawowego terminu składania ofert czyniłoby terminowe udzielenie zamówienia i realizację żywienia niemożliwym. W związku z powyższym zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, uzasadniająca skrócenie terminu składania ofert do 15 dni – na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Pilna potrzeba ma charakter obiektywny i wynika z konieczności zapewnienia żywienia szkolonych w nieprzekraczalnym terminie wynikającym z harmonogramu szkolenia (rozpoczęcie funkcjonowania obiektu w Cyklu I planowane na 27 sierpnia 2026 r.), przy jednoczesnym braku własnych i resortowych zdolności do realizacji tego żywienia. Zachowanie podstawowego terminu składania ofert (35 dni) uniemożliwiłoby terminowe udzielenie zamówienia, montaż i odbiór obiektu oraz rozpoczęcie żywienia w wymaganym terminie, narażając Zamawiającego na niewykonanie ustawowego obowiązku zapewnienia bezpłatnego wyżywienia. Pilna potrzeba dotyczy całego przedmiotu zamówienia.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44211400 Feldküchen
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega prawo opcji w rozumieniu art. 441 ustawy Pzp, obejmujące wydłużenie okresu funkcjonowania obiektu w danym cyklu oraz dostawę dodatkowej powierzchni chłodniczej w postaci kontenerów chłodniczych 20-stopowych. Szczegóły – Rozdz. III.7 OPZ oraz formularz wyceny.