2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wdrożenie rozwiązań umożliwiających zasilenie P1 danymi medycznymi oraz usługi wsparcia w trakcie digitalizacji
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Wdrożenie rozwiązań umożliwiających zasilenie P1 danymi medycznymi oraz usługi wsparcia w trakcie digitalizacji zgodnie z Załącznikiem Nr 2 do SWZ – Oferta Cenowa oraz Załącznikiem Nr 4 do SWZ – Parametry techniczno-funkcjonalne Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 pakiety: Pakiet nr 1- Wdrożenie mechanizmów umożliwiających wysłanie EDM od 2023 - doprowadzenie do wyprodukowania takich EDM - 1 komplet. Pakiet nr 2- Moduł integracji z oprogramowaniem udostępnionym przez CeZ (licencja oraz wykonanie modyfikacji HIS zgodnie z wymaganiami CeZ, bez usług wsparcia skanowania) - Integracja z centralnym repozytorium danych medycznych dla zdigitalizowanej dokumentacji medycznej - 1komplet. Pakiet nr 3 – Licencja - Moduł skanowania dokumentacji medycznej dla obecnie posiadanej licencji na 36 miesięcy - 1 komplet Parametry techniczno-funkcjonalne określone zostały w Załączniku Nr 4 do SWZ – Parametry techniczno-funkcjonalne.
Interne Kennung: KCO/PN/70/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przedmiot zamówienia był objęty uprzednio prowadzonymi postępowaniami, które zakończyły się bez wyboru wykonawcy tj. postępowanie KCO/PN/18/2026, KCO/PN/45/2026 Zakres przedmiotu zamówienia, wymagania techniczne oraz warunki realizacji były w poprzednich postępowaniach tożsame z obecnym postępowaniem i znane potencjalnym wykonawcom i podmiotom funkcjonującym na rynku dostaw tego typu systemami. Niniejsze postępowanie jest częścią projektu współfinansowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – „Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa, cyfryzacja dokumentacji medycznej oraz rozwój e-usług i rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji w Katowickim Centrum Onkologii” w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyśpieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”. nr naboru KPOD.07.03-IP.10-001/25, dla którego ostateczne rozliczenie rzeczowe musi nastąpić w terminie 15.07.2026 r. Niedotrzymanie tego terminu będzie skutkować utratą przyznanego dofinansowania, koniecznością zwrotu środków oraz zagrożeniem realizacji całości zadania inwestycyjnego. Zamawiający, po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem dotychczasowego terminu może powodować ryzyko jego niewykonania, ze względu na ostateczny termin rozliczenia rzeczowego. Niestety drugie postępowanie również nie zakończyło się zawarciem umowy, stąd okoliczności faktyczne i prawne skłoniły Zamawiającego do powzięcia decyzji o skrócenia terminu co jest również podyktowane ważnym interesem Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia”. Skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w postępowaniu. Skrócenie terminu składania ofert jest zgodnie z uprawnieniem przyznanym na mocy art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, a jego konieczność wynika z sytuacji niezależnej od Zamawiającego, na którą Zamawiający nie miał wpływu. W sytuacji, w której Szpital obecnie się znalazł – wystąpiła zarówno przesłanka pilnej potrzeby udzielenia zamówienia wynikająca z obiektywnych wyżej wskazanych okoliczności, jak i uzasadnienie skrócenia terminu do składania ofert. Potencjalni wykonawcy mieli świadomość zarówno o przedmiocie toczącego się postępowania jak i wystąpienia czynników obiektywnych w postaci konieczności wykonania i terminów wynikających z umów finansowania w ramach Projektu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72263000 Software-Implementierung, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72265000 Software-Konfiguration, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wdrożenie mechanizmów umożliwiających wysłanie EDM od 2023 - doprowadzenie do wyprodukowania takich EDM - 1 komplet.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wdrożenie mechanizmów umożliwiających wysłanie EDM od 01.01.2023 do 31.12.2025 oraz dostawa modułu umożliwiającego obsługę skanowania dokumentacji. Zamawiający wymaga wdrożenia mechanizmów generowania EDM, umożliwiających tworzenie i podpisywanie brakujących dokumentów od roku 2023 przez personel medyczny Zamawiającego, poprzez automatyczne przesyłanie podpisanych dokumentów do systemu P1 (generowanie kart informacyjnych w formacie HL7 CDA PIK Level 3, zgodnie ze standardem interoperacyjności wskazanym przez Centrum e-Zdrowia (CeZ), gdzie weryfikacja i podpis EDM nastąpi przez upoważniony personel Zamawiającego. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 4 do SWZ
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Haupteinstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72263000 Software-Implementierung, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72265000 Software-Konfiguration, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
Los: LOT-0003
Titel: Licencja - Moduł skanowania dokumentacji medycznej dla obecnie posiadanej licencji na 36 miesięcy - 1 komplet
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: •Dostawa i instalacja oprogramowania do skanowania dokumentacji medycznej –– wraz z integracją z systemem mMedica użytkowanym przez Zamawiającego. •Licencja na okres 36 miesięcy dla 70 stanowisk programu podstawowego mMedica Standard + •Przeszkolenie personelu z obsługi rozwiązania. •Świadczenie wsparcia technicznego i serwisowego przez okres min. 36 miesięcy od wdrożenia. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 4 do SWZ
Interne Kennung: Pakiet nr 2