2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa, instalacja i konfiguracja infrastruktury sprzętowo-sieciowej w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym w ramach projektu: „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym” Nabór: KPOD.07.03-IP.10-001/25, Numer wniosku: KPOD.07.03-IP.10-033
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja, konfiguracja oraz uruchomienie sprzętu informatycznego, oprogramowania oraz systemów teleinformatycznych w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia (OPZ), który określa szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu umowy. 2.Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach przedsięwzięcia pn. „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym” w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia.” 3.Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. „Dzieci Warszawy” w Dziekanowie Leśnym, ul. M. Konopnickiej 65 , 05-092 Dziekanów Leśny. 4.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera niniejsza SWZ wraz z załącznikami, a w szczególności: 1)załącznik nr 2 do SWZ - Formularz asortymentowo cenowy; 2) załącznik nr 2.1 do SWZ – Opis przedmiot zamówienia (OPZ); 3)załącznik nr 4a/4b do SWZ- Projektowane postanowienia umowy (PPU). 4.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. 5. Zamówienie zostało podzielone na 7 części/pakietów/zadań. 6.Wykonawca może złożyć ofertę w odniesieniu do wszystkich części/pakietów/zadań zamówienia. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia na które Wykonawca może złożyć ofertę oraz nie określa maksymalnej liczby części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu Wykonawcy.
Interne Kennung: DZ/24/2026 KPO
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z warunkami przyznanego dofinansowania, Zamawiający zobowiązany jest do rozliczenia wydatków poniesionych w ramach realizacji przedmiotowego zamówienia w przewidzianym terminie. Niedotrzymanie terminu skutkować będzie uznaniem wydatków za niekwalifikowane oraz niewykonaniem zakresu rzeczowego projektu, co narazi Zamawiającego na istotne konsekwencje finansowe i organizacyjne. Dodatkowo należy zauważyć, iż Zamawiający dwukrotnie unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą „Dostawa, instalacja i konfiguracja infrastruktury sprzętowo-sieciowej w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym w ramach projektu: „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym” Nabór: KPOD.07.03-IP.10-001/25, Numer wniosku: KPOD.07.03-IP.10-0332/2’’ z powodu faktu, iż cena najkorzystniejszej oferty przewyższała cenę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W związku z powyższym konieczne jest niezwłoczne wszczęcie i przeprowadzenie postępowania oraz zawarcie umowy w terminie umożliwiającym prawidłową realizację zamówienia. Jednocześnie, w świetle doświadczeń Zamawiającego oraz uwarunkowań rynkowych, nie jest możliwe skrócenie terminu realizacji zamówienia bez negatywnego wpływu na jego zakres, jakość oraz konkurencyjność postępowania. Wskazane okoliczności mają charakter obiektywny, niezależny od Zamawiającego, a ich zaistnienie nie wynika z jego zaniedbań. Tym samym należy je zakwalifikować jako przesłanki stanowiące „pilną potrzebę udzielenia zamówienia” w rozumieniu art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. Jednocześnie należy wskazać, że przyjęty termin nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców. Termin ten jest zgodny z minimalnymi wymogami ustawowymi, a charakter zamówienia oraz profesjonalny profil potencjalnych wykonawców pozwala na przygotowanie i złożenie ofert w wyznaczonym czasie. Skrócenie terminu pozostaje proporcjonalne do zaistniałych okoliczności i nie ogranicza dostępu do postępowania. W konsekwencji należy uznać, że zostały spełnione wszystkie przesłanki umożliwiające zastosowanie procedury przyspieszonej.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Adres strony prowadzonego postępowania oraz strony, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://szpitaldziekanow.pl. Link, pod którym w strefie publicznej opublikowano postępowanie: https://szpitaldziekanow.ezamawiajacy.pl/pn/SPZOZDL/demand/298314/notice/public/details 2.Oferta wraz ze stanowiącymi jej integralną część załącznikami (tj. z Załącznikiem nr 2 do SWZ tj. Formularzem asortymentowo-cenowym, Załącznikiem nr 2.1 do SWZ tj. Opisem przedmiotu zamówienia wraz z zestawieniem parametrów wymaganych ) - musi być sporządzona i złożona zgodnie z zasadami wynikającymi z ustawy Pzp i określonymi w niniejszej SWZ. 3.Oferta, na którą składają się dokumenty wskazane w ust. 2 powyżej, musi być sporządzona w języku polskim, w formie elektronicznej (opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym), zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp, przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy. 4.Dopuszcza się używanie w oświadczeniach, ofertach oraz innych dokumentach określeń obcojęzycznych w zakresie określonym w art. 11 ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim. 5.Zamawiający wymaga złożenia oferty wraz z załącznikami w postaci elektronicznej, w formantach określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. Adres strony prowadzonego postępowania oraz strony, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://szpitaldziekanow.pl. Link, pod którym w strefie publicznej opublikowano postępowanie: https://szpitaldziekanow.ezamawiajacy.pl/pn/SPZOZDL/demand/298314/notice/public/details
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 32420000 Netzausrüstung, 32422000 Netzkomponenten, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48611000 Datenbanksoftwarepaket, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 30233100 Computerspeichereinheiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: pakiet I
Beschreibung: Zestaw komputerowy typu All-in-one z Windows 11 Pro z oprogramowaniem biurowym TYP1 Zestaw komputerowy typu All-in-one z Windows 11 Pro z oprogramowaniem biurowym TYP2 Komputery przenośne (laptop) z oprogramowaniem biurowym
Los: LOT-0002
Titel: pakiet II
Beschreibung: Serwery wirtualizacyjne z dyskami NVMe Serwery bazodanowe z dyskami NVMe Licencja na silnik bazodanowy Oracle Serwer backup wraz z oprogramowaniem
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48611000 Datenbanksoftwarepaket
Los: LOT-0003
Titel: pakiet III
Beschreibung: Przełączniki dostępowe 1/2.5/5/10G ze wsparciem autoryzacji 802.1x oraz PoE
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Los: LOT-0004
Titel: pakiet IV
Beschreibung: Punkty dostępowe sieci bezprzewodowej WiFi6
Los: LOT-0005
Titel: pakiet V
Beschreibung: System typu WAF do ochrony aplikacji internetowych Firewall z obsługą IPS/IDS Analizator logów dla systemu firewalli Systemu typu PAM do ochrony dostępów zdalnych
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32422000 Netzkomponenten, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket
Los: LOT-0006
Titel: pakiet VI
Beschreibung: System do centralnego zarządzania i zbierania logów z urządzeń sieciowych
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Los: LOT-0007
Titel: pakiet VII
Beschreibung: Urządzenie do automatycznego tworzenia kopii zapasowych
Haupteinstufung (cpv): 30233100 Computerspeichereinheiten