2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa systemów sterowania, rejestracji audio video i zarządzania zarejestrowanymi danymi, archiwizacji wraz z oprogramowaniem oraz zestawów wyposażenia prezentacyjnego i komunikacyjnego dla Akademii Tarnowskiej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemów sterowania, rejestracji audio video i zarządzania zarejestrowanymi danymi, archiwizacji wraz z oprogramowaniem oraz zestawów wyposażenia prezentacyjnego i komunikacyjnego dla Akademii Tarnowskiej. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) System sterowania, rejestracji audio video i zarządzania zarejestrowanymi danymi oraz archiwizacji wraz z oprogramowaniem - 5 zestawów 2) Zestaw wyposażenia prezentacyjnego i komunikacyjnego - system wyposażenia pomieszczenia kontrolnego wraz z instalacją - 1 zestaw 3) Zestaw wyposażenia prezentacyjnego i komunikacyjnego - stanowiska do sterowania, rejestracji audio video i zarządzania danymi oraz archiwizacji wraz z oprogramowaniem do sali symulacyjnej wysokiej wierności - 1 zestaw 4) System sterowania, rejestracji audio video i zarządzania zarejestrowanymi danymi oraz archiwizacji wraz z oprogramowaniem- dostawa i konfiguracja serwera oraz oprogramowania do zarządzania CSM - 1 zestaw 5) Zestaw wyposażenia prezentacyjnego i komunikacyjnego - 1 zestaw 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz ze wskazaniem minimalnych parametrów i wymagań technicznych, funkcjonalnych i użytkowych zawiera załącznik nr 2 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. 3. Zamawiający wymaga zaoferowania produktów nowych, należytej jakości, wolnych od wad fizycznych i prawnych oraz posiadających wymagane prawem normy, świadectwa, a także dopuszczonych do obrotu i używania na terenie Polski, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, odpowiadają standardom jakościowym i technicznym wynikającym z funkcji i przeznaczenia. 4.Przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie wymagania produktu bezpiecznego zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/988 z dnia 10 maja 2023 r. w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów, zmieniające rozporzą-dzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1025/2012 i dyrektywę Parlamentu Eu-ropejskiego i Rady (UE) 2020/1828 oraz uchylające dyrektywę 2001/95/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywę Rady 87/357/EWG z dnia 10 maja 2023 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 135, str. 1). Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego przedmiotu zamówienia (w szczególności nienaprawiany, nierefabrykowany, niepowy-stawowy, wcześniej nieużywany) pochodzącego z bieżącej produkcji oraz legalnego ka-nału dystrybucji, sprawnego, kompletnego (w szczególności ze wszystkimi podzespoła-mi, częściami, materiałami) oraz zgodnego z OPZ. 5. Okres gwarancji na sprzęt i oprogramowanie: min. 12 miesięcy. Okres gwarancji stanowi jedno z kryterium oceny ofert. 6. Zamawiający wymaga zaoferowania produktów o tych samych lub nie gorszych parametrach i standardach jakościowych, jak wskazane w Załączniku nr 2 do SWZ. Niepotwierdzenie i niespełnienie przez Wykonawcę chociaż jednego z wymaganych parametrów technicznych w tabeli zgodności oferowanego sprzętu z przedmiotem zamówienia (załącznik 1A do SWZ), będzie skutkowało odrzuceniem oferty. Pozostały opis przedmiotu zamówienia zawarto w Specyfikacji Warunków Zamówienia
Vorherige Bekanntmachung: 275826-2026
Interne Kennung: K-dzpz/382-26/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Dotyczy projektu pn.: Doposażenie bazy dydaktycznej wykorzystywanej w nauczaniu przedklinicznym dla potrzeb kierunków medycznych Akademii Tarnowskiej, nr KPOD.07.05-IP.10-0097/25, realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycja D2.1.1 „Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne”, w odniesieniu do wskaźnika D31G oraz zakresu Naboru 4. W związku z zawarciem w dniu 9 marca 2026 r. umowy pomiędzy Instytucją Odpowiedzialną za Realizację Inwestycji (IOI) – Ministrem Zdrowia, a Ostatecznym Odbiorcą Wsparcia (OOW) – Akademią Tarnowską, oraz przy jednoczesnym określeniu ostatecznego terminu zakończenia realizacji projektu na dzień 30 czerwca 2026 r., Zamawiający zobligowany jest do zastosowania trybów przyspieszonych przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych. Termin realizacji projektu ma charakter bezwzględny i wynika z harmonogramu wdrażania Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności na poziomie krajowym. Dodatkowo Instytucja Odpowiedzialna za Realizację Inwestycji w odrębnej korespondencji potwierdziła, iż wszelkie dostawy objęte projektem muszą zostać faktycznie zrealizowane, a protokoły odbioru podpisane przez strony, nie później niż do dnia 30 czerwca 2026 r. Tak krótki okres pomiędzy datą zawarcia umowy o dofinansowanie a terminem końcowym realizacji projektu w sposób istotny ogranicza możliwość przeprowadzenia postępowań w trybach podstawowych z zachowaniem standardowych terminów ustawowych. W konsekwencji, dla zapewnienia terminowej realizacji projektu, osiągnięcia zakładanych wskaźników oraz uniknięcia ryzyka utraty dofinansowania, konieczne jest zastosowanie trybów przyspieszonych, zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych. Należy podkreślić, iż konieczność zastosowania skróconych terminów proceduralnych nie wynika z opóźnień lub zaniedbań po stronie Ostatecznego Odbiorcy Wsparcia, lecz jest konsekwencją systemowych uwarunkowań realizacji Krajowego Planu Odbudowy, w szczególności skumulowania procesów kontraktowania i realizacji projektów w skali całego kraju oraz wynikającej z tego konieczności ich zakończenia w ściśle określonym, nieprzekraczalnym terminie. W świetle powyższego zastosowanie trybu przyspieszonego należy uznać za uzasadnione, proporcjonalne oraz niezbędne dla zapewnienia zgodności realizacji zamówień publicznych z harmonogramem projektu oraz obowiązującymi przepisami prawa.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32330000 Geräte zur Bild- und Tonaufzeichnung und -wiedergabe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001