2. Verfahren
Verfahren
Titel: VZ 16.26 Zpracování projektové dokumentace „Výstavba komplexu objektů pobytových sociálních služeb“
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je zpracování projektové dokumentace v úrovni pro povolení záměru (DPZ) a v úrovni dokumentace pro provádění stavby (DPS) na akci „Výstavba komplexu objektů pobytových sociálních služeb“. Jedná se o komplex dvou vzájemně propojených plně bezbariérových budov, přičemž v každé z nich bude poskytována jedna sociální služba, a to: domov pro seniory (kapacita 32 uživatelů) a odlehčovací služba (kapacita 20 uživatelů). Tento uzavřený komplex by měl být navržen tak, aby byl co nejvíce domácký, přátelský a přizpůsobený individuálním potřebám a schopnostem jeho obyvatel. Prostředí by mělo podporovat pohodlí (bezbariérovost, odpočinkové zóny…), nezávislost (široké chodby, madla), orientaci uživatelů (tabule, vodící čáry, použití barev, symbolů a snadno čitelných značek k usnadnění orientace…), duševní pohodu (uspořádání do menších jednotek, vizuální a senzorické stimuly, reminiscenční prvky) a bezpečnost (EPS, senzory pohybu). Zároveň by měl poskytnout optimální zázemí pro personál a rovněž prostory využitelné pro blízké uživatelů. Součástí objektu pro odlehčovací službu je také garáž pro 1 osobní automobil a pro 1 vícemístný automobil, který umožňuje přepravu imobilních osob. Z každé budovy bude vchod na centrální zahradu. Zahrada: široké zpevněné chodníky i pro uživatele s vozíky a chodítky, odpočinkové zóny s venkovním sedacím nábytkem, zastíněné zóny (pergola, markýza, stromy), terapeutické prvky (senzorická zahrada, vyvýšené záhony, celoroční zeleň, místa pro pozorování přírody, ruské kuželky), vodní prvek. Před nebo pod budovami bude parkoviště s dostatečnou kapacitou pro personál a návštěvy. Podkladem pro zpracování projektu je Studie proveditelnosti z 11/2024, viz příloha č.3, kterou zpracoval Chválek ateliér s.r.o., IČO: 05725674. Zadavatel vybral lokalitu č.2 (p.č. 433/33, k.ú. Hrabůvka) a rozhodl se, že nebude realizovat funkci domova se zvláštním režimem. Naopak kapacitu domova pro seniory navýšil z 16 na 32 uživatelů. Architektonická studie vybrané varianty je řešena v Studii proveditelnosti zvláště na str. 22 až 24.
Interne Kennung: VZ 16.26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si vyhrazuje možnost použití jednacího řízení bez uveřejnění pro poskytnutí nových služeb v souladu s ust. § 100 odst. 3 ZZVZ vyvstane-li potřeba projektovou dokumentaci upravit či doplnit dle podmínek vyhlášeného dotačního titulu (dotační výzvy). Hodinová sazba za zpracování úprav / doplnění díla je smluvně sjednána v Čl. II. bod 10. smlouvy o dílo, přičemž celková cena za úpravy / doplnění díla bez DPH nepřevýší 10 % celkové ceny díla bez DPH uvedené v čl. IV. odst. 1 smlouvy. Úpravy / doplnění díla dle tohoto odstavce musí být zahájeny do 3 let ode dne uzavření smlouvy a týkají se jak rozpracované projektové dokumentace, tak již dokončené projektové dokumentace.