4247-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – (40) Usługa sukcesywnego odbioru, transportu oraz zagospodarowania odpadów oznaczonych w klasyfikacji odpadów kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel(40) Usługa sukcesywnego odbioru, transportu oraz zagospodarowania odpadów oznaczonych w klasyfikacji odpadów kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest - na warunkach opisanych w umowie, która zostanie zawarta pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą, SWZ oraz w ofercie Wykonawcy - sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie odebranych przez Wykonawcę od Zamawiającego odpadów sklasyfikowanych pod kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11. 2. Odpady mogą zostać poddane wyłącznie procesom odzysku R1 i/lub R12, zgodnie z określeniem oznaczenia tych procesów w Ustawie o odpadach z dnia 14.12.2012r. (t.j.Dz.U.2023.1587 z późn. zm.)/załączniku IA do Rozporządzenia (WE) nr 1013/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z dnia 14.06.2006r. w sprawie przemieszczania odpadów (Dz. U. UE. L 190/1 z późn. zm.), przy czym przez „poddanie procesowi odzysku” rozumie się rozpoczęcie i zakończenie tego procesu. 3. Przedmiot Zamówienia obejmuje: a) Odpad sklasyfikowany pod kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, stanowiący frakcję z rozdrabniania odpadów wielkogabarytowych, w ilości 4000 Mg (+/-) 10 Mg (różnice ilościowe mogą wynikać z warunków magazynowych oraz z zastosowanych rozwiązań technicznych i technologicznych systemu wagowego), jednak nie mniej niż 400 Mg (minimum świadczenia). b) Opakowanie Odpadów: Odpady luzem. 4. Wykonawca musi podać w formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do SWZ) proces odzysku, któremu zostaną poddane odpady. 5. Odbiór Odpadów: 1) Przekazanie i odbiór Odpadów następować będzie wyłącznie na podstawie i zgodnie z pisemnymi [forma pod rygorem nieważności] zamówieniami jednostkowymi Zamawiającego kierowanymi do Wykonawcy i doręczanymi mu faksem lub pocztą elektroniczną, określającymi ilość Odpadów oraz termin, w którym Zamawiający oczekuje ich odbioru. 2) Zamawiający będzie składał zamówienia jednostkowe, gdy zgromadzona przez niego ilość Odpadów, która ma być odebrana w jednym dniu będzie wynosiła minimum 12 Mg, 3) Wykonawca będzie odbierał Odpady przy zachowaniu następujących wymagań infrastruktury technicznej w zakładzie Zamawiającego: a) waga brutto pojedynczego pojazdu wjeżdżającego (pusty pojazd do załadunku) na teren zakładu Zamawiającego nie może przekraczać 18 ton b) odległości pomiędzy skrajnymi osiami pojedynczego pojazdu nie mogą przekraczać długości 16 metrów, a długość pojazdu nie przekroczy 18 m c) załadunek odpadów przekazywanych luzem odbywa się „od góry” 4) Po zważeniu pojazdu załadowanego Odpadami, Zamawiający wystawiać będzie dokument wydania z magazynu. 5) Zamawiający sporządzać będzie Kartę Przekazania Odpadów [KPO] dla każdej partii Odpadów odbieranej z prowadzonego przez niego zakładu przez transport Wykonawcy. Karty te będą wystawiane zgodnie z Ustawą o odpadach. Wykonawca odpowiedzialny będzie za potwierdzanie przez Prowadzącego Instalację, w której prowadzony będzie proces odzysku, masy i rodzaju Odpadów określonej w każdej Karcie Przekazania Odpadów wystawionej przez Zamawiającego, zgodnie z Ustawą o odpadach. 6) Jeżeli przemieszczenie Odpadów będzie miało charakter międzynarodowy sporządzane będą dokumenty określone w Rozporządzeniu (WE) nr 1013/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z dnia 14 czerwca 2006r. w sprawie przemieszczania odpadów (Dz. U. UE. L 190/1 z późn. zm.). Dokumenty będą sporządzane zgodnie z wymaganiami w/w Rozporządzenia.
Vorherige Bekanntmachung693793-2024
Interne KennungIZP-P/40/2024/pre-RDF
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensSpółka „EKO DOLINA” planuje ogłoszenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na usługę przetwarzania odpadów sklasyfikowanych pod kodem 19 12 12 w trybie przyspieszonym. Zastosowanie takiej formy uzasadnia się koniecznością zachowania prawidłowego funkcjonowania zakładu. Mając na uwadze obowiązujące przepisy prawne dotyczące magazynowania odpadów, przepisy przeciwpożarowe oraz względy sanitarno-epidemiologiczne istotne jest aby w/w frakcja odpadów była przekazywana do dalszego przetworzenia firmom zewnętrznym na bieżąco, w sposób ciągły. Na taką konieczność wpływają także uwarunkowania techniczno-organizacyjne w zakładzie Zamawiającego, tj. ograniczone zaplecze magazynowe oraz ujemne oddziaływanie czynników atmosferycznych na przechowywane odpady obniżające ich właściwości energetyczne. Z uwagi na rozpoczęcie sortowania dodatkowego strumienia odpadów komunalnych i tym samym zwiększenie wolumenu istnieje potrzeba możliwie szybkiego zabezpieczenia zbytu dla wytwarzanej przez Zamawiającego frakcji pre-rdf, będącej frakcją balastową po procesie sortowania.
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zam. przewiduje zastosowanie tzw. Procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 upup, tj. Zam. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykon., którego oferta została najwyżej ocenione, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 2. Wykon. zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykon., JEDZ składa każdy z Wykon.. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykon. wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykon. polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykon. w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z 13.04.2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz w art. 5k rozp. Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 6. Na wezwanie Zam. Wykon. zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1), 2), 4), 5) rozp. MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zam. od wykon. w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zam. w niniejszym ogłoszeniu. 7. Jeżeli Wykon. ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozp., o którym mowa w pkt. 6 powyżej. 8. Jeżeli Wykon. polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozp., o którym mowa w pkt. 8 powyżej. 9. Zam. przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Pzp w zakresie opisanym w SWZ. Zam. przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykon., którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: a) aktualnej decyzji admin. pozwalającej na przetwarzanie Odpadów w procesie odzysku R1 i/lub R12, tzn.: - pozwolenie zintegrowane, jeżeli instalacja Wykonawcy, gdzie będzie prowadzony proces odzysku, objęta jest obowiązkiem uzyskania pozwolenia zintegr. z dniem 01.07.2015r. lub - zezwolenie na przetwarzanie odpadów, jeżeli instalacja Wykon., gdzie będzie prowadzony proces odzysku, nie jest objęta obowiązkiem uzyskania pozwolenia zintegr. z dniem 01.07.2015r. Zam. uzna powyższy warunek za spełniony jeśli dla instalacji gdzie będzie prowadzony proces odzysku Odpadów Wykon. posiada potwierdzenie złożenia wniosku o którym mowa w art. 14 ustawy z dnia 20 lipca 2018r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018r. poz. 1592 ze zm.) do właściwego organu admin. publ. do dnia 05.03.2020r. lub posiada aktualną decyzję pozwalającą na przetwarzanie Odpadów w procesie odzysku R1 i/lub R12 wydaną po tej dacie. Dla instalacji zlokalizowanych poza terenem RP Wykon. powinien posiadać uprawnienia do przetwarzania Odpadów w procesie odzysku R1 i/lub R12 równoważne decyzjom wymienionym powyżej, wydane zgodnie z przepisami kraju, w którym znajduje się instalacja. b) dowodów określających, czy usługi wykonane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywane, w okresie trzech lat przed upływem składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zostały wykonane a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykon. z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykon.; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy; (jeden wspólny wykaz w przypadku Wykon. składających ofertę wspólną); c) Oświadczenie wykon., w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t. j. Dz. U. z 2023r. poz. 1689), z innym wykon., który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykon. należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 3A do SWZ; d) odpisu lub informacji z KRS lub CEiIoDG w zakresie art. 109 ust.1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; e) zaświadczenia właściwego naczelnika US potwierdzającego, że wykon. nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest - na warunkach opisanych w umowie, która zostanie zawarta pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą, SWZ oraz w ofercie Wykonawcy - sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie odebranych przez Wykonawcę od Zamawiającego odpadów sklasyfikowanych pod kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11. 2. Odpady mogą zostać poddane wyłącznie procesom odzysku R1 i/lub R12, zgodnie z określeniem oznaczenia tych procesów w Ustawie o odpadach z dnia 14.12.2012r. (t.j.Dz.U.2023.1587 z późn. zm.)/załączniku IA do Rozporządzenia (WE) nr 1013/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z dnia 14.06.2006r. w sprawie przemieszczania odpadów (Dz. U. UE. L 190/1 z późn. zm.), przy czym przez „poddanie procesowi odzysku” rozumie się rozpoczęcie i zakończenie tego procesu. 3. Przedmiot Zamówienia obejmuje: a) Odpad sklasyfikowany pod kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, stanowiący frakcję z rozdrabniania odpadów wielkogabarytowych, w ilości 4000 Mg (+/-) 10 Mg (różnice ilościowe mogą wynikać z warunków magazynowych oraz z zastosowanych rozwiązań technicznych i technologicznych systemu wagowego), jednak nie mniej niż 400 Mg (minimum świadczenia). b) Opakowanie Odpadów: Odpady luzem.
Menge4 010 Tonnen
Optionen
Beschreibung der Optionen1. W związku ze zmienną dynamiką przetwarzania odpadów w okresie trwania umowy, w przypadku zwiększenia wytwarzania strumienia Odpadów, Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. 2. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości Odpadów przekazanych Wykonawcy w celu dokonania ich odzysku do 30% ilości wskazanej w zamówieniu podstawowym, tj. do wysokości 1200 Mg. 3. W zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie pisemnego zawiadomienia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający przekaże Wykonawcy ww. zawiadomienie w terminie co najmniej 14 dni roboczych przed planowanym rozpoczęciem realizowania odbioru Odpadów ujętych w prawie opcji. 4. Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe. Cena jednostkowa podczas realizacji prawa opcji będzie taka sama jak przy realizacji zamówienia podstawowego. Realizacja zakresu zamówienia objętego prawem opcji nie powoduje zmiany umowy i nie wymaga zawarcia aneksu. 5. Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać lub skorzystać w części. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 6. Dla ustalenia ostatecznej wartości opcji zamawiający weźmie pod uwagę ceny jednostkowe wskazane w ofercie.