2. Verfahren
Verfahren
Titel: Poskytování služeb školního stravování
Beschreibung: V souvislosti s novelou zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) (dále jen „školský zákon“), podle kterého má zadavatel podle §§ 160, 180 a 182 zákona povinnost zajišťovat hmotné zabezpečení dětí, žáků a studentů základní školy, resp. Základní školy Štěrboholy, příspěvkové organizace, a mateřské školy, jejichž je zřizovatelem, je zadavatel od 1. 1. 2026 povinen hradit poskytovateli stravování náklady, které mu vznikají při poskytování školního stravování dětem, žákům a studentům školy, a dané mateřské školy, a které poskytovateli nehradí přímo strávníci. Předmětem této veřejné zakázky je s ohledem na shora uvedené poskytování služeb provozování školní jídelny a poskytování stravování (dále jen „služby“). Součástí plnění této veřejné zakázky je nájem prostor včetně souvisejícího vybavení a zařízení zadavatelem dodavateli, neboť je to nezbytné k poskytování služeb. Stravování je poskytováno průměrně měsíčně zhruba 357 dětem (ZŠ cca 267 dětí a MŠ cca 90 dětí). Služby musí být poskytovány v souladu se všemi příslušnými hygienickými, bezpečnostními a protipožárními předpisy, zejména v souladu s podmínkami stanovenými v zákoně č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů, v souladu s vyhláškou o školním stravování a podle platných hygienických a výživových norem školního stravování, tj. rovněž v souladu se zásadami správné výrobní a hygienické praxe ve stravovacích službách (HACCP). Poskytovatel bude v souvislosti s plněním služeb nakládat s odpady ekologickým způsobem a v souladu s aplikovatelnými právními předpisy. Poskytovatel se současně zaváže postupovat tak, aby minimalizoval vznik odpadů: • snížení množství obalových materiálů (nákup nebalených potravin, vyloučení jednoporcových balení, vratné obaly atd.); • zpracování surovin s maximální efektivitou, zejména: minimalizovat slupky a odřezky z ovoce a zeleniny; používat „šetrné škrabky“ a technologie, které loupou jen tenkou vrstvu slupky, odřezky, natě apod. využít (např. do vývaru, do pesta, stonky bylinek na dochucení pokrmů apod.); přebytky ovoce a zeleniny zpracovat např. zamražením, nakládáním, fermentováním, sušením apod. odřezky masa využít (např. do vývarů, základů omáček, masových kuliček apod.) staré pečivo využít (např. do vlastní strouhanky, krutonů, nádivek apod.).
Interne Kennung: STE 026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Nadlimitní režim Otevřené řízení Veřejná zakázka na služby
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55524000 Verpflegungsdienste für Schulen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55523100 Auslieferung von Schulmahlzeiten, 55320000 Servieren von Mahlzeiten, 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten, 55322000 Kochen von Mahlzeiten, 55400000 Servieren von Getränken
5. Los
Los: LOT-0001