2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 7.231.299,88 zł w tym: 4.169.072,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu oraz 3.062.227,88 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów oraz emisji obligacji”
Beschreibung: 1) „Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 7.231.299,88 zł w tym: 4.169.072,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu oraz 3.062.227,88 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów oraz emisji obligacji” okres kredytowania: lata 2025 - 2044 2) spłata kredytu w ratach kwartalnych w latach 2026 - 2044 2026 r. - 200 000,00 zł (4 x 50 000,00 zł), karencja spłaty I raty do 31.03.2026 r. 2027 r. - 200 000,00 zł (4 x 50 000,00 zł),2028 r. - 200 000,00 zł (4 x 50 000,00 zł),2029 r. - 200 000,00 zł (4 x 50 000,00 zł),2030 r. - 200 000,00 zł (4 x 50 000,00 zł),2031 r. - 400 000,00 zł (4 x 100 000,00 zł),2032 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł),2033 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł),2034 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł),2035 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł),2036 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł),2037 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł),2038 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł),2039 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł),2040 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł),2041 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł),2042 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł),2043 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł),2044 r. - 405 000,00 zł (3 x 135 000,00 zł) oraz 12.2044 r. - 146.299,88 zł. 3) kwartalna spłata rat kapitałowych będzie następować w ostatnim dniu roboczym kwartału, natomiast spłata odsetek będzie następować w ostatnim dniu roboczym miesiąca, 4) oprocentowanie kredytu będzie wyrażone jako suma stawki WIBOR 3M i marży banku, 5) zabezpieczenie: weksel własny Zamawiającego in blanco wraz z deklaracją wekslową (kontrasygnowany przez Skarbnika Miasta), 6) kredyt będzie pobrany transzami lub jednorazowo w okresie od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2025 r., 7) kredyt może nie być wykorzystany w części lub w całości. • Dopuszcza się możliwość zmiany wysokości i terminu uruchomienia kredytu. O wysokości i terminie kredytobiorca poinformuje Bank na 3 dni przed wypłatą kredytu. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty kapitału, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów z tego tytułu. • Zamawiający nie będzie płacił prowizji od niewykorzystanego kredytu. • Zamawiający nie będzie płacił prowizji od przedterminowej spłaty. • Zamawiający nie będzie płacił żadnych opłat poza wskazanymi w ofercie prowizją i odsetkami od kredytu.
Interne Kennung: RIR.III.271.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 7.231.299,88 zł w tym: 4.169.072,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu oraz 3.062.227,88 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów oraz emisji obligacji”
Beschreibung: 1) „Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 7.231.299,88 zł w tym: 4.169.072,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu oraz 3.062.227,88 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów oraz emisji obligacji” okres kredytowania: lata 2025 - 2044 2) spłata kredytu w ratach kwartalnych w latach 2026 - 2044 2026 r. - 200 000,00 zł (4 x 50 000,00 zł), karencja spłaty I raty do 31.03.2026 r. 2027 r. - 200 000,00 zł (4 x 50 000,00 zł), 2028 r. - 200 000,00 zł (4 x 50 000,00 zł), 2029 r. - 200 000,00 zł (4 x 50 000,00 zł), 2030 r. - 200 000,00 zł (4 x 50 000,00 zł), 2031 r. - 400 000,00 zł (4 x 100 000,00 zł), 2032 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł), 2033 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł), 2034 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł), 2035 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł), 2036 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł), 2037 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł), 2038 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł),2039 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł),2040 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł),2041 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł),2042 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł),2043 r. - 440 000,00 zł (4 x 110 000,00 zł),2044 r. - 405 000,00 zł (3 x 135 000,00 zł) oraz 12.2044 r. - 146.299,88 zł. 3) kwartalna spłata rat kapitałowych będzie następować w ostatnim dniu roboczym kwartału, natomiast spłata odsetek będzie następować w ostatnim dniu roboczym miesiąca, 4) oprocentowanie kredytu będzie wyrażone jako suma stawki WIBOR 3M i marży banku, 5) zabezpieczenie: weksel własny Zamawiającego in blanco wraz z deklaracją wekslową (kontrasygnowany przez Skarbnika Miasta), 6) kredyt będzie pobrany transzami lub jednorazowo w okresie od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2025 r., 7) kredyt może nie być wykorzystany w części lub w całości. • Dopuszcza się możliwość zmiany wysokości i terminu uruchomienia kredytu. O wysokości i terminie kredytobiorca poinformuje Bank na 3 dni przed wypłatą kredytu. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty kapitału, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów z tego tytułu. • Zamawiający nie będzie płacił prowizji od niewykorzystanego kredytu. • Zamawiający nie będzie płacił prowizji od przedterminowej spłaty. • Zamawiający nie będzie płacił żadnych opłat poza wskazanymi w ofercie prowizją i odsetkami od kredytu.