2. Verfahren
Verfahren
Titel: Projektová dokumentace a výkon souvisejících činností pro novostavbu Cirkulárního domu
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je zpracování projektové dokumentace pro povolení záměru/stavby a projektové dokumentace pro provádění stavby (souhrnně jen „Dokumentace“) a výkon inženýrské činnosti a autorského dozoru při realizaci novostavby s názvem „Cirkulární dům Brno“ (dále jen „Cirkulární dům“). Plocha pro umístění novostavby Cirkulárního domu je navržena na pozemcích parc. č. 114/2, druhem ostatní plocha, způsobem využití ostatní komunikace, o výměře 694 m2, parc. č. 144/1, druhem ostatní komunikace, způsobem využití ostatní komunikace, o výměře 485 m2, parc. č. 114/3, druhem ostatní komunikace, způsobem využití ostatní komunikace, o výměře 109 m2, parc. č. 114/4, druhem ostatní plocha, způsobem využití zeleň, o výměře 76 m2, parc. č. 114/6, druhem ostatní plocha, způsobem využití zeleň, o výměře 738 m2, parc. č. 114/7, druhem ostatní plocha, způsobem využití zeleň, o výměře 408 m2, a parc. č. 114/10, druhem zastavěná plocha a nádvoří, o výměře 9 m2, na němž stojí stavba technického vybavení bez č. p./č. ev., vše v obci Brno a k.ú. Židenice. Všechny pozemky jsou evidovány Katastrálním úřadem pro Jihomoravský kraj, Katastrálním pracovištěm Brno-město, na LV č. 10001, a jsou ve vlastnictví Statutárního města Brna. Stavba technického vybavení umístěná na pozemku parc. č. 144/10 je evidována týmž katastrálním úřadem na LV Č. 5567 a je ve vlastnictví obchodní společnosti EG.D, s.r.o. (dále jen „dotčené území“). Cirkulární dům bude stavbou trvalou, projektovanou podle zásad tzv. udržitelných domů, které se vyznačují rovnováhou mezi enviromentálními, sociálními a ekonomickými aspekty v průběhu celého životního cyklu objektu. Účelem Cirkulárního domu bude občanům města Brna nabídnout 3 klíčové funkcionality: moderní reuse centrum, komunitní makerspace a modulární multifunkční prostor s přístupem na střešní zahradu. Na dotčeném území je aktuálně umístěno parkoviště s kapacitou 32 parkovacích stání, jehož kapacita nesmí být budoucí výstavbou omezena. Zadavatel naopak předpokládá rozšíření parkovacích příležitostí. Součástí předmětu plnění je povinnost zhotovitele zajistit zejména následující činnosti: 1. Koncepční řešení a průzkumy – obsahem zpracování této části dokumentace je provedení veškerých nezbytných průzkumů, které umožní řádnou přípravu koncepčního řešení, navazující projektové dokumentace ve všech požadovaných stupních a realizaci stavby v souladu s relevantními právními předpisy. Součástí této části dokumentace je zpracování 2 koncepčních řešení Cirkulárního domu, a to pro dvě různé cenové hladiny investičních nákladů na realizaci stavby. Zadavatel zvolí jednu z nabízených variant a zhotovitel bude projektovat další stupně projektové dokumentace pro novostavbu Cirkulárního domu dle Zadavatelem zvoleného koncepčního řešení. 2. Projektová dokumentace pro povolení záměru/stavby (dále jen „DPZ“), spočívá ve vyhotovení DPZ vč. přípravy oznámení záměru a zajištění všech nezbytných závazných stanovisek/vyjádření/souhlasů dotčených orgánů a správců sítí (DOSS) a zajištění povolení stavby/záměru (dále jen „PZ“). Součástí DPZ budou i doklady dokládající jednání s orgány státní správy, stanoviska, souhlasy, popřípadě rozhodnutí dotčených orgánů státní správy předepsané zvláštními právními předpisy a zapracování připomínek a rozhodnutí do DPZ. 3. Dokumentace pro provádění stavby (dále jen „DPS“) vč. soupisu prací, dodávek a služeb (výkaz výměr a rozpočet) tak, aby tato DPS byla zároveň způsobilá být součástí zadávací dokumentace pro veřejnou zakázku na stavební práce, tzn. aby byla zpracována v souladu s obecně závaznými právními předpisy (včetně zohlednění zákazu uvádět konkrétní výrobky anebo výrobce v DPS, nejsou-li pro to splněny podmínky podle § 89 odst. 5 nebo odst. 6 ZZVZ) upravujícími zadávání veřejných zakázek ke dni předání zpracované projektové dokumentace pro provádění stavby zadavateli; toto plnění zahrnuje i vypořádání případných žádostí o její vysvětlení či jiných částí s ní souvisejících. 4. Spolupráce při výběru dodavatele (zhotovitele stavby), spočívající v poskytnutí součinnosti zhotovitele Dokumentace zadavateli při zadávání veřejné zakázky na realizaci – výběr zhotovitele stavby Cirkulárního domu (zejména zajištění návrhu odpovědí na žádosti dodavatelů o vysvětlení zadávací dokumentace ve vazbě na dodavatelem zpracovanou projektovou dokumentaci a případné navazující doplnění či zpřesnění zpracované projektové dokumentace). 5. Realizace autorského dozoru na základě Dokumentace a průběžný odborný dozor nad souladem DPZ s DPS a nad realizací záměru v souladu s DPZ a se zákonem č. 283/2021 Sb., stavební zákon, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „StZ“). Dokumentace musí být zpracována v souladu s minimálními závaznými parametry, které tvoří přílohu č. 2 zadávací dokumentace. V rozsahu, v kterém není Dokumentace definována minimálními závaznými parametry, má zhotovitel prostor pro optimalizaci s cílem minimalizace investičních nákladů (CAPEX). Součástí předmětu plnění veřejné zakázky je poskytnutí licence ke zpracované projektové dokumentaci a jejího hmotného zachycení, a to na celou dobu trvání ochrany majetkových práv plynoucích z autorství vybraného dodavatele. Podrobné vymezení předmětu veřejné zakázky, včetně technických podmínek v podrobnostech nezbytných pro zpracování nabídky, je uvedeno v přílohách této zadávací dokumentace.
Interne Kennung: Projektová dokumentace a výkon souvisejících činností pro novostavbu Cirkulárního domu
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71246000 Festlegung und Aufstellung der für den Bau benötigten Mengen, 71251000 Dienstleistungen von Architekturbüros und Bauabnahme, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje možnou změnu závazku spočívající v případné úpravě plnění. Zadavatel předpokládá spolufinancování realizace stavby Cirkulárního domu z finančních prostředků poskytnutých poskytovatelem dotace na základě grantového či dotačního titulu; z toho důvodu lze očekávat, že podoba Cirkulárního domu bude muset odpovídat požadavkům dotačního titulu. Tato vyhrazená změna závazku – tj. realizace úprav a změn Dokumentace dle požadavků zadavatele (podmínek dotačního titulu) – spočívá ve zpracování úprav Dokumentace dle požadavků zadavatele na úrovni výrobních výborů a v rámci připomínkování zpracovaných návrhů. Poslední požadavky na úpravu Dokumentace dle této vyhrazené změny závazku je zadavatel oprávněn činit nejpozději do 2 měsíců před termínem odevzdání příslušné části Dokumentace dle smlouvy, která tvoří přílohu č. 1 zadávací dokumentace. Později uplatněné změny budou řešeny prostřednictvím úprav na základě hodinové sazby dle smlouvy, která je přílohou č. 1 zadávací dokumentace. Zhotovitel bude ve všech případech povinen zpracovat úpravy Dokumentace dle požadavku zadavatele tak, aby Dokumentace vyhovovala požadavkům příslušného dotačního titulu a dotačním podmínkám poskytovatele dotace. Obsah dotační výzvy ani datum jejího vyhlášení není zadavateli znám.