See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af linnedkørsel til midtVask
Beschreibung: Udbuddet vedrører Ordregivers indkøb af linnedkørsel mellem midtVask og regionens hospitalsenheder. Ydelsen omfatter således afhentning og aflevering af linnedvogne med urent og rent linned. Udbuddet omfatter linnedkørsel mellem midtVask og regionens hospitalsenheder og institutioner i lastvogn med lift med plads til 24 og/eller 34 vogne, jf. hertil også Kontraktbilag 3. Udbuddet er et genudbud af delkontrakt 3 af tidligere udbud nr.: 146831-2025
Interne Kennung: 1-23-4-72-56-24
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0000